Zoologijos sodo modernizavimas – ne anksčiau kaip 2015-ųjų viduryje

Publikuota: 2014-08-08
Atnaujinta 2015-05-29 16:56
Nuotrauka: Alekso Rozentalio („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Dešimtmečius iš esmės neatnaujintą Lietuvos zoologijos sodą Kaune, užimantį 15,6 ha teritoriją, ES paramos lėšos – 40 mln. Lt – anksčiausiai pasieks 2015 m. viduryje. Apie tai penktadienį VŽ informuoja Aplinkos ministerija, kuriai priklauso ši biudžetinė įstaiga.

„Tie pinigai yra patvirtinti, suplanuoti, - teigia Paulius Paulaitis, ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėjas. – Prognozuojama, jog iki 2015 m. vidurio europiniai pinigai jau bus pasiekę mus, tuomet bus vykdomi viešųjų pirkimų konkursai Zoologijos sodo modernizavimo pirmojo etapo darbams atlikti, ieško rangovai ir pradedami darbai“.

Atnaujinimas užsitęs

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas VŽ sako, jog dar nepradėjus objekto modernizavimo, jis jau dabar yra pagražėjęs. Tuo viceministras įsitikino, kai kartu su ministru Kęstučiu Trečioku ketvirtadienį lankėsi Zoologijos sode.Anot p. Jonausko, kai jis prieš pusantrų metų lankėsi Zoologijos sode, situacija buvo prastesnė, o dabar yra nemažai atnaujinimų.„Prieš pusantrų metų čia vizualiai buvo daugiau nesutvarkytų voljerų. Dabar yra sutvarkytas beždžionynas, stumbrynas, ruoniams yra geresnės sąlygos. Dabartinės sąlygos užtikrina orų Zoologijos sodo gyvūnų gyvenimą“, - komentuoja aplinkos viceministras.Pono Jonausko teigimu, gyvūnų gyvenimo sąlygos pagerintos Aplinkos ministerijos skiriamomis lėšomis, iš Zoologijos sodo pajamų, privačių rėmėjų dėka. Turimais duomenimis, kasmet šiam objektui ministerija skiria 4 mln. Lt finansavimą.Yra numatoma, jog pirmojo Zoologijos sodo modernizavimo etapo metu, kuris vyks 2015-2020 m. čia už 40 mln. Lt bus atlikti būtinieji remonto darbai, įrengti nauji voljerai, užtikrintos normalios gyvūnų gyvenimo sąlygos, kuo labiau jas priartinant prie natūralių. Antrasis modernizavimo etapas turėtų sutapti su vėlesne ES finansavimo perspektyva, o jo siekiams įgyvendinti prireiktų apie 60 mln. Lt paramos.

Su turimu finansavimu – tik egzistuoja

Tai, jog Zoologijos sodo modernizavimui yra reikalinga 100 mln. Lt parama, yra įvardyta UAB „Projektų rengimo centro“ atliktoje pertvarkos galimybių studijoje. Aurimas Didžiokas, Zoologijos sodo direktorius, VŽ yra sakęs, jog „šiuo metu mūsų būklė – egzistavimas minimaliomis sąnaudomis“.„Su 4 mln. kasmet Aplinkos ministerijos skiriamomis lėšomis mes galime tik išgyventi, ženkliai nekeičiant gyvūnų laikymo sąlygų, nekeliant algų darbuotojams“, - kalbėjo p. Didžiokas. Penktadienį susisiekti su Zoologijos sodo direktoriumi nepavyko.Direktoriaus duomenimis, Zoologijos sode reikia iš esmės atnaujinti voljerus, įrengti oranžerijas, tropikariumus, sutvarkyti infrastruktūrą, įrengti naują veterinarijos gydyklą, eskalatorius neįgaliesiems.Zoologijos sode Kaune laikomi 2.020 gyvūnų, iš kurių nemažai yra įtraukta į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Lietuvos zoologijos sodas yra Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos narys-kandidatas, dalyvauja retų ir nykstančių gyvūnų europinėje veisimo programoje. Šioje biudžetinėje įstaigoje dirba 130 darbuotojų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku