EK pateikė kaltinimus „Google“

Publikuota: 2015-04-15
Atnaujinta 2015-05-29 11:46
„Verslo žinios“

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį IT milžinei „Google“ pateikė kaltinimus dėl pardavėjų kainų palyginimo paslaugos. Bendrovė, įtariama, sistemingai kreipė vartotojus į savo teikiamą paslaugą iš paieškos rezultatų.

„Susirūpinti verčia tai, kad „Google“ galbūt suteikė nesąžiningą pranašumą savo pačios kainų palyginimo paslaugai ir taip pažeidė ES antimonopolines taisykles. Dabar įmonė „Google“ turi progą įtikinti Komisiją, kad taip nėra,“ – EK išplatintame pranešime cituojama už konkurencijos politiką atsakinga ES Komisijos narė Margrethe Vestager.Išplatintame pranešime pažymima, kad išsiųstas prieštaravimo pareiškimas nereiškia, kad tyrimo rezultatas jau yra aiškus.EK „Google“ nusiuntė prieštaravimo pareiškimą, kuriame tvirtinama, kad įmonė piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi Europos ekonominės erdvės (EEE) bendrosios internetinės paieškos paslaugų rinkose, nes savo bendrosios paieškos rezultatų puslapiuose sistemingai teikia pirmenybę savo pačios kainų palyginimo priemonei.Komisijos preliminaria nuomone, toks elgesys pažeidžia ES antimonopolines taisykles, nes slopina konkurenciją ir kenkia vartotojams.

Kaltinimus pasiruošusi atremti

VŽ jau rašė, kad „Google“ savo darbuotojams dėl šio tyrimo jau antradienį išplatino elektroninį laišką, kuriame teigia tokiems kaltinimams turinti paruošusi atsakymą.„Mūsų pozicija labai tvirta, turime itin gerų argumentų geresnių paslaugų vartotojams ir didesnės konkurencijos temomis“, – sakoma laiške, kurio kopiją gavo „Financial Times“.Po penkerius metus trukusio tyrimo abi pusės praėjusiais metais buvo priartėjusios iki susitarimo be bylinėjimosi, tačiau sandoris subyrėjo griežtai paprieštaravus Vokietijos ir Prancūzijos atstovams bei didžiosioms telekomo kompanijoms.

Pradėjo tyrimą dėl „Android“

Komisija taip pat oficialiai pradėjo atskirą antimonopolinį tyrimą dėl „Google“ gaminamos mobiliosios operacinės sistemos „Android“.Bus stengiamasi išsiaiškinti, ar įmonė „Google“ nesudarė konkurenciją ribojančių susitarimų ir ar nepiktnaudžiavo galima dominuojančia padėtimi kurdama ir platindama operacinę sitemą ar jai skirtas programėles.„Be to, pradėjau oficialų antimonopolinį „Google“ elgesio, susijusio su mobiliosiomis operacinėmis sistemomis, prietaikomis ir paslaugomis, tyrimą. [...] Noriu įsitikinti, kad šios srities rinkos galėtų klestėti ir jokia įmonė negalėtų varžyti konkurencijos jose,“ – cituojama p. Vestager.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau