Įsteigė Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmus

Publikuota: 2015-03-17
Atnaujinta 2015-05-29 11:54
 

Veiklą pradėjo naujai įkurta asociacija Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai. Vienas jos iniciatorių bei valdybos pirmininkas – Jaroslavas Neverovičius, buvęs Lietuvos energetikos ministras.

„Kartu su mūsų nariais ir partneriais sieksime išnaudoti Lietuvos ir Lenkijos ekonominio bendradarbiavimo potencialą ir prisidėti prie sėkmingos jų verslo plėtros. Europos Sąjungos (ES) bendra rinka ir naujas ES finansinio programavimo laikotarpis atveria dideles galimybes įgyvendinti bendrus projektus “, – išplatintame pranešime cituojamas p. Neverovičius.Asociacijos vykdomuoju direktoriumi paskirtas Piotr Hajdecki, kuris, prieš prisijungdamas prie naujai sukurtos asociacijos, ėjo Pirmojo sekretoriaus pareigas Lenkijos Ambasados Vilniuje Prekybos ir Investicijų rėmimo skyriuje. „Lenkija Lietuvos įmonėms ji patraukli ir dėl kultūrinių panašumų, ir dėl to, kad yra artimiausia tokio dydžio rinka geografiškai. Lenkijos įmonės yra vienos pagrindinių užsienio investuotojų Lietuvoje“, – teigia jis.Numatoma, kad prekybos rūmų veikla turėtų būti aktuali visoms įmonėms, besidominančioms verslo galimybėmis abiejose šalyse. Dar vienas Lietuvos verslui ypač patrauklus faktorius – Lenkijoje 2014–2020 m. atliekamos Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamos investicijos. Joms numatyta skirti 82,5 mlrd. Eur (trečdalis šios sumos bus skirtas programai “Infrastruktūra bei aplinkosauga”, o 10% fondo lėšų – programai „Darni plėtra“). Dalinai ES lėšomis finansuojami projektai kuria naujas galimybes verslui įvairiose ūkio srityse.Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai savo nariams teiks informaciją apie abiejų valstybių teritorijose vykdomą investicinę veiklą, tarpininkaus atstovaujant narių interesus valstybinių ir kitų institucijų atžvilgiu ir padės kurti jiems palankią investavimo aplinką. Taip pat koordinuos narių komunikaciją su išorės įmonėmis, organizuos verslo renginius.Asociacijos iniciatoriai ir steigėjai – p. Neverovičius, privataus kapitalo investicijų grupė „Žabolis ir Partneriai“, Advokatų kontora VARUL, AB „Kauno dujotiekio statyba“, UAB „Laktopolis“. Iš Lenkijos pusės – FIMA Polska Sp. z o.o., Advokatų kontora DJBW, Sygnity S.A., AB „Klar Glass Lietuva“ generalinis direktorius Artur Jan Woźniak.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku