Privačiais detektyvais galės tapti tik švarios reputacijos asmenys

Publikuota: 2015-04-16
Atnaujinta 2015-05-29 12:06
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Seimas priėmė Privačios detektyvinės veiklos įstatymą, kuriuo nustatyta, kad tokia veikla negalės užsiimti suteptos reputacijos asmenys.

Iki šiol veikiantys įstatymai Lietuvoje niekaip nereglamentavo privačios detektyvinės veiklos. Todėl apie šimtą Lietuvoje veikiančių privačių detektyvų vadovavosi bendromis juridiniams asmenims, verslininkams galiojančiomis nuostatomis.Seimas bemaž ketverius metus svarstė ir ketvirtadienį pagaliau balsavo už tai, kad būtų patvirtintas Privačios detektyvinės veiklos įstatymas. Taip Lietuva prisijungė prie daugelio kitų Europos Sąjungos valstybių, kur analogiški įstatymai veikia jau seniai.Priimtuoju įstatymu nustatyta, kad privačiu detektyvu galės tapti žmogus, turintis aukštąjį išsilavinimą, nors ir nebūtinai teisinį. Tačiau jis turės išlaikyti specialų egzaminą Policijos departamente.Įstatymu taip pat numatyta, kad privačia detektyvo veikla galės tapti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Pavyzdžiui, tokia veikla negalės tapti buvę teisėsaugos pareigūnai, nušalinti nuo užimamų pareigų dėl padarytų korupcinių ar analogiškų nusikaltimų.Be to, privačia detektyvo veikla negalės užsiimti tie asmenys, kurie vis dar dirba teisėsaugos, teisėtvarkos ar žvalgybos institucijose.Įstatymu įtvirtinama, kad privatūs detektyvai turi teisę naudoti tam tikras technines priemones, tačiau jos pačios ir jų panaudojimas negali prieštarauti Konstitucijai bei galiojantiems įstatymams. Pavyzdžiui, draudžiamas asmens telefoninių pokalbių pasiklausymas ar susirašinėjimo elektroniniu paštu sekimas. Tokie dalykai leidžiami tik valstybinėms specialiosioms tarnyboms ir tik teismo sprendimu.Yra nustatyta ir kitokių įstatyminių apribojimų privataus detektyvo veiklai.Privačios detektyvinės veiklos įstatymas, jeigu jį pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku