Kauno LEZ derasi su kinais dėl plyno lauko investicijų

Publikuota: 2015-04-17
Atnaujinta 2015-05-29 12:05
Vytautas Petružis, Kauno laisvosios ekonominės zonos generalinis direktorius.
Vytautas Petružis, Kauno laisvosios ekonominės zonos generalinis direktorius. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovės direktorius Vytas Petružis penktadienį patvirtino, jog su dviem Kinijos kompanijomis deramasi dėl investicijų, yra pasirašyti ketinimų protokolai.

„Jei į Kauno LEZ ateitų vienas kinų investuotojas, jo investicijos būtų 10 kartų didesnės už dabar mūsų teritorijoje investuojančias įmones“, – sako p. Petružis. Kauno LEZ įmonės investuoja apie 5–10 mln. Eur.Pasak p. Petružio, kinai daugiausia investuoja į jau įvykdytus tarptautinius energetikos, transporto projektus, įsigija kompanijų akcijas. Plyno lauko investicijos, dėl kurių su kinais derasi Kauno LEZ, būtų išimtis.Apie siekius pritraukti į Kauną Kinijos kompanijas ir vykstančius pokalbius VŽ prieš kelis mėnesius yra užsiminęs ir Freddis Opsomeris, Kauno LEZ valdybos pirmininkas. Tačiau, kaip teigia Kauno LEZ vadovai, su Kinijos kompanijomis, ypač stambiomis korporacijomis, greitos derybos neįmanomos, nes skiriasi verslo supratimas, mentalitetas.Rimtus kinų ketinimus atspindi šios šalies delegacijos vizitas, kuris šeštadienį rengiamas Kauno rajone. Į Lietuvą pasirašyti bendradarbiavimo sutarties atvyksta Kinijos Dziašano apskrities vadovai.Tokią pat bendradarbiavimo sutartį verslo, švietimo, užsienio ryšių plėtojimo srityse su kinais pernai vasarą jau pasirašė čia apsilankiusi Kauno rajono savivaldybės ir Kauno LEZ delegacijos. Tuomet su Dziašano apskrities vadovais bendravo ir ūkio ministras Evadas Gustas, Lina Antanavičienė, Lietuvos ambasadorė Kinijoje, Danas Vaitkevičius, komercijos atašė Kinijoje, Dziašano apskrities užsienio ryšių, prekybos, mokslo ir technologijų, švietimo biurų vadovai.Per paskutiniuosius metus dėl palankios geografinės padėties Dziašano apskritis pritraukė nemažai vietos ir užsienio investuotojų. Vienas svarbiausių šios apskrities privalumų ir vystymosi sėkmės garantas – didžiausio Kinijos miesto, stambiausio transporto mazgo bei vieno svarbiausių pramonės centrų Šanchajaus artumas. Apskritis yra pripažinta viena pagrindinių Kinijos plėtros zonų.Kauno LEZ teritorija siekia 534 ha, šiuo metu 21 investuotojui yra išnuomota apie 10% teritorijos – 41,6 ha. Į Kauno LEZ investuota 358 mln. Eur, sukurta 1.660 darbo vietų. Per metus čia veiklą vykdančios įmonės sumoka 7,1 mln. Eur mokesčių. Daugiausia Kauno LEZ yra investavusios Suomijos kompanijos – veikia 4 šios šalies kapitalo įmonės, taip pat veiklą vykdo Prancūzijos, Ispanijos, Šveicarijos, Švedijos ir Lietuvos kompanijos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku