„Birač Europe“ skolas nori įsigyti keli pirkėjai, sandoris – per mėnesį

Publikuota: 2014-09-22
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Potencialūs 78,42 mln. Eur  (270,76 mln. Lt) vertės AB „Birač Europe“ skolų portfelio pirkėjai pateikė savo pasiūlymus, praneša Ūkio banko bankroto administratorius.

Rugsėjo 19 dieną baigėsi grupę įmonių Bosnijoje ir Hercegovinoje valdančios AB „Birač Europe“ skolų bankrutavusiam Ūkio bankui portfelio pirkėjų pasiūlymų priėmimo laikas.„Tarptautinį paskolų portfelio pardavimo procesą organizuojanti investicinės bankininkystės paslaugų įmonė „Alpha Advisers“ pradėjo gautų pasiūlymų vertinimo procesą, tikimąsi, kad sandoris bus įvykdytas per mėnesį“, – rašoma pranešime.Pasak bankroto administratoriaus, potencialus investuotojas, pasiūlęs didžiausią kainą ir įsigijęs kreditorinius įsipareigojimus, galėtų siekti juos kapitalizuoti ir įgyti grupės veiklos kontrolę arba realizuoti už skolas įkeistą turtą.„Pardavimo proceso taisyklės neleidžia skelbti tikslaus potencialių investuotojų skaičiaus, galiu pasakyti tik tiek, kad kalbant apie juos reikėtų vartoti daugiskaitą. Tai reiškia, kad pirkėjų varžytuvės egzistuoja ir esama potencialios galimybės sandorį užbaigti sėkmingai. Nepaisant to, kad įsipareigojimų teisinis statusas iš tiesų yra sudėtingas, o procesą buvo mėginta trikdyti viešai abejojant paskolų portfelio egzistavimu, potencialūs investuotojai įvertino galimą riziką ir pateikė konkrečius siūlymus“, – pranešime teigia Gintaras Adomonis, Ūkio banko bankroto administratorius.„Birač Europe” yra turto valdymo bendrovė, kontroliuojanti vieną didžiausių aliuminio žaliavos (molžemio) gamintojų Vidurio ir Rytų Europoje. Ji taip pat gamina hidratą, ceolitą ir natrio silikatą. Grupės gamybos pajėgumas siekia 600.000 tonų molžemio ir ceolito per metus.Grupę sudaro pagrindinė gamybos bendrovė „Alumina d.o.o.”, boksitų gamybos bendrovė „RB Srebrenica a.d.“ bei antrinės įmonės „Mehanika d.o.o.“ ir „Alusil d.o.o.“. Šiuo metu grupė veikia išnaudodama apie 50–60% gamybos pajėgumo. Jos metinės pajamų apimtys siekia 291 mln. Lt.Kreditorinis reikalavimas yra užtikrintas šių bendrovių akcijomis, įmonių hipoteka, ilgalaikiu bei trumpalaikiu turtu, bei bendrovių „Birač Europe“ ir „Birač-Energo d.o.o.“ akcijomis. Tiesa, užtikrinimo priemonių galiojimo grupės įmonės nepripažįsta ir jas ginčija teismuose.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus