Paskirtas energetikos ministras – Masiulis

Publikuota: 2014-09-22
Atnaujinta 2015-05-29 18:30
Rokas Masiulis, AB
Rokas Masiulis, AB "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Naujuoju energetikos ministru paskirtas Rokas Masiulis, „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė tai nurodantį dekretą. Šią kandidatūrą pateikė premjeras Algirdas Butkevičius.Ponas Masiulis nuo 2010 metų ėjo generalinio direktoriaus pareigas bendrovėje „Klaipėdos nafta". Šį įmonė atsakinga už Suskystintų gamtinių dujų (SkGD) terminalo projekto įgyvendinimą. Anksčiau jis yra dirbęs tarptautinėse audito bendrovėse, ėjo direktoriaus pareigas finansinių paslaugų įmonėje.Ponas Masiulis Vilniaus universitete yra baigęs ekonomikos studijas, taip pat turi tarptautinių santykių ir politikos mokslų bakalauro laipsnį.Šiemet per kasmetinius „Verslo žinių“ teikiamus „Lietuvos verslo lyderių apdovanojimus“ p. Masiuliui atiteko daugiausiai žiniasklaidos dėmesio sulaukusio CEO nominacija.VŽ primena, kad iki šiol buvo manoma, kad energetikos ministro kėdė atiteks Darbo partijai. Taip buvo sutarta po to, kai rugpjūčio pabaigoje iš valdančiosios koalicijos pasitraukė Lietuvos lenkų rikimų akcija (LLRA), kuriai iki šiol priklausė deleguoti šį ministrą. LLRA deleguotas Jaroslavas Neverovičius, ministru pradirbęs bemaž dvejus metus, jau nuo š.m. rugpjūčio 26 d. nebėra Vyriausybės narys.

Ministro paskyrimas krizės nesukels, bet nepasitenkinimo bus, sako „darbietis“

Bendrovės „Klaipėdos nafta“ vadovo p. Masiulio paskyrimas naujuoju energetikos ministru netapo didele staigmena valdančiajai Darbo partijai (DP). Tačiau spėjama, kad pačioje partijoje gali kilti didesnis ar mažesnis nepasitenkinimas, jog ministerijos vadovas paskirtas nesulaukus galutinio ir oficialaus DP pritarimo p. Masiulio kandidatūrai.Apie tai VŽ pirmadienį popiet sakė Artūras Paulauskas, vienas iš DP vicepirmininkų.Jis tikino tikrai žinąs, kad su Loreta Graužiniene, DP pirmininke, naujojo energetikos ministro kandidatūra buvo suderinta.„Žinau, kad ji sutiko. Tam tikras p. Masiulio kandidatūros derinimas su partijos vadovybe vis dėlto vyko“, – pripažino p. Paulauskas.Taigi, anot politiko, DP viršūnėms naujojo energetikos ministro paskyrimas netapo staigmena ir bent jau preliminarus jų pritarimas p. Masiulio kandidatūrai buvo duotas.Premjeras Algirdas Butkevičius LRT televizijai sakė pirmadienį susitikęs su p. Graužiniene, kuri oficialiai pateikė p. Masiulio kandidatūrą į ministrus. Pateiktąjį kandidatą premjeras pavadino kompetetingu ir tinkamu į naujas pareigas.Kita vertus, p. Paulauskas neslėpė, kad DP gretose galimas ir tam tikras „nepasitenkinimas pačia paskyrimo procedūra, kuri atrodo gal kiek skubota“: „Politinės krizės ir koalicijos griūties gal ir nesukels, bet galimas nepasitenkinimas, kad nesulaukta bent DP tarybos sprendimo šiuo klausimu.“Skelbta, kad tik pirmadienio vakarą susirinkusi DP taryba turėtų formaliai apsispręsti dėl to, kurį kandidatą teikti premjerui ir prezidentei skirti naujuoju Energetikos ministerijos vadovu.„Dabar net nežinau, ar tas klausimas apskritai bus įtrauktas į tarybos darbotvarkę. Matyt, bus, bet tik informacijos apie jau įvykusį paskyrimą forma. Bet gali būti, kad kils diskusijos ir kai kurie tarybos nariai gali pareikšti neigiamą nuomonę dėl to, kad ministras paskirtas nesulaukus formalaus partijos valdančiųjų organų apsisprendimo šiuo klausimu“, – tvirtino p. Paulauskas.Teisę deleguoti naująjį energetikos ministrą gavo DP po to, kai rugpjūtį iš valdančiosios koalicijos pasitraukė Lenkų rinkimų akcija, kuriai iki šio priklausė šios ministerijos vadovo portfelis.

Graužinienė teigia ministro kandidatūrą suderinusi su visais DP vadovais

Naujojo energetikos ministro kandidatūra buvo pirmadienį suderinta su visais valdančiosios Darbo partijos (DP) vadovais, todėl neprivalėjo laukti partijos tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti formaliai patvirtinta.Seimo pirmininkė, DP vadovė Loreta Graužinienė pirmadienį informavo apie tai, kad tądien įvyko neeilinis, skubiai sušauktas partijos prezidiumo posėdis. „Jis priėmė sprendimą teikti p. Masiulio kandidatūrą į ministrus. Tas sprendimas yra išdiskutuotas visapusiškai ir tenkina tiek DP, tiek premjerą, tiek prezidentę“, – sakė p. Graužinienė.Anot jos, kandidatūra buvo suderinta su visais prezidiumo nariais, įskaitant ir DP garbės pirmininką Viktorą Uspaskichą.Ponia Graužinienė tvirtino pati parinkusi p, Masiulio kandidatūrą ir pateikusi ją DP vadovybei: „Aš asmeniškai jį kaip sąžiningą, kruopštų, atsakingą žmogų pažįstu jau gana seniai, nuo darbo audite metu, jis irgi yra dirbęs toje sferoje. Jis, esu tikra, tinkamai atstovaus energetikos ministrą šiuo metu.“Paklausta, kodėl nelaukė pirmadienio vakarą numatyto DP tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti formaliai patvirtintas partijos sprendimas deleguoti naują Energetikos ministerijos vadovą, p. Graužinienė atsakė, kad „tai yra grynai techniniai dalykai, nes prezidentė pirmadienį popiet turėjo išskristi į Niujorką, todėl reikėjo kiek greičiau pateikti kandidatą“.„O tarybai pristatysime paskirtąjį ministrą, jis ir pats posėdyje dalyvaus. Manau, kad valstybei nuo to bus geriau, jeigu ministras kuo greičiau pradės darbą. Jis pats spręs, stoti ar nestoti į partiją. Tikiuosi, jam patiks mūsų komandoje ir mes tampriai bendrausime. Sutarėme su premjeru, kad ketvirtadienį plenariniame posėdyje naujasis ministras prisieks ir iškart įsijungs į komandą“, – teigė DP lyderė.Ji taip pat informavo, kad DP prezidiumas susitarė į žemės ūkio viceministrus deleguoti Vilių Martusevičių, į susisiekimo – Algį Žvaliauską, į kultūros – Agnetą Lobačiovskytę, į energetikos viceministrus – Roką Baliukovą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku