7 mlrd. Eur ES parama Lietuvai patvirtinta

Publikuota: 2014-09-08
Atnaujinta 2015-05-29 16:36
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Šiandien Europos Komisija priėmė 7,89 mlrd. Eur 2014–2020 m. ES struktūrinių ir investicijų fondų programą Lietuvai, skirtą užimtumui ir ekonomikos augimui didinti, praneša EK.

Programa apima 6,7 mlrd. Eur (23,1 mlrd. Lt) ES investicijas ir 1,2 mlrd. Eur Lietuvos nacionalinį įnašą.Palyginti, portalo „esparama.lt“ duomenimis, 2007–2013 m. ES investicijos Lietuvoje (be Lietuvos dalies) siekė beveik tiek pat – 23,3 mlrd. Lt arba 6,75 mlrd. Eur, tiesa, Lietuvos dalis buvo numatyta mažesnė – apie 0,65 mlrd. Eur.3,5 mlrd. Eur numatyta iš Europos regioninės plėtros fondo, 2 mlrd. Eur – iš Sanglaudos fondo, 1,1 mlrd. Eur – iš Europos socialinio fondo, dar 31,8 mln. Eur numatyta pagal Jaunimo užimtumo iniciatyvą.„Programa strategiškai koncentruota: daugiau kaip pusė investicijų iš Europos regioninės plėtros fondo yra skirta verslo rėmimui, moksliniams tyrimams ir inovacijoms, informacinėms ir ryšių technologijoms, mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ekonomikai“, – pranešime spaudai teigia Johannesas Hahnas, už regioninę politiką atsakingas EK narys.Lietuvai skirta investicijų programa yra antroji tokia programa, priimta ES. Pirmoji priimta programa skirta Danijai, ji priimta liepos 30 d..

Tyrimai ir energetika

Daugiau kaip 10% investicijų programos asignavimų yra skirta moksliniams tyrimams ir inovacijoms Lietuvoje – tai padės šaliai pasiekti strategijoje „Europa 2020“ nustatytą nacionalinį tikslą 1,9% BVP investuoti į mokslinius tyrimus, technologijų plėtrą ir inovacijas, nurodoma pranešime. 2011 m. tam skirta 0,9% BVP.Panašios sumos skirtos tvariam ir kokybiškam užimtumui skatinti ir mažų bei vidutinių įmonių konkurencingumui ir inovacijoms didinti.Beveik 14,5% programos lėšų numatyta skirti perėjimui prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ekonomikai visuose sektoriuose paremti.„Kartu su investicijomis į išteklių naudojimo efektyvumą ir infrastruktūrą šios lėšos padės Lietuvai pasiekti strategijoje „Europa 2020“ nustatytą nacionalinį tikslą 23% energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių ir sustiprinti energijos tiekimo saugumą“, – teigia EK.Remdamasi reformuota 2014–2020 m. sanglaudos politika, Lietuva skirs lėšas konkretiems prioritetams ir daugiausia investicijų skirs pagrindinėms konkurencingumo ir ekonomikos augimo skatinimo sąlygoms sudaryti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku