Amerikiečių karių kuopa į Lietuvą atsigabena „M1A2 Abrams“ tankus

Publikuota: 2015-03-13
Atnaujinta 2015-05-29 11:55
Nuotrauka: vyr. eil. L. Karklelytės (KAM)
„Verslo žinios“

Į Lietuvą bendroms pratyboms su Lietuvos kariais atvyksta nauja rotacinių JAV pajėgų Baltijos šalyse karių pamaina, kuri atsiveža kovos tankus „M1A2 Abrams“ ir kitą sunkiąją bei logistinę techniką, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Lietuvoje bus dislokuotas JAV sausumos pajėgų kuopos dydžio vienetas su paramos vienetais – iš viso apie 20 transporto priemonių, tarp jų – ir penki tankai „M1A2 Abrams“. Naujojoje JAV karių  pamainoje –  apie 150 karių. Jie atvyksta iš nuolatinių savo dislokacijos vietų – Fort Stiuarto bazės JAV Džordžijos valstijoje ir Vilseko Vokietijoje.Naujosios JAV karių pamainos sunkioji technika suteiks Lietuvos kariams galimybę mokytis, treniruotis ir būti pasirengus veikti išvien su įvairių tipų sąjungininkų vienetais: nuo pėstininkų iki tankų, teigia KAM.Kaip ir ankstesnių JAV rotacinių pajėgų, naujosios pamainos karių atsigabenta technika bus dislokuota Rukloje, LDK Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.Šiuo metu Rukloje su Lietuvos kariais treniruojasi penktoji JAV karių pamaina iš 2-ojo kavalerijos pulko 3-ojo eskadrono Žaibo kuopos.JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotuojasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija, kuriai vadovauja JAV sausumos pajėgų Europoje štabas, JAV rodo savo įsipareigojimą ir bendrą sąveiką NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą  regione.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku