Nedarykit gėdos premjerui

Publikuota: 2014-01-23
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
„Verslo žinios“. Redakcijos nuomonė
„Verslo žinios“. Redakcijos nuomonė

Premjero Algirdo Butkevičiaus kartais darosi gaila. Dėl vis dažniau nusišnekančių jo partijos bičiulių. Tai vienas, tai kitas į Seimą pakliuvęs socialdemokratas kartkartėmis  pažeria minčių perlų, tad jų lyderiui vėliau tenka aiškintis, kad viena ar kita nuomonė buvo „tik asmeninė“, nederinta nei su partija, nei su Vyriausybe.

Vakar sunerimti privertė Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas – ieškoti pinigų pensijoms kompensuoti jis pasiūlė keičiant galiojančius ir įvedant naujų mokesčių. „Finansų ministerija politinei tarybai turi pristatyti, kokius mokesčius mes galime pakeisti, dėl kurių mes galime surinkti daugiau pinigų, kuriuos galime skirti pensijų kompensavimui“, – dėstė politikas. „1 milijardą mes surasime ir išmokėsime“, – drąsiai pažadėjo p. Sysas.Tiesa, ką reiškia tas išdidžiai mestas įvardis „mes“, parlamentaras nepaaiškino. Premjeras, neilgai trukęs, ryžtingai atmetė svarstymus, jog gali būti padidinti esami mokesčiai arba įvedama naujų. „Nekalbam apie tai. Tai tik p. Syso nuomonė“. Ir vėl – „nuomonė“. Tačiau tas „mes“ vis dėlto verčia suklusti. Arba p. Sysui ramybės neduoda „karaliaus Saulės“ šlovė, arba visos teisybės nepasako premjeras.
Norėtųsi tikėti, kad tiesa vis dėlto yra p. Butkevičiaus pusėje. Kaip ir visos valdančiosios koalicijos. Dar neužmiršome, kaip piktai buvo kritikuojama Andriaus Kubiliaus Vyriausybės įvesta „naktinė“ mokesčių reforma, kaip ir nepamiršome to, kad pasikeitus valdžiai ta reforma kaip niekur nieko gyvuoja ir toliau. Todėl kada ne kada pasigirstančios kalbos apie mokesčių didinimą, apie mokestinės bazės išplėtimą neatrodo tokios jau ir nekaltos. Juolab kad pats premjeras prisipažįsta, kad vis dar neapsispręsta, iš kokių šaltinių bus vykdomi pažadai kompensuoti pensijas. Bronius Bradauskas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, prieš porą mėnesių guodė pensininkus, kad bent dalį pensijų kompensuos nuo šių metų liepos iš minėtų viršplaninių pajamų. Iš kur tos viršplaninės pajamos?
„Galima ir taupyti, mažinti išlaidas, panaudoti viršplanines pajamas“, – tokius pinigų šaltinius regi premjeras. VŽ mano, kad taupyti ne galima, o būtina. Mažinant išlaidas. Mokesčių didinimas dažnai duoda atvirkštinį efektą – plečiasi šešėlis. Jau ir dabar šešėlinės ekonomikos mastas Lietuvoje milžiniškas – drąsesni ekonomistai prabyla apie tai, kad nelegali dalis artėja prie 50% BVP. Kovos su juo rezultatų vis nematyti.
Nekrinta į akis ir pastangos taupyti. Tačiau girdime apie planus pirkti naujų prabangių automobilių Seimui, apie grupines keliones-komandiruotes į egzotiškus kraštus, apie kitais būdais švaistomas valstybės lėšas. Galų gale visuomenė vis garsiau prabyla apie per didelį Seimo narių skaičių – emigravus nemenkai daliai šalies gyventojų, parlamentarų kiekis, tenkantis N piliečių kiekiui, akivaizdžiai yra per didelis. Ir per brangiai atsieina. Juolab kad iš parlamento tribūnų išgirstame vieną už kitą keistesnių pareiškimų. Vienam užkliūva Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektas, kitam nereikia atominės jėgainės, dar trečiam – euro, ketvirtam – skalūnų dujų ir t. t. Beje, didžioji dalis tokių pareiškėjų priklauso būtent socialdemokratų stovyklai ir mėgina kalbėti visų valdančiųjų vardu.  Kad ir kokius post scriptum spėtų dėlioti p. Butkevičius, tokia politikų veikla įneša nemažai sumaišties ir destrukcijos. Galų gale nebesupranti – kas gi iš valdančiųjų sako tiesą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku