Ažubalis pasipiktino Ušacko VŽ pareikšta pozicija dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Publikuota: 2015-04-07
Audronius Ažubalis, partijos „Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai“ frakcijos Seime narys.
Audronius Ažubalis, partijos „Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai“ frakcijos Seime narys. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suformuotos šešėlinės vyriausybės užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sukritikavo partijos kolegą, Europos Sąjungos ambasadorių Maskvoje Vygaudą Ušacką už jo skeptišką poziciją dėl ginklų tiekimo Ukrainai.

Ponas Ažubalis antradienį išplatintame pranešime spaudai pareiškė apgailestavimą, kad balandžio 6 d. „spaudoje pasirodė dar vienas politinis“ p. Ušacko komentaras, kuriuo jis „perša Bendrijos valstybėms narėms nuomonę dėl ginklų tiekimo Ukrainai“.Šį pirmadienį „Verslo žiniose“ paskelbtame interviu p. Ušackas be kita ko pareiškė: „Kaip aš suprantu, Jungtinių Amerikos Valstijų administracija yra susirūpinusi tuo, kokios bus pasekmės, jeigu bus suteikiama karinė pagalba, karinė technika, koks gali būti Rusijos atsakas ir kaip jis pasireikš konkrečiai Rytų Ukrainos teritorijoje. Tie klausimai yra labai rimti, nes rizikos ir grėsmės yra tikros.“„Noriu tikėti, jog įspėdamas ES šalis susilaikyti nuo ginklų tiekimo besiginančiai Ukrainai, ambasadorius išsako savo, o ne valstybės, kurioje jis reziduoja, požiūrį. Bet kuriuo atveju, p. Ušackas jau ne pirmą kartą peržengia ambasadoriaus įgaliojimus, prisidėdamas prie agresoriaus pozicijai giminingų teiginių populiarinimo Europoje“, – teigė p. Ažubalis.Jis pabrėžė, jog modernių ginklų tiekimo galimybė nuo agresoriaus besiginančiai Ukrainai šiandien „yra bene vienintelė  veiksminga priemonė atgrasinti Kremlių nuo tolesnio karo eskalavimo, kurio bus išvengta tik tuo atveju, jei agresijos kaštai Rusijai pasirodys per dideli“.„Žinoma, galima turėti ir kitokią nuomonę. Ne veltui ES valstybėms narėms tiekti ar netiekti ginklus Ukrainai palikta apsispręsti savarankiškai. Tačiau ES ambasadoriaus Rusijoje niekas neįgaliojo įsitraukti į viešą diskusiją ir mėginti ją paveikti“, – sakė p. Ažubalis.Ponas Ušackas, kaip ir p. Ažubalis, priklauso tai pačiai politinei jėgai – TS-LKD. Tiesa, p. Ušackas tėra paprastas partijos narys, nepriklauso jokioms jos valdymo struktūroms.ES diplomatinei misijai Maskvoje p. Ušackas vadovauja nuo 2013 m. rugsėjo.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau