Mirė Seimo narys Algirdas Patackas

Publikuota: 2015-04-03
Algirdas Vaclovas Patackas.
Algirdas Vaclovas Patackas. Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Penktadienio rytą po sunkios ligos mirė Laisvės kovų dalyvis, Nepriklausomybės akto signataras, VI, VII Seimo ir dabartinės kadencijos narys Algirdas Vaclovas Patackas.

Ponas Patackas 1988–1990 m. buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kauno iniciatyvinės grupės narys, vėliau – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kauno miesto tarybos narys, Sąjūdžio seimų narys.Jis buvo apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, Garbės savanorio ženklu ir vardu, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.Šią Seimo kadenciją p. Patackas buvo išrinktas pagal Drąsos kelio sąrašą. Jo vietą turėtų užimti aktorius Audrius Nakas. Jei jis nesutiks, – kirpėja Audronė Skučienė.

Užuojautą reiškia šalies vadovai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl p. Patacko mirties.„Netekome p. Patacko – tvirto, sąžiningo ir niekada nepasidavusio kovotojo už Lietuvą ir jos Laisvę. Disidentas, aktyvus Sąjūdžio veikėjas, Nepriklausomybės akto signataras, ne vienos kadencijos Seimo narys – aktyvi politinė ir visuomeninė veikla įrodo, kad p. Patackui visada rūpėjo Lietuva ir jos likimas“, – sakoma šalies vadovės užuojautoje.Pasak prezidentės, p. Patackas buvo žmogus, kurį visą gyvenimą lydėjo tautiškumo, patriotiškumo ir lietuvybės idealai. Tai buvo drąsi ir išskirtinė asmenybė, be kurios būtų sunku įsivaizduoti Lietuvos Nepriklausomybės kelią.Dėl šios netekties šalies vadovė pareiškė užuojautą p. Patacko šeimai, bendražygiams ir visai Lietuvos politikos bendruomenei.Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius reiškšdamas užuojautą pažymi, jog p. Patackas buvo  pasišventimo kilniems idealams pavyzdys.„Visas šio iškilaus žmogaus gyvenimas – ryškus patriotizmo, pasišventimo kilniems idealams pavyzdys. Dėl p. Patacko mirties reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bendražygiams ir visiems, kuriems buvo lemta pažinti šią didžią asmenybę“, – sakoma premjero užuojautoje.Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą dėl netekties.„Netekome Lietuvai atsidavusio žmogaus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato, nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktyviai dalyvavusio visuomeniniame ir politiniame gyvenime, daug prisidėjusio prie Sąjūdžio iniciatyvinės grupės sukūrimo. Ponas Patackas žinomas kaip plačių interesų ir gebėjimų žmogus, pedagogas, straipsnių apie kultūrą ir geopolitiką autorius. Jis net ir sunkiai sirgdamas iki paskutinės dienos aktyviai atstovavo Lietuvos žmonėms dirbdamas Seime“, – teigia Seimo vadovė.


Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau