Svarstys siūlymą stabdyti masinį rinkėjų persiregistravimą

Publikuota: 2015-04-07
„Verslo žinios“

Seimas sutiko svarstyti prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktą pasiūlymą panaikinti egzistuojančią tvarką, kai rinkėjams leidžiama balsuoti tose apygardose, kur jie nėra nuolatiniai gyventojai.

Antradienį Seimui buvo pristatytas valstybės vadovės parengtas ir parlamentui svarstyti perduotas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis, pasak prezidentės patarėjos Virginijos Būdienės, „siekiama užtikrinti rinkimų skaidrumą“.„Taip prezidentė reaguoja į per šiuos savivaldybių tarybų rinkimus išryškėjusią problemą, susijusią su manipuliavimu nurodant gyvenamąją vietą, nuo kurios priklauso, kurioje savivaldybėje asmuo turi teisę balsuoti“, – aiškino patarėja.Pasak jos, rinkti vietos valdžią gali tik nuolatiniai savivaldybių gyventojai, „tačiau siekiant daryti įtaką rinkimų rezultatams kai kuriuose Lietuvos regionuose pastaruoju metu buvo pastebėtas masinis gyvenamosios vietos perregistravimas iš vienos savivaldybės į kitą“.Šiuo metu galiojanti tvarka sudaro sąlygas asmeniui balsuoti toje savivaldybėje, kurioje jis nuolat negyvena. Prezidentės nuomone, tai ne tik prieštarauja Konstitucijai, bet ir sudaro sąlygas manipuliuoti rinkėjų balsais.Ji Seimui pasiūlė nustatyti, kad nuolatiniu savivaldybės gyventoju būtų laikomas tik tas asmuo, kuris savo gyvenamąją vietą savivaldybėje deklaravo likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų. Jeigu gyvenamoji vieta buvo deklaruota likus mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų, jis teisę balsuoti turi toje savivaldybėje, kurioje buvo registruotas anksčiau.Nors Seimo nariams kilo tam tikrų abejonių, ar nebus varžomos rinkėjų teisės, balsų dauguma nuspręsta šį p. Grybauskaitės pateiktą pasiūlymą svarstyti. Į Seimo plenarinį posėdį įstatymo projektas turėtų grįžti birželį. Tuomet ir gali būti galutinai balsuojama, ar apriboti rinkėjų teisę likus tam tikram laikotarpiui iki rinkimų dienos persiregistruoti į kitą savivaldybę.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau