Tiriami „Starbucks“ teigia nevengiantys mokesčių

Starbucks antrą kartą per pastaruosius porą metų patenka po ES mokesčių prievaizdų didinamuoju stiklu. Jie vieninteliai, užuot teigę atliekantys pareigą akcininkams, sakosi esantys nekalti, rašo The Wall Street Journal.
Didžiausias pasaulyje kavos pardavėjas sukėlė įtarimų metų metus pranešdamas apie didžiosiose Europos rinkose patiriamus nuostolius, nepaisant šimtus milijonų siekiančios apyvartos.ES reguliuotojai praėjusiais metais pradėjo formalų tyrimą ir pelnas atsirado, 407 mln. Eur, kuris pateko į kompanijos būstinę Amsterdame. Nuo to laiko ji persikėlė į Londoną.Pelną nupūtė 502 mln. Šveicarijos frankų, kurie dividendų pavidalu buvo pervesti iš kompanijos kavą perkančio padalinio Šveicarijoje jame dirba mažiau, nei 40 darbuotojų.Tai sukėlė rūpestį vėl kompanijos mokamais mokesčiais. Margarethe Vestager, ES komisarė konkurencijos klausimams, vadovaujanti Starbucks tyrimui, pažadėjo pateikti rezultatus birželį.
Sudėtinga korporacijos struktūra
Starbucks ilgą laiką teigė, kad sudėtinga korporacijos struktūra Europoje nebuvo sukurta tam, kad būtų lengviau išvengti mokesčių. Visgi, būstinė Amsterdame (ne Jungtinėje Karalystėje, didžiausioje Starbucks Europos rinkoje) teikė neabejotinų privalumų.Praėjusiais metais nuo 407 mln. Eur ikimokestinio pelno mokesčiais buvo sumokėti 2,6 mln. Eur gerokai mažiau, nei 1%. Toks mokesčių tarifo sutarimas su Olandijos vyriausybe taip pat patraukė reguliuotojų dėmesį.Starbucks padalinys Šveicarijoje perka kavą kavinių tinklui visame pasaulyje. Tiesa, pati kava niekada Šveicarijos nepasiekia ji yra iš karto parduodama kitiems kompanijos padaliniams su 20% antkainiu Jungtinės Karalystės įstatymų kūrėjai skeptiškai atsiliepė apie teiginius, kad tokia marža yra normali.Starbucks teigė, kad pelnas, kurį gauna jos padaliniai yra reguliariai išmokamas kaip dividendai bei pažymėjo, kad kompanija imdama mokesčius už perlaidas tarp padalinių vadovaujasi tarptautiniais standartais.Praėjusių metų spalį, tą pačią dieną kai dividendai iš Šveicarijos atvyko į Amsterdamą, didžioji dalis jų buvo pervesti kaip mokestis už autorines teises į Jungtinėje Karalystėje įsteigtą holdingo kompaniją, vieną iš trijų nuo birželio ten įsteigtų juridinių asmenų. Iki tol dešimtis milijonų autorinių teisių pinigų gavusi Alki LP buvo likviduota, vos ES reguliuotojai susidomėjo jos veikla.
Vienintelė teigia mokesčių nevengianti
Starbucks kovoje su Briuseliu ne viena ES reguliuotojai tiria ir Apple, Amazon.com bei Fiat Chrysler Automobiles mokestinę politiką. Tačiau Starbucks iš jų visų išsiskiria savo pozicija. Vietoje to, kad teigtų turintys pareigą investuotojams mažinti sumokamų mokesčių naštą, taip į kritiką atsako, pavyzdžiui, Google, Starbucks kartoja, kad kaltinimai mokesčių vengimu yra nepagrįsti.Mes nieko nieko nedarome, kad išvengtume mokesčių, 2012 m. britų įstatymų leidėjams teigė Troyus Alsteadas, Starbucks finansų vadovas.Lapkritį preliminarus ES sprendimas nuskambėjo priešingai. Jų teigimu, veikla Amsterdame neturėjo jokio ekonominio pagrindo. Nyderlandų reguliuotojai, savo ruožtu, teigė, kad kompanijos struktūra jų šalyje yra tinkama. Pati kompanija teigė, kad vadovaujasi visomis galiojančiomis apmokestinimo taisyklėmis ir sumoka 34% pelno mokestį nuo užsienyje gaunamo pelno.Mokesčių vengimas nėra neteisėta praktika įvairios tarptautinės korporacijos savo užsienio rinkose gautas pajamas perveda per mažus mokesčius siūlančias šalis, tokias kaip Airiją, Olandiją ir Bermudus.Tačiau ES, siekianti uždaryti mokesčių rojų pavidalu sąjungoje žiojinčias pelno mokesčio surinkimo spragas, susirūpino konkurencine aplinka tose šalyse, kurios siūlo išskirtinai mažus pelno mokesčius atskiroms kompanijoms. Taip į jų akiratį pateko Apple, Amazon ir Fiat. Šiuo atveju Briuselį domina Starbucks veikla ir jos apmokestinimas Nyderlanduose.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti