Seimo komitetas siūlo dar neprivatizuoti Giraitės šovinių gamyklos

Publikuota: 2015-03-03
Atnaujinta 2015-05-29 12:42
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pasisakė prieš tai, kad jau dabar būtų pradėtas Giraitės šovinių gamyklos privatizavimo procesas. Vyriausybei pasiūlyta paanalizuoti kitas šios įmonės valdymo ir veiklos alternatyvas, turint galvoje jos svarbą Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Antradienį NSGK uždarame posėdyje buvo pateikta informacija apie Giraitės ginkluotės gamyklos veiklą ir Vyriausybės priimtą sprendimą įtraukti šią įmonę į privatizuojamų objektų sąrašą.Artūras Paulauskas, NSGK pirmininkas, po posėdžio VŽ sakė, kad įvykusios diskusijos metu išryškėjo daugumos komiteto narių nuomonė, kad neturėtų būti skubama privatizuoti Giraitės gamyklos. „Turi būti ieškoma tokių įmonės veiklos užtikrinimo būdų, kad joje būtų garantuotas nacionaliniam saugumui svarbus šovinių gaminimas“, – teigė p. Paulauskas.NSGK nariai atkreipė Vyriausybės dėmesį, kad, jeigu vis dėlto būtų nuspręsta vykdyti privatizavimo procesą, valstybės rankose turėtų išlikti kontrolinis ir blokuojantis Giraitės gamyklos akcijų paketas, privatizuojant tik tam tikrą nedidelę dalį akcijų, parduodant jas patikimam investuotojui iš Lietuvos arba Vakarų.Galėtų būti galvojama ir apie gamyklos išnuomojimą ilgam periodui.NSGK posėdyje buvo pateikta informacija apie prastą Giraitės gamyklos būklę. Įmonė negrąžina anksčiau prisiimtų paskolų, tik moka palūkanas ir delspinigius.Kita vertus, pastaraisiais metais įmonės finansinė situacija stabilizavosi, pasak p. Paulausko, ji dirba „pakankamai gerai, turi daug užsakymų ir tam tikrą „nedidelį pelną“.NSGK narių pasiūlymai bus suformuluoti ir išsiųsti į Vyriausybę, kuri žada juos apsvarstyti.VŽ skelbė, kad prieš kelias savaites Vyriausybė įtraukė Giraitės šovinių gamyklą į privatizavimo objektų sąrašą. Kauno rajone veikianti gamykla atsirado 2000 m. Ji įtraukta į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.Vyriausybės posėdyje buvo pranešta, kad dėl to, kiek Giraitės gamyklos akcijų galėtų būti privatizuota, bus apsispręsta ne anksčiau kaip šių metų rudenį, kai ministrų kabinete bus svarstoma šios įmonės privatizavimo programa. Tad turės būti priimtas politinis sprendimas dėl privatizavimo būdo, tempo ir privatizuojamosios dalies.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku