„Roquette Freres“ leista įsigyti dar „Amilinos“ akcijų
Konkurencijos taryba suteikė leidimą didžiausiai Europos krakmolo gamintojai Prancūzijos bendrovei Roquette Freres įsigyti dar 8,16% Panevėžio Amilinos akcijų ir taip įgyti kontrolinį įmonės akcijų paketą.
Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.Prieš trejus metus investavusi į AB Amiliną, prancūzų Roquette po šio sandorio, kuriuo įsigys akcijas iš Dano Tvarijonavičiaus, valdys 53,7% Amilinos akcijų, t.y., kontrolinį paketą.VŽ jau rašė, kad toks didinimas buvo numatytas 2011 m. pasirašytoje sutartyje. Sandoris bendrovės vadovybės nepakeis: Mindaugas Gedvilas lieka generaliniu direktoriumi, p. Tvarijonavičius valdybos pirmininku. Pasak Gianfranco Patrucco, Roquette viceprezidento Europoje, šiuo nuosekliu žingsniu bus sustiprintos Amilinos kaip didžiausios krakmolo gamintojos Baltijos ir Šiaurės šalyse pozicijos. Kitas iššūkis bus išlaikyti stabilų įmonės valdymą.Šiandien mes galime patvirtinti, kad partnerystė su Amilina buvo labai sėkminga. Roquette siekia stiprinti savo pozicijas krakmolo ir susijusių produktų gamyboje, todėl valdomų Amilinos akcijų skaičiaus padidinimas yra puikus šio tikslo pavyzdys, pabrėžiama liepos pabaigoje išplatintame pranešime.Vien per pastaruosius trejus metus Amilina investavo maždaug 300 mln. Lt iš natūralaus krakmolo buvo pradėtas gaminti modifikuotas, o šiemet, padidinus kviečių perdirbimo pajėgumą, atidarytas gliukozės fabrikas. Dalis investicijų buvo nukreipta į infrastruktūros plėtrą pradėjo veikti biomasės katilinė, ji sumažino priklausomybę nuo dujų ir atpigino produkcijos savikainą.Roquette viceprezidento Europoje teigimu, tai pavyzdys, kaip Roquette su Amilina pasidalijo vertybėmis aplinkosaugos klausimais. Medienos biomasės katilinė, pakeičianti esamus dujų katilus ir gaminanti garą gamyklai, naudos atsinaujinančius energijos šaltinius ir mažins iškastinio kuro poreikį bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.Amilinos investicijas galima priskirti vienoms didžiausių investicijų į pramonę nepriklausomoje Lietuvoje, prilygstančioms Neo Group ar Philip Morris Lietuva, kurios viršija 0,5 mlrd. Lt. Gamintojai pabrėžia, kad šiandien svarbiausia jų užduotis užtikrinti maksimalią ir maksimaliai sparčią investuoto kapitalo grąžą. Roquette, viena pasaulio augalinės žaliavos perdirbimo lyderių ir antroji pagal dydį Europos krakmolo sektoriuje, Panevėžio įmonės mažumos akcijų paketą įsigijo 2011 m. gegužę. Tai buvo didžiausia prancūziško kapitalo investicija į Lietuvos apdirbamąją pramonę.Pono Tvarijonavičiaus, valdybos pirmininko, teigimu, nuo 2011 m. bendradarbiaujant su Roquette technologijų srityje, krakmolo gamykla buvo modernizuota ir papildytas produktų asortimentas, tai leido išplėsti pardavimo rinkas ir geriau patenkinti klientų lūkesčius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti