Drastiškai mažinti pajamų mokestį nesiryžta

Publikuota: 2007-01-16
Atnaujinta 2015-06-04 12:36

Vyriausybė svarsto, ar kitąmet mažinti
gyventojų pajamų mokestį iki 20%. Tačiau Finansų ministerijos paruoštos mokesčio
mažinimo analizės išvados tam nepalankios.

Ši analizė buvo apsvarstyta pirmadienio Vyriausybės pasitarime. Ten nutarta gyventojų pajamų mokesčio (GPM) mažinimo iki 20% bei neapmokestinamojo minimumo didinimo iki 400 Lt klausimą svarstyti po pusmečio, o kol kas palikti ankstesnius planus - mokestį nuo 2008 m. mažinti iki 24%.Įtakos tokiam sprendimui turi ir politiniai susitarimai."Tai būtų nesuderinama su Seimo Socialdemokratų partijos ir opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijų 2006 m. gruodžio 21 d. pasirašytu susitarimu, kuriuo abi frakcijos įsipareigojo siekti svarstyti didesnės BVP dalies perskirstymo per biudžetą galimybę",- viena iš priežasčių neskubėti aiškinama Finansų ministerijos analizėje."Manęs nejaudina socialdemokratų ir konservatorių susitarimai. Vyriausybės programoje yra aiškūs įsipareigojimai mažinti mokestį ir finansų ministras turi juos vykdyti",- VZ.LT piktinasi liberalcentristas Algis Čaplikas, Seimo vicepirmininkas.Liberalcentristai pasisako už kuo skubesnį ir didesnį pajamų mokesčio mažinimą: iki 24% nuo spalio 1 d., o nuo 2008 m. vidurio - iki 20%. Jie, p. Čapliko teigimu, socialdemokratus informavo raštu, kad nėra įsipareigoję vykdyti socialdemokratų ir konservatorių susitarimo.

Prarastų milijardus litų

"Mūsų nuomone, turėtų būti priimami tokie sprendimai, kurie yra naudingi Lietuvai. Turi būti remiamasi ekonomine logika",- VZ.LT teigia Daiva Pipirienė, prezidento Valdo Adamkaus patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais.Šalies vadovas dėl per lėtai mažinamo gyventojų pajamų mokesčio tarifo nuolat priekaištauja Vyriausybei. Pasak p. Pipirienės, Prezidento kanceliarija siūlo stebėti gyventojų pajamų mokesčio surinkimą pirmąjį šių metų pusmetį."O tada galėsime spręsti, kokia mokesčio mažinimo įtaka biudžetui, ar tokia didelė, kaip Finansų ministerija prognozuoja",- kalba p. Pipirienė.Rimantas Šadžius, finansų viceministras, gina analizės išvadas."Problema - ne mokesčio dydis, o visos valstybės finansinis stabilumas ir gerovė. Vienas to elementų - tam tikros sumos, skaičiuojant nuo BVP, perskirstymas per viešuosius fondus",- aiškina p. Šadžius.Remiantis Finansų ministerijos analize, gyventojų pajamų mokesčio mažinimo proceso pagreitinti nevertėtų. Prognozuojama, kad, GPM nuo kitų metų pradžios sumažinus iki 20%, 2008 m. iš šio mokesčio valdžios sektoriaus biudžeto pajamos būtų apie 1 mlrd. Lt mažesnės, o 2009 m. biudžetas netektų dar apie 1,2 mlrd. Lt.Bijoma, kad toks pajamų sumažėjimas trukdytų vykdyti valstybės įsipareigojimus, finansuoti socialines ir kitas programas. Kartu brangstant gamtinėms dujoms, didėjant akcizams, augant vidaus paklausai, staigus GMP sumažinimas esą suteiktų impulsą infliacijai.Kartu preliminariai paskaičiuota, kad, jeigu neapmokestinamasis minimumas nuo 2008 m. būtų padidintas iki 400 Lt nuo dabar esančių 320 Lt, 2008 m. valdžios sektoriaus pajamos iš GPM būtų apie 270 mln. Lt mažesnės.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau