EK pareikalavo pasiaiškinti dėl žemės pardavimo saugiklių

Publikuota: 2015-03-26
Atnaujinta 2015-05-29 12:22
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį nusprendė oficialiai reikalauti, kad Lietuva ir dar trys valstybės ˜– Bulgarija, Slovakija ir Vengrija – pateiktų paaiškinimus dėl įstatymų, kuriais reglamentuojamas žemės ūkio paskirties žemės įsigijimas.

EK nuomone, šių valstybių nacionaliniuose įstatymuose yra nuostatų, kurias pagal ES teisę galima laikyti laisvo kapitalo judėjimo ir įsisteigimo laisvės ribojimu. Pagal ES teisę šių pagrindinių sutartyje nustatytų laisvių suvaržymai galimi, bet turi būti tinkamai pagrįsti ir atitikti nediskriminavimo bei proporcingumo principus. Nors valstybėms narėms leidžiama nustatyti savo taisykles, kuriomis siekiama skatinti kaimo plėtrą, išsaugoti žemės ūkio paskirties žemę ir išvengti spekuliacinio spaudimo žemės kainoms, tai privalu daryti pagal ES teisę.Be to, EK nuomone, nurodytų valstybių nacionalinėmis nuostatomis taip pat nustatomi tam tikri apribojimai, dėl kurių investuotojai iš kitų ES valstybių narių gali būti diskriminuojami. Šie apribojimai, be kita ko, yra: reikalavimas turėti gyvenamąją vietą šalyje, apribojimai asmenims, kurie šalyje neturi gyvenamosios vietos arba anksčiau šalyje nevykdė verslo veiklos, įvairūs apribojimai asmenims, neturintiems profesinių žinių, naudojimosi žeme teisių perleidimo apribojimai arba apribojimai juridiniams asmenims, taip pat teisinis netikrumas, susijęs su išankstiniu pirkimo–pardavimo sutarčių patvirtinimu.Ketvirtadienį pateiktas EK oficialus pranešimas – tai pirmasis pažeidimo nagrinėjimo procedūros etapas. Valstybės, kurioms adresuotas oficialus pranešimas, turi per du mėnesius pateikti EK atsakymą. Jeigu pateikta informacija EK netenkintų ir ji padarytų išvadą, kad valstybė nevykdo savo įsipareigojimų pagal ES teisę, ji šaliai galėtų nusiųsti oficialų prašymą laikytis ES teisės (pagrįstą nuomonę), įpareigodama per nustatytą laiką, paprastai per du mėnesius, pateikti EK informaciją apie priemones, kurių ji ėmėsi ES teisės aktams įgyvendinti.Jeigu valstybė narė toliau nesilaikytų ES teisės aktų reikalavimų, EK gali nuspręsti šį klausimą perduoti nagrinėti Europos Teisingumo Teismui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku