Visas dėmesys – Debalcevės žiedui

Publikuota: 2015-02-10
Atnaujinta 2015-05-29 12:04
Nuotrauka: Baz Ratner („Reuters“)
„Verslo žinios“

Po to, kai sausio pabaigoje Rusijos pajėgos po ilgos ir intensyvios kovos išstūmė Ukrainos kariuomenę iš Donecko oro uosto, Debalcevė tapo svarbiausia fronto linijos dalimi ir, galimas daiktas, karo eigą lemiančio susidūrimo vieta, rašo „Financial Times“.

Tai, kad Rusijos ir separatistų pajėgos ėmė artėti prie Ukrainos pajėgų Debalcevėje, formuodamos vadinamąjį „Debalcevės žiedą“, paskatino Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir Prancūzijos prezidentą Francois Hollande‘ą imtis iniciatyvos ir vykti į Maskvą mėginant derėtis dėl paliaubų.

Debalcevės svarba

„Jei Stalingradas buvo simbolinis, o tikrasis lūžio taškas Antrojo pasaulinio karo eigoje buvo Kursko mūšis, taip pat yra ir čia. Donecko oro uostas buvo simbolinis, Debalcevė – lūžio taškas“, – taikos metu apie 25.000 gyventojų turinčio miesto svarbą apibūdino Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministro patarėjas.Pirma, Debalcevė – svarbus regiono geležinkelių mazgas. Juo gabenami separatistų kontroliuojamuose regionuose iškasamos anglies kroviniai. Nuo pastarųjų priklauso Ukrainos elektros jėgainės bei gausiai produkciją eksportuojantis anglies sektorius. Užėmęs Debalcevę Kremlius dar labiau suluošintų trapų Ukrainos energetikos sektorių ir raišą ekonomiką.Antra, Debalcevės praradimas reikštų, kad Rusijos ir separatistų pajėgos galėtų apšaudyti šiauriau Artevimsko esančius didžiulius Ukrainos karinių pajėgų ginkluotės sandėlius – taip būtų suduotas skaudus smūgis Ukrainos karo pajėgoms.Kol kas Ukrainos kariuomenei pavyko išlaikyti miestą savo rankose, tačiau jau daugiau nei savaitę į ligonines prie Artevimsko atvežami po 30–50 sužeistų Ukrainos karių per dieną. Ten suteikus pagalbą jie siunčiami toliau, į Charkivą.

Kaunasi su Rusijos pajėgomis

Ukrainos kariai kaunasi ne tik su modernia ginkluote Kremliaus apginkluotais separatistais, bet ir su Rusijos karinėmis pajėgomis. Šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijoje susirinkusiems Ukrainos prezidentas Petro Porošenka demonstravo Rusijos karių pasus ir dokumentus iš mūšio lauko.„Štai pasai ir dokumentai Rusijos karių ir kariškių, kurie atvyko pas mus ir „pasiklydo“ pakeliui. Tai geriausi Ukrainos karius ir civilius žudančių Rusijos karių buvimo Ukrainoje įrodymai“, – sakė jis.Ukrainos karių moralei palaikyti Kijevas pasiūlė papildomą 60 USD premiją už kiekvieną fronte praleistą dieną ir tūkstantines premijas už sunaikintus priešo tankus, transporto šarvuočius ir „Grad“ artilerijos pabūklus. Tačiau premijos nepakeis trūkstamos karinės technikos ir ginkluotės, kuri padėtų Ukrainos kariams apginti pozicijas. Jiems buvo duoti griežti įsakymai nesiveržti pirmyn už Minske sutartų pozicijų.„Jei jie (Ukrainos vyriausybė – VŽ) duotų mums dar kelis tankus, šiek tiek karinės įrangos, mes galėtume savo pozicijas apginti“, – apgailestavo Aleksandras Daškevičius, savanoris Ukrainos divizijos kapitonas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau