Premjeras: kitų metų biudžetinių įsipareigojimų vykdymas – ant ribos

Publikuota: 2014-09-23
Atnaujinta 2015-06-09 17:28
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Jis nedrįso spėti, ar kitąmet vėl bus įmanoma kilstelėti MMA.Premjeras tikino, kad nepaisant padidėjusios finansinės įtampos, Vyriausybė kitąmet žada ir laikytis griežtos fiskalinės drausmės, ir vykdyti visus prisiimtus įsipareigojimus, tarp jų – dėl didesnių lėšų krašto apsaugai skyrimo, dėl pensijų kompensavimo ar jų didinimo, dėl ligos pašalpų grąžinimo į prieškrizinį lygį.

Kitąmet MMA kėlimas galimas? Tai priklausys nuo mūsų valstybės finansinių galimybių. Labai stebime makroekonominę ir finansinę padėtį, ypač kas vyksta nuo praėjusio mėnesio pradžios, kai įvestas Rusijos embargas.

Kokios naujausios žinios šiais klausimais? Jums kelia nerimą kokia nors informacija, tarkim, dėl biudžeto surinkimo? Matot, biudžeto surinkimui tokie dalykai paprastai atsiliepia ne anksčiau kaip po kokio pusantro-dviejų mėnesių. Tad tik nuo spalio vidurio matysime, kokį realų poveikį embargas turi mūsų biudžetui, taigi, ir ekonomikai apskritai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

MMA kilstelėjimas pareikalaus papildomų išlaidų ne tik iš šių, bet ir iš kitų metų biudžeto. Bet jos bus santykinai nedidelės, palyginus su kitų įsipareigojimų vykdymu, nes jie pareikalaus net ne dešimčių, o šimtų milijonų litų. Lėtėjanti ekonomika ir kuklesnis biudžeto augimas leis viso to laikytis? Galiu dar kartą patvirtinti, kad laikysimės griežtos fiskalinės politikos. Sumažinus makroekonomines prognozes Finansų ministerija koreguoja kai kuriuos asignavimų iš kitų metų biudžeto dydžius. Bet žadame laikytis ir prisiimtų įsipareigojimų.Nuosekliai didinsime krašto apsaugos finansavimą. Bus vykdomas ir įsipareigojimas kompensuoti pensijas. Be to, jos bus šiek tiek padidintos nuo kitų metų vidurio.Esame priėmę sprendimą kitąmet 5% sumažinti valstybės valdymo išlaidas. Visi asignavimų valdytojai tai žino.Turimi paskaičiavimai rodo, kad biudžetas leidžia vykdyti visus iki šiol prisiimtus įsipareigojimus, jeigu vertintume situaciją pagal dabartinę makroekonominę būseną bei prognozes, taip pat turėdami galvoje, kad kitąmet deficitas turi būti mažesnis nei 1%.Bet naujų įsipareigojimų prisiimti tikrai negalėsim. Nes esame ant ribos.Nebent galėsime truputį padidinti pagal sutartis biudžetiniame sektoriuje dirbančiųjų algas, kad dėl MMA kilstelėjimo nebūtų pernelyg suartėję nekvalifikuotos ir kvalifikuotos darbo jėgos atlyginimai.

Ir jokie didieji prisiimtieji finansiniai įsipareigojimai nebus atidėti ar bent apkarpyti? To neplanuojame daryti.Visą p. Butkevičiaus interviu skaitykite trečiadienį „Verslo žinių“ laikraštyje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku