KAM: pranešimai išsiųsti visiems 36.825 šauktiniams

Publikuota: 2015-06-11
„Verslo žinios“

Visi registruoti laiškai, kuriuose šauktiniai informuojami apie privalomąją karo tarnybą, išsiųsti, praneša Krašto apsaugos ministerija

Šaukimo nurodymuose karo prievolininkams įrašytos atvykimo į skyrius datos. Jos yra paskirtos nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos pagal karo prievolininkų eilės numerius šaukiamųjų sąrašuose.Iki ketvirtadienio į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius  atvyko 8% šauktinių.Kaip sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Žygimantas Adamonis, šiuo metu į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius  atvyko 8  proc. šaukiamųjų.„Tai  iš tiesų yra geras rodiklis, netgi galima teigti, kad šimtaprocentinis, atsižvelgiant į tai, jog numatyta, kad visi karo prievolininkai atvyks iki rugsėjo pabaigos ir jų atvykimas yra išdėstytas  tolygiai, t.y. maždaug po 25 proc. per mėnesį,“ – sako mjr. Ž. Adamonis.Pasak mjr. Žygimanto Adamonio, Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininko, iš dalies toks rodiklis susidarė ir dėl to, kad dalis karo prievolininkų atvyko anksčiau, nei jiems paskirta (tą padaryti taip pat galima), o tam tikra dalis be abejo neatvyko dėl įvairių priežasčių, kurios nustatinėjamos.„Apie galutinius ir realius statistinius rodiklius kalbėti dar ankstoka, nes dar tik atvykimo pradžia, o teigti apie vangią šaukiamųjų reakciją mažų mažiausiai būtų neteisinga,“ – sako mjr. Žygimantas Adamonis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas.Regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai rekomenduoja karo prievolininkams su jais susisiekti,  jei praėjus maždaug savaitei nuo paskutinių šaukimo nurodymų išsiuntimo, jie vis dar nebūtų gavęs šaukimo nurodymo savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu.Šaukimo nurodymo pristatymas registruotu laišku taip pat užtrunka, gali nepasiekti adresatų,  taip pat gali skirtis ir karo prievolininko faktinė gyvenamoji vieta  nuo deklaruotosios, perspėja KAM.Gavus informaciją, jog šaukimo nurodymai nepasiekė adresatų, su karo prievolininkais bus bandoma susisiekti siunčiant šaukimo nurodymus per jų artimuosius, darbovietes. Paieškai taip pat gali būti pasitelktos kitos valstybės ir savivaldybių institucijos, LR diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos. Tik kraštutiniu atveju paieška būtų vykdoma per policiją.Atsakomybė būtų taikoma tik tiems karo prievolininkams, kurie neatvyktų į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius  jiems paskirtu laiku ir nebandytų susisiekti, suderinti atvykimo į laiko, negautų karo prievolės atidėjimo ar atleidimo vienu iš įstatymų numatytu pagrindų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau