Įvardijo geriausias 2015 m. Lietuvos advokatų kontoras

Publikuota: 2015-06-08
Rolandas Valiūnas, advokatų kontoros „Valiūnas Ellex“ vadovaujantis partneris.
Rolandas Valiūnas, advokatų kontoros „Valiūnas Ellex“ vadovaujantis partneris. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Dviejų autoritetingiausių tarptautinių teisės žinynų sudarytuose 2015 m.  Lietuvos advokatų kontorų reitinguose ryškesnių revoliucijų nėra: ant lyderių pakylos – tos pačios kontoros, kaip ir pernai. Visgi šiokių tokių mažesnių pasistumdymų per metus įvyko.

Tarptautiniai teisės žinynai „Chambers and partners“ ir „Legal 500“ 2015 m. Lietuvos advokatų kontoras savo sudaromuose reitinguose vertina 9-iose teisės srityse – nuo bankininkystės ir finansų iki mokesčių, kiekvienoje jų įvardijamos geriausios advokatų kontoros. Reitinge – nuo vieno iki trijų vietų, ta pačia vieta gali dalytis kelios teisės firmos.
Lietuvos advokatų kontorų reitinge, 2015 m. daugiausiai pirmųjų vietų, kaip ir pernai, tenka advokatų kontorai „Valiunas Ellex“. Toliau rikiuojasi „Sorainen“, „Cobalt“, „Tark Grunte Sutkiene“ (TGS).Kas kilo, o kas krito
„Reitinguose dar arčiau jų lyderio – „Valiunas Ellex“ pakilo „Sorainen“, „Cobalt“ ir TGS“, – per metus reintinguose įvykusius pokyčius komentuoja Neringa Petrauskaitė, strateginio marketingo ir komunikacijos agentūros „We are marketing“ partnerė.
Pasak jos, daugiausia „judėjimo“ būta advokatų kontoros „Glimstedt Bernotas & Partners“ reitinguose, tačiau pokyčių būta ne tik teigiamų.„Teigiamas postūmis reitinguose labiausiai turėjo šiais metais nudžiuginti „Varul“, kurie iš viso pakilo net keturiose kategorijose“, – vardija p. Petrauskaitė.Išlaikė lyderystę
Rolandas Valiūnas, „Valiunas Ellex“ vadovaujantysis partneris, sako, kad kalbant apie Lietuvos didžiąsias advokatų kontoras – „Valiunas Ellex“, „Sorainen“, TGS ir „Cobalt“ – esminių naujovių šių metų reitinguose nėra. „Valiunas Ellex“ išlaikė visas anksčiau turėtas pozicijas“, – konstatuoja jis.
Kaip reikšmingiausius per metus  advokatų rinkoje įvykusius pokyčius, p. Valiūnas mini „Baltic Legal Solutions“ susijungimą su TGS, o taip pat „Ellex“ grupės sukūrimą.„Ellex“ grupės sukūrimas leido Baltijos šalių lygyje sukurti ypatingai stiprią grupę, kuri visose trijose šalyse  galės patenkinti labiausiai reiklių tarptautinių klientų ir Lietuvos įmonių, besiplečiančių į kitas Baltijos šalis, poreikius“, – sako p.Valiūnas.Eugenija Sutkienė, advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkiene“ (TGS) vadovaujanti partnerė, irgi pažymi, kad 2015 m. reikšmingų rokiruočių tarptautiniuose teisiniuose žinynuose nebuvo, pirmaujančiomis išliko tos pačios Lietuvos advokatų kontoros, kaip pernai.„Kadangi reitingavimo procesas yra labai inertiškas, teisinių paslaugų rinkose ir pačiose kontorose įvykę faktiniai pokyčiai   reitingų rezultatuose atsispindi tik maždaug po dviejų metų “, – aiškina p. Sutkienė.Komentuodama per metus reitinguose įvykusius pokyčius, p. Sutkienė mini, jog savo pozicijas pagerino jos vadovaujama kontora – TGS. „Įsidėmėtina tai, kad tarptautinis teisės žinynas „Chambers Global“, įvertindamas turimą teisinę patirtį ir ženklius profesinius pasiekimus, net dviem TGS  teisininkams specialų įvertinimą „žymaus praktikuojančio advokato“ (Eminent Practitioners). Tad, esame vienintelė Lietuvos advokatų kontora, kurios du teisininkai buvo įvertinti šiuo apdovanojimu“, – teigė ji.Reikšmingiausiu per metus įvykusiu rinkos pokyčiu TGS vadovė irgi įvardija savo kontoros susijungimą su „Baltic Legal Solutions“.„Tai buvo pirmas ir didžiausias tokio mąsto pasikeitimas šiuolaikinėje Lietuvos teisinių paslaugų rinkoje, kuris leido mūsų kontorai susilyginti su tuometiniu rinkos lyderiu. Kartu tai sustiprino TGS ir leido pasiūlyti klientams dar daugiau kokybiškų paslaugų“, – dėsto p. Sutkienė.

Judesiai tik dvejose kategorijos Linas Sabaliauskas, „Triniti“ vadovaujantis partneris, antrina kolegoms, kad 2015 m. reitinguose, ypač didžiausiųjų kontorų tarpe, esminių rokiruočių nėra. „Įprasta, kad rokiruotės kontoros lygiu vyksta vos dvejose kategorijose. Tai matyti ir šiais metais“, – sako jis.Ponas Sabaliauskas taip pat reikšmingiausiu įvykių laiko TGS susijungimą su „Baltic Legal Solutions“.„Tai turėjo įtakos teisinių paslaugų rinkos struktūrai, o taip pat tiesiogiai palietė tiek klientus, įtakojo  kontoros vidinius procesus. Šis susijungimas, manau, iškėlė ir naujus kontoros vadybos iššūkius, todėl tikiu, jog tai atsilieps ir kolegų darbui su klientais“, – mano „Triniti“ atstovas.Tuo tarpu pastarųjų „Valiūnas Ellex“ ir „Cobalt“ pasikeitimų jis teigia kol kas nevertinąs kaip reikšmingų Lietuvos teisinių paslaugų rinkai.„Mat kol kas neaišku, kokią naują vertę šie pokyčiai rinkai pasiūlys“, – sako p. Sabaliauskas.

Baltijos šalyse „Mūsų pastarųjų metų darbas ir bendravimas su direktorijomis davė savo vaisių, pasiekimai buvo pastebėti ir jie akivaizdžiai atsispindi reitingų lentelėse. Tai nuolatinis organizuotas procesas, kurio negali ignoruoti ar pamiršti. Privalu koordinuoti darbą per visas tris ar keturias šalis“, – komentuoja Irmantas Norkus, „Cobalt“ vadovaujantis partneris. Pasak jo, „natūralu“, kad nišinėse kategorijose, pavyzdžiui, intelektinės teisės, transporto teisės ir pan., tarp lyderių yra ir mažesnių, besispecializuojančių kontorų.
Ponas Norkus taip pat atkreipia dėmesį, kad nuo 2015 m. „Chambers and partners“ pradėjo vertinti kontoras ne tik atskirai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, bet ir bendrai Baltijos šalių mastu, tiesa, tik įmonių ir komercinės teisės kategorijoje. Šiuo vertinimu pirmąją vietą dalinasi „Cobalt“, „Ellex“ ir „Sorainen“.

Revoliucijų nesitiki Artimiausiais metais ryškesnių rokiruočių Lietuvos advokatų reitinguose VŽ pašnekovai neprognozuoja.„Patirtis, profesionalumas, klientų pasitikėjimas nėra įgyjami ar prarandami per vienerius ar dvejus metus. Metiniai reitingai iš esmės tik atspindi daugelio metų įdirbį“, – aiškina p. Valiūnas. Pasak jo, „Valiunas Ellex“ artimiausiais metais ketina invesuoti į tolimesnį kompetencijos didinimą ir sieks dar padidinti savo atotrūkį nuo artimiausių konkurentų.Ponia Sutkienė tarptautiniuose teisiniuose žinynuose artimiausiais metais tikisi pasikeitimų dėl TGS kontoros ženklios plėtros ir nesenai įvykusių rokiruočių Lietuvos teisinių paslaugų rinkoje.„Tačiau vargu ar galima tikėtis kardinalių pokyčių per ateinančius metus“, – sako ji.TGS vadovė dėsto, kad tarptautinių teisinių žinynų tyrimai yra labiau aktualūs pačioms advokatų kontoroms, jų užsienio partneriams bei kai kuriems užsienio klientams.
„Reitingai teisiniuose žinynuose yra svarbūs ir mūsų kontorai, tačiau daug svarbesni yra Lietuvos klientų vertinimai. Kaip kontoros save bepozicionuotų tarptautiniu kontekstu, vietiniai klientai perka teisinių paslaugų daugiausiai, todėl jų nuomonė apie teikiamų paslaugų kokybę yra pati svarbiausia“, – pabrėžia ji.Tačiau pokyčių gali būti
Ponas Sabaliauskas kalba, kad nors šie teisės žinynai sudaro advokatų kontorų reitingus kasmet, reitingai keičiami atsižvelgiant į kontorų kelerių paskutinių metų rezultatus, tad pasikeitimai nevyksta taip greitai.
„Tai viena iš priežasčių, kodėl naujai susibūrusios stiprios profesionalų komandos negali iš karto tikėtis aukščiausių įvertinimų. Lietuvoje drastiškų reitingų pokyčių ilgainiui neturėtų būti, tačiau turint galvoje, jog vos prieš keletą metų susikūrė keletas ambicingų kontorų, kurios šiai dienai dėl teisės žinynų reitingavimo politikos nėra reitingų viršūnėse, esu įsitikinęs, kad ateinančius kelis metus matysime jų nuoseklų kilimą“, – prognozuoja „Triniti“ atstovas.

Kaip sudaromi reitingai Ponia Petrauskaitė pasakoja, kad „Chambers Europe“ 2015 m. reitingams paraiškos buvo teikiamos  2014 m. gegužę – rugsėjį, tuo tarpu „The Legal 500“ – 2014 m. liepą – rugpjūtį.Reitingai sudaromi atsižvelgiant į kontorų pateiktas paraiškas, kuriose prašoma nurodyti savo pasiekimus – t.y. stambiausius, inovatyviausius ar kuo kitu išsiskiriančius projektus, įvardinti klientus su kuriais dirbama ir aprašyti komandos pokyčius. Kita reitingų dedamoji – klientų ir konkurentų atsiliepimai. Klientus, į kuriuos tyrėjai gali kreiptis atsiliepimų, kontoros turi nurodyti pačios.„Klientai paprastai būna apklausiami susisiekiant elektroniniu paštu, kiek rečiau – telefonu. Jų klausiama apie darbo su kontoros teisininkais patirtį ir prašoma pakomentuoti savo darbo su konkuruojančiomis kontoromis patirtį, jei tokios būta. Tuo tarpu advokatų klausiama, kokius teisininkus sutinka didžiausiuose sandoriuose, teismo salėse ir pan., bei kaip vertina jų darbą“, – pasakoja „We are marketing“ atstovė.Pasak jos, labiausiai gerbiamų teisės žinynų, įskaitant ir „Chambers Europe“ bei „The Legal 500“ reitingai yra gana inertiški – po sėkmingų metų kontorai neverta tikėtis čia drastiškų pokyčių – paprastai jiems reikia laiko. Žinynai linkę stebėti progresą bent porą metų, kuomet priima sprendimą reitingus paaukštinti, ypač jei kontora jau reitinguojama gana aukštai – t.y. pirmoje arba antroje vietoje. Lygiai taip pat neskubama kontorą reitinguose ir pažeminti. Tai, kad reitingai atspindi realų kontoros praeities progresą lemia ir laiko atotrūkis –  reitingai pasirodo beveik po metų, kuomet pateikiamos paraiškos, o reikalavimas paraiškų turiniui paprastai yra pastarųjų 12 mėn. patirtis.

Kam reikalingi reitingai Ponia Petrauskaitė aiškina, kad reitingai naudingiausi toms kontoroms, kurios savo strateginiuose tiksluose turi siekį pritraukti kuo daugiau klientų iš užsienio ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose, tuo tarpu kontoroms dirbančioms su vietos rinka, reitingai tiesiog būdas dar vienu kompleksiniu pjūviu pamatyti savo vietą rinkoje.„Tai svarbu, turint galvoje, kad priešingai nei kituose sektoriuose apyvartos pjūviu pasilyginimas nėra įmanomas“, – teigia ji.„Toms kontoroms, kurios siekia užsienio rinkų – reitingai svarbūs. Remiantis minėtų žinynų reitingais užsienio advokatų kontoros paprastai renkasi partnerius pirminiame atrankos etape projektams vietos rinkoje arba užsienio įmonės planuodamos plėtrą ar kitą veiklą Lietuvoje ieško geriausių teisės patarėjų. Tuo tarpu vietos rinkos žaidėjams pasirinkti konsultantą paprasčiau – rinka maža, tad čia puikiai veikia rekomendacijų rinkodara. Galų gale advokatai puikiai matomi viešumoje, tad įgyjant tiesioginį kontaktą susidaryti pirmąjį įspūdį vietos verslui ieškant teisės srities profesionalo – paprasta“, – aiškina „We are marketing“ atstovė.Tarp „We are marketing“ klientų iš advokatų kontorų yra „Triniti“, „Averus“, „Tvins“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau