Smulkieji sukilo prieš Lubienę

Publikuota: 2014-08-27
Atnaujinta 2015-05-29 18:37
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Smulkieji UAB koncerno „Achemos grupė“ akcininkai kreipėsi į teismą, siekdami pripažinti akcininkų sutarties nutraukimą neteisėtu ir priteisti nuostolių.

Su ieškiniu dar birželio 30 d. į Vilniaus apygardos teismą kreipėsi 13 ieškovų – „Achemos grupės“ smulkiųjų akcininkų, VŽ patvirtino Vaida Kibirkštytė, teismo atstovė spaudai.Bylos atsakovės – Lyda Lubienė ir jos dukra Viktorija Lubytė, kurios kartu valdo daugiau kaip 52% „Achemos grupės“ akcijų.

„Achemos grupės“ akcininkai kreipėsi į teismą po to, kai p. Lubienė vienašališkai nutraukė sutartį, tarp akcininkų pasirašytą po savo vyro, Bronislavo Lubio, mirties.Ši sutartis, kaip VŽ patvirtino Jonas Sirvydis, bendrovės akcininkas ir valdybos narys, buvo pasirašyta tam, kad „smulkieji nebūtų nuskriausti“, pavyzdžiui, jei būtų sumanyta bendrovę parduoti.Tačiau šiemet p. Lubienė sutartį nutraukė. Ponas Sirvydis teigė negalintis kalbėti apie sutarties nutraukimo priežastis.„Ginčai nėra gerai bendrovei. Aišku, apskritai ginčai naudingi, bet ne tokie, kai siekiama pažeisti kitus“, – kalbėjo p. Sirvydis.Kaip šiame kontekste sekasi dirbti valdybai jis nenorėjo komentuoti, tačiau pabrėžė, kad viso koncerno veikla nesutriko.Su p. Lubiene VŽ susisiekti nepavyko.

Žadeika nesikreipė

Byla teisme bus nagrinėjama neviešai.Į teismą kreipėsi 13 smulkiųjų bendrovės akcininkų – Arūnas Laurinaitis, Jūratė Žadeikienė, Adomas Žadeika, Faustas Kriaučionis, Marija Kaminskienė, Armantas Gintautas, Česlovas Skiedra, Jonas Sirvydis, Rimantas Rėklaitis, Eduardas Plauška, Tautvydas Misiūnas, Algirdas Ivanauskas, Juozas Virmantas Jurgaitis.Vienintelis akcininkas, skirtingai nei jo šeimos nariai, neprisidėjęs prie ieškinio – koncerno generalinis direktorius Romualdas Žadeika.VŽ rašyta, kad liepos pradžioje – jau pateikus ieškinį – bendrovės akcininkai atšaukė „Achemos grupės“ valdybos pirmininką Flemmingą Lindeloevą, o tuo pačiu ir visą valdybą.Dabar grupės valdyboje p. Lindeloevą pakeitė pati p. Lubienė. Nuo birželio valdyboje dirba ir Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas, jis pakeitė Harrio Kermineną.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku