Kaune kurs detalių formas pasaulio automobilių gigantams

Publikuota: 2014-08-05
Atnaujinta 2015-05-29 18:11
svg svg
 

Iki rugsėjo Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) numatoma baigti automobilių ir ūkio mašinų detalių kūrimo bei projektavimo centro statybas, kurio laboratorijose šįmet numatoma pradėti kurti ir testuoti pirmuosius prototipus.

UAB „Enzi ir partneriai“ investicijos, pasinaudojant ir ES parama, į mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektą Kaune siekia 20 mln. Lt - iš jų 5,4 mln. Lt skiriama pastato statyboms, infrastruktūros sutvarkymui, o likusi dalis – laboratorijų įrangai. Laboratorijų įrangą Kauno centrui daugiausia tieks Vokietijos gamintojai.Kaip teigia Wladislawas Enzi, „Enzi ir partneriai“ akcininkas, naujasis detalių kūrimo centras Kaune neturės analogų Baltijos šalyse.„Estijoje, Latvijoje veikia įvairių įmonių, kurios štampuoja detales, bet jos neturi tokios pažangios technologinės įrangos, kurią turėsime mes. Jos gali sukurti detalių iki 2 m formas, o mes galėsime – iki 5 m. Pažangią įrangą turi Vokietijos, Švedijos formų kūrėjai, dabar ją turėsime ir mes“, - VŽ pasakoja p. Enzi.Naujame centre pagal užsakovų poreikius bus vykdomi detalių formų projektavimo, kūrimo, testavimo darbai.„Tiesioginė detalių gamyba Kaune nebus vykdoma, galbūt to imsimės ateityje“, - priduria pagrindinis „Enzi ir partneriai“ akcininkas.

Yra pasirašę sutarčių

Kol „Enzi ir partneriai“ ruošia oficialų pranešimą apie artėjančią statybų pabaigą, p. Enzi atsakė į VŽ klausimus, tačiau susilaikydamas nuo išsamesnių komentarų. Paklaustas apie potencialius klientus, investuotojas nurodo, jog jau yra pasirašytos kelios bendradarbiavimo sutartys dėl naujų detalių formų kūrimo.„Turime bendradarbiavimo sutarčių pasirašę. Dėl konfidencialumo susitarimų negaliu atskleisti, su kokiomis įmonėmis“, - kalba p. Enzi.Turimais duomenimis, potencialiais Kauno LEZ pradėsiančio veikti centro laboratorijos klientais yra automobilių, ūkio technikos gamintoja - „BMW“, „Mercedes-Benz“, „Lamborghini“, „Porsche“, „Audi“, „VW“.Naujame centre numatoma sukurti 60 naujų darbo vietų – dabar renkama aukštos kvalifikacijos specialistų komanda, daugiausia čia dirbs mechanikos, inžinerijos specialistų.„Komandos branduolį jau turime“, - sako p. Enzi, nurodydamas, jog įmonei nebuvo sudėtinga rasti riekiamų specialistų. UAB „Enzi ir partneriai“ akcijas valdo Lietuvos ir Vokietijos piliečiai.Automobilių ir ūkio mašinų detalių kūrimo bei projektavimo centrą Kauno LEZ stato AB „YIT Kausta“, kuri darbus pradėjo balandį ir juos baigs iki rugsėjo.2.135 kv. m ploto, 14,4 m aukščio pastate didžiąją dalį užims matavimų ir projektavimo laboratorija, bus įrengta bandymų laboratorija. Vykdydama centro statybos darbus, „YIT Kausta“ taip pat iki objekto nutiesė privažiavimo kelią, pratęsė gatvę, paklojo inžinerines komunikacijas, tiesia šaligatvius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku