Saldusis verslas jau danų rankose

Publikuota: 1998-10-07
Atnaujinta 2015-08-20 08:11
 

Danijos firma "Danisco Sugar" rugsėjo 29 d. perėmė akcijų paketą, priklausiusį AB "Vilniaus prekyba" fiziniams asmenims, ir tapo cukraus pramonės savininke, tačiau savo planų dėl cukraus pramonės ateities neatskleidžia.

"Danisco Sugar" žinioje dabar 64,88% AB "Panevėžio cukrus", 41,66% AB "Kėdainių cukrus", 39,76% AB "Pavenčių cukrus" bei 30,19% AB "Marijampolės cukrus" akcijų.


Pasak Igno Staškevičiaus, AB "Vilniaus prekyba" generalinio direktoriaus, danai jau apmokėjo ir "Kėdainių cukraus" išleistą 33 mln. Lt akcijų emisiją, tačiau dar nebaigti tvarkyti formalumai.

"Su pačia "Vilniaus prekyba" už parduotas akcijas* atsiskaitoma bus pagal sutartį per kelerius metus",–aiškina p.Staškevičius ir pripažįsta, kad danai jiems avansą jau sumokėję. Ponas Staškevičius nepaneigė, kad danams jų valdomos akcijos atsiėjo per 100 mln. Lt.

"Mes uždirbome ne iš akcijų, o iš to laikotarpio, kai valdėme cukraus pramonę", – patikslina p. Staškevičius.

Danai slapukauja

Danai, spalio 5 d. sukvietę žurnalistus supažindinti su savo planais dėl Lietuvos cukraus pramonės, informacijos šykštėjo.
Mikaelis Personas (Michael Persson), "Danisco Sugar" projekto vadovas Lietuvoje, atsisakė įvardyti, kiek Lietuvoje išliks cukraus įmonių, tačiau jis teigė, kad pasaulyje cukraus įmonės jungiasi ir didėja jų efektyvumas.


"Norėdami sukurti konkurencingą cukraus pramonę Lietuvoje, turėsime įvykdyti tokius pat struktūros pakitimus",– tikina p. Personas. Tuo tarpu VŽ šaltinis sako, kad ateityje investuotojai paliks tik "Kėdainių cukrų".

Nors "Danisco Sugar" užsakymu "Kėdainių cukruje" ir "Panevėžio cukruje" yra atliktas auditas, tačiau danai planuoja ir toliau kaupti informaciją.


Pono Persono teigimu, iki pavasario jie surinks išsamią informaciją apie cukraus pramonę, atliks individualių cukraus fabrikų analizę, ištirs cukraus kokybės gerinimo bei energijos taupymo galimybes.

"Mūsų kompanijos principas investuojant užsienyje – palikti vietinę administraciją ir vietinius darbuotojus",– planus dėsto p. Personas.

-------
* "Danisco Sugar" iš AB "Vilniaus prekyba" fizinių asmenų perėmė AB "Panevėžio cukrus" 64%, AB "Kėdainių cukrus" 42%, AB "Pavenčių cukrus" 19,4% ir AB "Marijampolės cukrus" 5% akcijų.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Parse Error line 0, character 0
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau