Vasarą Lietuvoje dirbti pradedančiame NATO štabe bus ir JAV karininkų

Publikuota: 2015-04-17
Atnaujinta 2015-05-29 11:53
Rose Gottemoeller, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja tarptautiniams saugumui ir ginklų kontrolei, ir Juozas Olekas, Lietuvos krašto apsaugos ministras.
Rose Gottemoeller, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja tarptautiniams saugumui ir ginklų kontrolei, ir Juozas Olekas, Lietuvos krašto apsaugos ministras. Nuotrauka: Alfredo Pliadžio (KAM)
„Verslo žinios“

NATO kuriamas štabas Lietuvoje pradės darbą šią vasarą. Jame tarnaus ir Jungtinių Amerikos Valstijų deleguoti karininkai.

Apie tai pranešta po Juozo Oleko, Lietuvos krašto apsaugos ministro, susitikimo su aukšto rango amerikiečių pareigūne Rose Gottemoeller – valstybės sekretoriaus pavaduotoja tarptautiniams saugumui ir ginklų kontrolei.„Ministras gavo patvirtinimą, kad JAV atsiųs savo štabo karininkų į Lietuvoje kuriamą NATO štabą (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU). Planuojama šis štabas  pradės veikti jau šią vasarą“, – pranešė Krašto apsaugos ministerija.Pono Oleko teigimu, „svarbu praktiškai įgyvendinti pernai rugsėjį NATO viršūnių susitikime Velse patvirtintą NATO pasirengimo veiksmų planą (angl. Readiness Action Plan, RAP), nes tai yra viena svarbiausių atsako į Rusijos keliamas grėsmes priemonių“. Būtent šiame plane ir buvo numatyta kai kuriose Rytų Europos valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje, įsteigti NFIU štabus.‚Nuolatinis Aljanso karinių pajėgų buvimas regione yra veiksmingiausia NATO priemonė, užtikrinanti saugumą mūsų regione bei demonstruojanti NATO šalių solidarumą ir pasirengimą reaguoti į pasikeitusią saugumo situaciją. Tikimės ilgalaikio ir tvirto JAV karinių pajėgų, ginkluotės ir įrangos dislokavimo Lietuvoje“, – pareiškė KAM vadovas.Šiuo metu Lietuvoje bendroms pratyboms su mūsų šalies kariai dislokuota jau šeštoji nuo praėjusių metų pavasario Baltijos šalyse rotuojamų JAV sausumos pajėgų karių pamaina.Pasak ministerijos pranešimo, susitikimo su ministru metu „valstybės sekretoriaus pavaduotoja įvertino pastarųjų metų Lietuvos pastangas stiprinti savo gynybą, sveikino augantį gynybos finansavimą“. Ponia Gottemoeller padėkojo Lietuvai už svarų indėlį į Afganistano stabilizavimą, informavo apie JAV prezidento sprendimą pratęsti pajėgų buvimą Afganistane ir 2015 m., o prireikus ir ilgiau.Lietuvos taip pat paprašyta „būti kiek įmanoma lankstiems, svarstant galimybę paremti JAV sprendimus, Lietuvai taip pat pratęsiant pajėgų buvimą ilgesniam laikotarpiui“. Šiuo metu Afganistane tarnauja apie 60  Lietuvos karių.Susitikime JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja pasidžiaugė visapuse Lietuvos parama Ukrainai, taip pat taip pat aptarta ginklų kontrolės režimo situacija ir perspektyvos Europoje.„Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos JAV pirmosios ėmėsi priemonių Baltijos valstybių saugumui stiprinti. JAV atsiuntė karių ir naikintuvų NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse sustiprinti, taip pat Baltijos valstybėse ir Lenkijoje nepertraukiamai dislokuoti rotuojami JAV karių kontingentai“, – pranešė KAM.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku