Prezidentė ragina prieš kitus rinkimus atnaujinti VRK

Publikuota: 2015-03-12
Atnaujinta 2015-05-29 11:51
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir jos vadovybė nepakankamai kokybiškai atlieka savo pareigas, todėl ragintų artėjant 2016 m. rudenį įvyksiantiems Seimo rinkimams iš esmės atnaujinti šios institucijos personalinę sudėtį, pakeisti ir jos vadovybę.

Ketvirtadienį iš anksto pabalsavusi antrajame Vilniaus miesto mero rinkimų ture prezidentė žurnalistams sakė, kad pastaruoju metu gaunama daug signalų apie įvairius savivaldos rinkimų tvarkos pažeidimus. „Išties, gauname daug skundų iš įvairių miestų, kur yra įtarimų, kad pažeidžiama rinkimų tvarka, taip pat reklamos, rinkimų agitacijos reikalavimai. Labai aiškiai matosi, kad ir limitai pinigų yra viršijami“, – sakė p. Grybauskaitė.„Aiškiai matosi, kad reakcija yra arba pavėluota, arba nereikšminė, kuri nedaro įtakos tų pažeidimų užkardymui. Todėl po pačių rinkimų siūlysiu kai kurias įstatymų pataisas, nes išaiškėjo ne tik pažeidimai ir papirkinėjimai, bet taip pat, kaip minėjau po pirmojo turo, matėme labai didelius srautus naujai persiregistruojančius neva pastoviai gyventi žmones. Taigi, atsirado daug naujovių pažeidžiant rinkimų įstatymą. Mes pamatėme taip vadinamą blogąja prasme pažeidėjų kūrybingumą“, – pridūrė ji.Todėl, prezidentės nuomone, būtina ne tik įstatymais užkardyti kelią rinkimų tvarkos pažeidimams, bet ir keisti pačią VRK, kuri tiesiogiai atsakinga už pažeidimų užkardymą bei jų ištyrimą. „Esu paminėjusi ir kritišką požiūrį į VRK darbą, nes pažeidimų daugėja, o VRK reakcija yra pavėluota, o kartais matome, kad išvis nėra jokios reakcijos. Taigi, manyčiau, kad tiek man reikės padirbėti įstatymų leidybos iniciatyvos prasme, tiek ir Seimui reikia galvoti apie VRK ir jos vadovybės atnaujinimą prieš 2016 m. rinkimus. Nes pažeidimai prieš kiekvienus rinkimus vis didėja, jie tampa įvairesni, o deja VRK darbo kokybė prastėja, sakyčiau, o ne gerėja“, – teigė p. Grybauskaitė.Paklausta, už ką balsavo antrajame mero rinkimų ture – už Remigijų Šimašių ar už Artūrą Zuoką, prezidentė nekonkretizavo, tačiau priminė, kad jau prieš dvi savaites, dalyvaudama pirmajame rinkimų ture pasakiusi, už ką tikrai nebalsavo: „Mano nuomonė buvo suformuota per pirmą turą, aš jos nepakeičiau. Už ką aš negaliu balsuoti, jau pasakiau anksčiau.“Tuomet valstybės vadovė, be kita ko, pareiškė negalinti balsuoti už tą kandidatą, kuris „atstovauja oligarchines struktūras ir įvarė Vilnių į dideles skolas“. Per pastaruosius kelerius metus, kai sostinės skola išaugo kelis kartus, miesto meru buvo p. Zuokas.Prezidentė nepatikslino, kodėl dalyvavo išankstiniame balsavime, o neatėjo balsuoti antrojo rinkimų turo pagrindinę balsavimo dieną – šį sekmadienį. „Norėčiau sekmadienį turėti kitų planų“, – tepasakė ji.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku