Airija įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas

Publikuota: 2015-05-23
Atnaujinta 2015-06-22 13:48
Nuotrauka: Reuters / Scanpix
„Verslo žinios“

Penktadienį vykusiame referendume dauguma Airijos gyventojų pritarė siūlymui pakeisti šalies konstituciją ir įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas.

Airija tampa pirmąja valstybe pasaulyje, tokį sprendimą priėmusi referendumu, rašo BBC.Dar nesuskaičiavus visų balsų vyriauysbės atstovai paskelbė, kad referendumo pasiūlymas priimtas, o „prieš“ pasisakę aktyvistai pripažino pralaimėjimą.„Tai yra „taip“. Ir triuškinanti pergalė visame Dubline. Aš taip didžiuojuosi būdamas airiu šiandien“, – savo „Twitter“ paskyroje dar nesuskaičiavus visų rezultatų šeštadienį paskelbė Aodhanas O Riordainas, Airijos lygybės ministras.Davidas Quinnas, katalikų organizacijos „Iona Institute“ vadovas, pareiškė, kad tai „neabejotinai yra labai įspūdinga „taip“ pusės pergalė“.Galutinis rezultatas – 1,2 mln. (62,1%) referendumo dalyvių pasisakė už siūlymą, 0,7 mln. (37,9%) – prieš.60,5% rinkėjų dalyvavo referendume, kuriame jie turėjo pritarti arba nepritarti teiginiui „santuoka teisiškai gali būti sudaryta tarp dviejų asmenų nepaisant jų lyties“.Dar prieš 22 metus homoseksualumas Airijoje buvo nusikaltimas. 2010 m. šalies vyriausybė įteisino civilinę partnerystę, kurią sudaryti gali ir homoseksualios poros, tačiau jų teisės nebuvo įtvirtintos konstitucijoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau