Labiausiai atpigo pieno milteliai ir sviestas

Publikuota: 2014-09-17
Atnaujinta 2015-09-23 11:12
 

Rugpjūtį, preliminariais duomenimis, Lietuvoje ir visoje ES labiausiai atpigo pieno milteliai bei sviestas.

Per metus sumažėjo Lietuvos pieno perdirbimo įmonėse pagamintų sviesto (luitais) bei nugriebto pieno miltelių kainos tiek vietinėje, tiek kitų šalių rinkose. Lietuvos rinkoje labiausiai sumažėjo pieno miltelių pardavimo kaina, o užsienio šalių rinkose – sviesto pardavimo kaina, skelbia „Agro rinkos“ leidinys. Analizuojamu laikotarpiu Lietuvos pieno perdirbėjai sviestą (82% riebumo, luitais) vietinėje rinkoje pardavė vidutiniškai po 13,32 Lt/kg (be PVM) – apie 4% pigiau nei praėjusių metų rugpjūtį, o to paties riebumo fasuoto sviesto pardavimo kaina išliko beveik nepakitusi ir sudarė 15,32 Lt/kg (be PVM). Šį rugpjūtį, palyginti su pernai, ES ir trečiųjų šalių rinkose lietuviško sviesto pardavimo kaina mažėjo sparčiau nei vietinėje rinkoje. Pavyzdžiui, analizuojamu laikotarpiu Lietuvos pieno perdirbimo įmonėse pagaminto 82% riebumo sviesto (luitais) vidutinė pardavimo kaina ES ir trečiųjų šalių rinkose sumažėjo apie 16,5 proc. (iki 13,12 Lt/kg

(be PVM), o fasuoto to paties riebumo sviesto – apie 5% (iki 13,63 Lt/kg (be PVM). Tuo metu šalies pieno perdirbimo įmonėse pagamintų pieno miltelių vidutinė pardavimo kaina Lietuvos rinkoje sumažėjo apie 17,8% (iki 8,79 Lt/kg (be PVM), o ES ir trečiųjų šalių rinkose – apie 12,1% (iki 9,15 Lt/kg (be PVM). Rugpjūtį, palyginti su pernai, vidutinės sviesto ir pieno miltelių kainos sumažėjo ir ES pieno gaminių rinkoje. Pavyzdžiui, Europos Komisijos duomenimis, sviesto vidutinė pardavimo kaina ES šalyse sumažėjo apie 19% (iki 11,52 Lt/kg (be PVM), pieno miltelių – 22,3% (iki 8,63 Lt/kg (be PVM), nenugriebto pieno miltelių – 24,5% (iki 9,72 Lt/kg (be PVM), o išrūgų miltelių – 12,7% (iki 3,18 Lt/kg (be PVM).

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku