Paskelbti šauktinių sąrašai

Publikuota: 2015-05-13
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerija paskelbė pirmuosius šauktinių sąrašus. Iš viso per pirmąjį šaukimą atlikti privalomąją karinę arnybą pakviesta 36.825 jaunuoliai. Pirmieji šauktiniai kariuomenėje po septynerių metų pertraukos vėl turėtų atsirasti tik rudeniop.

Šešis sąrašus pagal regionus galite rasti čia.Asmeninius šaukimus gyventojai gaus registruotu paštu, po to privalės nurodytą dieną ir valandą prisistatyti į nurodytus Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Vėliau visi pašauktieji bus nusiųsti į Karinę medicinos ekspertizės komisiją sveikatos būklės įvertinimui.Šaukiamieji turi galimybę išvengti tarnybos pateikę prašymą, pagrįstą įrodymais, regioniniame karo prievolės ir komplektavimo skyriuje dėl tarnybos atidėjimo dėl neproporcingai didelės žalos jų interesams. Jaunuoliai gali būti atleisti nuo tarnybos, jei taip nuspręs speciali komisija.Šauktiniai buvo atrinkti atsitiktine tvarka, naudojant Lietuvos karo prievolininkų registrą ir pasitelkant kompiuterines programas. „Loterijos“ procesą stebėjo visuomeninių organizacijų atstovai, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas bei Artūras Paulauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

Savanoriškai prisijungia Kiekvieno sąrašo viršuje surašyti savanoriškai atlikti privalomąją karo tarybą norintys asmenys.Tokį norą iki gegužės 11 d. pareiškė 1.136 jaunuolių, rodo Krašto apsaugos ministerijos pateikiami duomenys. Kol kas daugiau jų neužsirašė, nes savanorių rinkimo procesas buvo sustabdytas sudarinėjant sąrašus.Daugiausia prašymų buvo registruota Vilniaus ir Kauno apskrityse. Po to rikiuojasi Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio apskritys.Šiais metais per du šaukimus į privalomąją karo tarnybą planuojama pakviesti 3.000–3.500 jaunuolių. Šis skaičius atitinkamai mažės, atsižvelgiant į savanorių kiekį.2015-aisiais bus vykdomi du šaukimai – gegužę ir rugsėjį.

Socialinės garantijos Karo prievolę atliekančių piliečių prašymu galėtų būti atidedamas suteikto kredito dalies įmokų mokėjimas. Tarnybos metu apskaičiuotos palūkanos už būsto kreditą šauktinio pasirinkimu būtų mokamos vienu iš šių būdų: palūkanos už būsto kreditą mokamos taip, kaip nurodyta būsto kreditavimo sutartyje; palūkanų už būsto kreditą mokėjimas atidedamas ir visos atidėtos palūkanos sumokamos iš karto pasibaigus nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos laikotarpiui; palūkanų už būsto kreditą mokėjimas atidedamas ir visos atidėtos palūkanos sumokamos pasibaigus nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos laikotarpiui pagal iš naujo sudarytą palūkanų mokėjimo grafiką.Taip pat numatytos piniginės išmokos, skaičiuojamas kas mėnesį ir priklausančios nuo atliktos tarnybos vertinimo rezultatų: 4 bazinės socialinės išmokos – asmenims, kurių tarnyba įvertinta labai gerai; 3 bazinės socialinės išmokos – asmenims, kurių tarnyba įvertina gerai; 2 bazinės socialinės išmokos – asmenims, kurių tarnyba įvertinta patenkinamai.Bazinė socialinė išmoka siekia 38 Eur per mėnesį. Taigi, labai gerai tarnavę asmenys pabaigę devynių mėnesių tarnybą, gaus apie 1.500 Eur. Be to, nuo 38 iki 140 Eur bus padidintas kas mėnesį šauktiniams mokamas atlyginimas.Savanoriškai atėję į privalomąją tarnybą asmenys gaus 25% didesnę išmoką.

Atnaujino dėl geopolitinės situacijos VŽ rašė, kad dėl padidėjusios Rusijos agresijos grėsmės ir būtinybės kuo greičiau sukomplektuoti valstybės karines pajėgas Valstybės gynymo taryba iniciavo šauktinių grąžinimą penkeriems metams.„Būtina papildomai stiprinti gynybinius šalies pajėgumus. Todėl VGT nusprendė – būtina laikinai, penkerių metų laikotarpiui, atnaujinti privalomąją pradinę karo tarnybą“, – pranešė prezidentė.Atnaujintam šaukimui į karo tarnybą reikės 20 mln. Eur iš valstybės biudžeto. Krašto apsaugos sistema tokius pinigus turi, nes šiemet jai papildomai skirta apie 100 mln. Eur.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau