Pėdkelnių fabrikas bankrutuoja, bet iš rinkos neišnyksta

Kauno pėdkelnių fabrikas Dana ir Ko po 23 veiklos metų baigia savo gyvavimo istoriją įmonės likvidavimu ir atgimsta nauju pavadinimu Dana Trade.
Nors likviduojamos ir naujos įmonės veikla yra identiška, vadovai ir akcininkai tie patys, įmonių registracijos adresai tie patys, tačiau tyčinio bankroto, arba vadinamojo fenikso atvejo, čia neįžvelgta. Galimas sąsajas su tyčiniu bankrotu kategoriškai atmeta Aurimas Valaitis, Dana ir Ko bankroto bylos administratorius.Tyčinio bankroto požymių įtartinų sandorių, perleidimų tikrai nebuvo. Įmonės bankrotą lėmė ankstesnė nesėkminga veikla, dėl kurios susidarė nuostoliai, informuoja p. Valaitis.Vilhelmas Antanaitis, likviduojamos ir naujos pėdkelnių gamybos įmonės vadovas, akcininkas, atsisakė VŽ teikti komentarą dėl rinkos svarstymų, kad Dana ir Ko veiklos pabaiga panaši į tyčinį bankrotą. Gerai žinomu prekės ženklu Dana, kurį valdė bankrutavusi ir dabar likviduojama Dana ir Ko, nuo šiol yra žymima UAB Dana Trade pagaminta produkcija. Kaip teigia p. Antanaitis, dalis naujos produkcijos yra gaminama Kaune, dalis perkama iš užsienio, iš kokių gamintojų neskelbiama.2012 m. rudenį įsteigtos Dana Trade veikla pėdkelnių gamyba ir prekyba. Įmonėje dirba 40 darbuotojų.Tai ir seno kolektyvo žmonės, ir nauji darbuotojai, pasakoja p. Antanaitis. Įmonei keliame tikslą dirbti sėkmingai. Reikia laiko įsivažiuoti, nurodo akcininkas. Produkcija gaminama Lietuvos rinkai ir eksportui.Plačiau apie Dana Trade veiklą, rinkas, tendencijas p. Antanaitis nekalba. Kaip nurodoma Registrų centrui (RC) pateiktoje ataskaitoje, pernai Dana Trade gavo 3,6 mln. Lt pajamų ir 4.000 Lt grynojo pelno, užpernai apyvarta siekė apie 7.000 Lt, fiksuotas 15.000 Lt nuostolis.Dana Trade akcijas valdo p. Antanaitis, buvęs Dana ir Ko gamybos vadovas Vytautas Raižys ir Gytis Kalvinskas. Nuo Dana Trade įsteigimo iki šių metų pavasario įmonei vadovavo Donatas Puodžiukynas. Kaip teigia akcininkas p. Antanaitis, šiuo metu p. Puodžiukynas jau nevadovauja Dana Trade. RC duomenimis, įmonės vadovo pareigas nuo šio vasario eina p. Antanaitis.UAB Dana Trade buvo įsteigta prieš dvejus metus, kai pradėjus prastėti Dana ir Ko finansinei situacijai akcininkų sprendimu buvo atskirta veikla. Tuomet gamybos veikla patikėta Dana ir Ko, o produkcijos pardavimu pradėjo rūpintis naujai įkurta Dana Trade. Vėliau pastaroji įmonė pradėjo vykdyti ir gamybos veiklą.Dana Trade valdo pirmtakei priklausiusį, o dabar atnaujintą tinklalapį Dana.lt, kuriame pateikiama informacija ir apie naujas kolekcijas. Taip pat įmonė naudojasi ir informacijos sklaida per feisbuką, čia turi Dana Trade profilį.
Paliko 4 mln. Lt nuostolį Šiuo metu pradėta Dana ir Ko likvidavimo procedūra, kuri bus baigta artimiausiu metu, tuomet pėdkelnių fabriko pavadinimas bus išregistruotas iš Juridinių asmenų registro, panaikintas įmonės kodas. Kaip informuoja p. Valaitis, Dana ir Ko bankroto bylos administratorius, įmonė ūkinės veiklos nebevykdo nuo vasaros pradžios tuomet varžytynėse už 1 mln. Lt buvo parduoti jos turėti įrenginiai, likusios žaliavos, produkcija. Kas įsigijo pėdkelnių gamybos įrangą, neatskleidžiama.UAB Dana ir Ko nevaldė nekilnojamojo turto trijų aukštų 2.000 kv. m ploto pastatą Kaune, kuriame vykdė gamybą, įmonė nuomojosi.Turtas, kurį daugiausia sudarė įrenginiai, faktiškai jau parduotas ir pradėtas įmonės likvidavimo procesas, kuris bus baigtas artimiausiu metu. Tuomet Dana ir Ko bus išregistruota iš įmonių registro, tai žymės jos veiklos pabaigą, teigia p. Valaitis.Pasak bankroto bylos administratoriaus, pėdkelnių fabriko skola kreditoriams iš viso siekė 5 mln. Lt. Stambiausiais gamyklos kreditoriais buvo dvi Lietuvos ir užsienio įmonės, kokios nėra duomenų. Kreditoriams negrąžinti apie 4 mln. Lt bus nurašyti į nuostolius, konstatuoja p. Valaitis.
Kreipėsi į teismą Bankroto byla pėdkelnių gamybos senbuvei Dana ir Ko Kauno apygardos teisme buvo iškelta pernai liepą. Į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo kreipėsi p. Antanaitis, Dana ir Ko generalinis direktorius. 1991 m. veiklą pradėjusi UAB Dana ir Ko Kaune mezgė moteriškas ir vaikiškas pėdkelnes, blauzdines, puskojines, kojinaites, pėdutes. Didžiąją produkcijos dalį įmonė eksportuodavo į Europos šalis, nes, anot įmonės vadovų, pėdkelnių pardavimai vietinėje rinkoje dėl įtemptos konkurencijos su pigesne atvežtine produkcija nuosekliai mažėjo.
KOMENTARAS
Ona Toliautienė, Bankroto departamento Įmonių veiklos analizės vyriausioji specialistėNuo 1993 m. iki dabar teismai tyčiniais yra pripažinę 93 įmonių bankrotus. Nuo 2011 m. stebima tyčinių bankrotų augimo tendencija: 2011 m. paskelbti 7 tyčiniai bankrotai, 2012 m. 13, 2013 m. 16, o 2014 m. 23. Šie metai dar nesibaigę, todėl tyčinių bankrotų skaičius šįmet gali būti dar didesnis. Tai, kad daugėja tyčinių bankrotų, signalizuoja, jog aktyviau šias negeroves viešumon kelia kreditoriai, pagal kurių pateiktus objektyvius duomenis teismui kreipimąsi dėl tyčinio bankroto pateikia bankroto bylos administratorius. Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti