Išrinktas „Metų finansų vadovas 2015“

Metų finansų vadovo 2015 m. titulas atiteko Dariui Kašauskui, UAB Lietuvos energija Finansų ir iždo direktoriui.
Tai paskelbta Radisson Blu Hotel Lietuva Verslo žinių organizuotoje Finansų vadovų konferencijoje. Metų finansų vadovo rinkimus Finansų analitikų asociacija ir Verslo žinios organizuoja trečius metus iš eilės. Šiemet atrenkant kandidatus didelis dėmesys buvo skirtas finansų vadovo indėliui į strateginius pokyčius organizacijoje.Į finalą išėjo stiprūs, strategiškai mąstantys kandidatai, nebijantis siūlyti drąsių sprendimų savo tiesioginiams vadovams. Komisijai teko nelengva užduotis atrinkti geriausią iš jų, įspūdžiais dalinasi Eladijus Kirijanovas, Finansų analitikų asociacijos prezidentas.Akimirkas iš konferencijos galite pamatyti čia.
Pokyčiai per pusę metų Ponas Kašauskas interviu Verslo žinioms anksčiau yra teigęs, jog Lietuvos energija yra pirmoji valstybinė įmonė, kuri įsidiegė korporatyvinio valdymo modelį, pritaikė geriausias tarptautines įmonių valdymo praktikas.Tai padarėme mažiau nei per pusę metų, apie pernai metų darbus pasakojo p. Kašauskas. Energetikos sektoriuje, jo nuomone, reikia didinti efektyvumą, nes nei vienos iš LE įmonių skolinto ir nuosavo kapitalo santykis nėra optimalus.Mūsų skolinto kapitalo dalis sudaro 13%, ir tai reiškia, kad didžiąja dalimi bendrovė savo veiklą finansuoja brangaus nuosavo kapitalo lėšomis. Tai esame paveldėję iš anksčiau, tačiau tokia situacija netenkina nei mūsų akcininkės valstybės, nei potencialių investuotojų. Galima sakyti, kad šiuo metu įmonė savo vertę pravalgo, nes istoriškai ilgo termino skolinimosi sąnaudos siekia apie 4%, o esamomis rinkos sąlygomis dar mažiau, kai nuosavo kapitalo kaina daugiau nei 9%, teigė p. Kašauskas.Mintautas Miškinis, Swedbank stambių verslo klientų departamento direktorius ir Metų finansų vadovo rinkimų komisijos narys, džiaugiasi, kad šių metų finansų vadovo konkurse dalyvavo tiek daug stiprių profesionalų.Žmonės įgauna vis daugiau patirties, plečiasi jų atsakomybės ribos, tuo pačiu auga jų kompetencija. Matėme labai daug stiprių kandidatų ir sprendimą priimti buvo kaip niekada sunku tikrai ne vienas kandidatas buvo itin stiprus savo srityje, teigia p. Miškinis.Be p. Kašausko, į Metų finansų vadovo finalą taip pat pateko Martynas Armonaitis, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktorius, Algimantas Laurinavičius, AB Hanner finansų direktorius, Tomas Pauliukas, AB Vakarų laivų gamykla įmonių grupės finansų ir ekonomikos direktorius, Gintaras Mičiulis, UAB Sicor Biotech ir Teva Baltics regiono finansų vadovas.
Dalinasi patirtimi Kitą komisijos narį Ugnių Savicką, ISM verslo mokymų programų vadovą, maloniai nustebino kai kurių kandidatų šviečiamoji veikla jie yra įsitraukę ir į mokslą, dėstymą, perduoda savo žinias.Tai brandžios asmenybės ir aukšto profesionalumo bruožas, teigia p. Savickas.Kristina Kriščiūnaitė, PwC vykdančioji partnerė Lietuvoje, taip pat teigia, jog šiemet buvo labai stiprus finansų vadovų penketukas.Džiugu, kad atsakingų ir inovatyvių finansų vadovų yra ne tik privačiame, bet ir valstybiniame sektoriuje. Finansų vadovai dalyvauja priimant strateginius įmonės sprendimus, diegia naujoves ne tik Lietuvoje, bet ir jų vadovaujamuose užsienio įmonių finansų padaliniuose, teigia p. Kriščiūnaitė.Dar vienas komisijos narys, Vytautas V. Žeimantas, Verslo žinių Rubrikų ir priedų redaktorius, pažymi, jog antrus metus iš eilės Metų finansų vadovo titulas atitenka viešojo sektoriaus bendrovėje dirbančiam finansų vadovui. Tai rodo, jog šis sektorius keičiasi į gerąją pusę.Jeigu LE pertvarka pasiteisinti, pagal šį modelį galima bus keisti ir kitas viešojo sektoriaus bendroves, teigia p. ŽeimantasMetų finansų vadovo 2014 titulas atiteko Mantui Bartuškai, AB Klaipėdos nafta finansų ir administravimo departamento direktoriui, vėliau jis tapo šios įmonė vadovu.Metų finansų vadovo 2013 rinkimuose nugalėjo Jurgita Musulienė UAB Topo grupė finansų direktorė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti