„Deutsche Bank“ susimokės rekordinę 2,5 mlrd. USD baudą

Publikuota: 2015-04-23
Atnaujinta 2015-05-29 12:43
Nuotrauka: Reuters/Scanpix
„Verslo žinios“

Didžiausias Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ susimokės rekordinę 2,5 mlrd. USD baudą už manipuliavimą LIBOR palūkanų norma, praneša „Bloomberg“.

Vien bauda JAV ir Jungtinės Karalystės reguliuotojai nepasitenkins – darbo banke neteks ir septyni darbuotojai, įtariami tiesiogiai dalyvavę nelegalioje veikloje. Šeši jų dirbo Londone, vienas – Frankfurte. Jų vardai neatskleisti, tik pareigos – du viceprezidentai, keturi direktoriai ir vienas vykdantysis direktorius.Banko atšaka Jungtinėje Karalystėje taip pat sutiko prisipažinti, kad dalyvavo ir sukčiavimo pervedant pinigus schemoje.Banko teigimu, nei vienas dabartinių banko direktorių tarybos ar valdybos narių nebuvo susijęs su nusikalstama veikla.„Mes labai apgailestaujame – išplatintame pranešime cituojami Anshu Jainas ir Jurgenas Fitchenas, banko vadovai. – Šis tyrimas - tai dar vienas būdas susitvarkyti su praeitimi“.Tyrėjų teigimu, siekdami gauti pageidaujamą LIBOR palūkanų normą, didieji bankai koordinavo centriniam bankui pateikiamą LIBOR informaciją su kitais rinkos dalyviais, tarp jų – „Barclay‘s“, UBS, „JPMorgan Chase“ ir kiti. Tiriami buvo visi, iki šiol didžiausia bauda – 1,5 mlrd. USD – buvo skirta UBS. Bendra sumokėta baudų suma dabar jau siekia 9 mlrd. USD.

Bauda viršijo lūkesčius

Tokio dydžio bauda buvo netikėta nepaisant to, kad analitikų prognozės iki sprendimo augo kaip ant mielių.Ketvirtadienį bankas teigė šį ketvirtį teismams atsidėsiantis 1,5 mlrd. Eur (1,61 mlrd. USD) ir patikino, kad baudos nesukliudys mėnesio pabaigoje pranešti apie gautą pelną ir kone rekordinę apyvartą. Banko pirmojo ketvirčio rezultatų laukiama balandžio 29 d.Dar mėnesio pradžioje, kuomet sklido kalbos apie banko sumokėsiamą 1,5 mlrd. Eur baudą, „Deutsche Bank“ tam buvo atsidėjęs tik 1,03 mlrd. Eur, kone 0,5 mlrd. Eur per mažai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau