Prezidentės gali būti paprašyta vetuoti įstatymą dėl urėdijų

Publikuota: 2015-04-16
Atnaujinta 2015-05-29 12:18
Algirdas Butkevičius, premjeras.
Algirdas Butkevičius, premjeras.
„Verslo žinios“

Premjeras sako, kad urėdijų skaičiaus įrašymas į įstatymą gali sutrukdyti Lietuvos deryboms dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), todėl neatmeta, kad su prezidente tarsis dėl tokio įstatymo vetavimo.

Apie tai Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, VŽ sakė ketvirtadienį, paklaustas, kaip vertina tądien Seimo priimtą Miškų įstatymo pataisą, nustatančią, kad Lietuvoje yra 42 urėdijos. Iki šiol įstatymas nereglamentavo, kiek urėdijų yra Lietuvoje, todėl Vyriausybė turėjo laisvas rankas reformuoti šią sritį.Neseniai buvo paskelbti planai urėdijų skaičių sumažinti nuo dar sovietmečiu nustatytų 42 iki 9–12. Bet Seimas balsų dauguma priimdama Miškų įstatymo pataisą sutrukdė Vyriausybei įvykdyti tokią reformą.„Esame pakviesti pradėti derybas dėl narystės turtingiausias ir labiausiai pasaulyje išsivysčiusias valstybes vienijančioje EBPO. O šioje organizacijoje labai atidžiai analizuoja netgi kiekvieną valstybės įmonę, esančią kiekvienoje šalyje, taigi, ir Lietuvoje. Derybų su EBPO metu mes tikrai susilauksime tam tikrų jų pretenzijų ir prieštaravimų, nes pokalbiai su šia organizacija vyksta labai dalykiškoje aplinkoje, ir jeigu neįgyvendini tam tikrų reikalavimų, tas derybų klausimas būna atidedamas pusmečiui. Tad ir pačios derybos tuomet irgi bus atidėtos, nes tik po pusės metų galima bus grįžti prie tam tikro klausimo, kuris susilaukė pretenzijų iš EBPO pusės“, – sakė premjeras.„Vertindamas tai, kad į įstatymą yra įrašyta, jog Lietuvoje būtinai turi būti 42 urėdijos, kurios yra valstybės įmonės, ir sunku jas reformuoti, žinot, galiu pašaržuoti, kad gal tada ir 42 urėdų pavardes įrašykime į įstatymą ir būtų visai gražu – visus klausimus tada išspręsim išvis“, – ironizavo p. Butkevičius.Jis nepaneigė, kad prašys prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoti įstatymą dėl 42 urėdijų: „Mes apie tai su ja tikrai kalbėsimės.“Iškart po to, kai ketvirtadienį Seimas balsų dauguma priėmė įstatymą dėl 42 urėdijų įteisinimo, dalis opozicijos atstovų pareiškė, jog „tai tapo netiesioginiu nepasitikėjimu Vyriausybei, kuri demonstruoja savo norus ir planus reformuoti miškų ūkį, mažinant pačių urėdijų skaičių“.Pono Butkevičiaus vadovaujamos Socialdemokratų partijos atstovas Algimantas Salamakinas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, pareiškė remiąs priimtąjį įstatymą. Jis nemato problemos, kad jeigu Vyriausybė norėtų imtis ur

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku