Paukštynų savininkė į teismą duoda Krymą

Publikuota: 2014-08-19
Atnaujinta 2015-05-29 17:49
Nuotrauka: Dimas Ardian („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Ukrainos bendrovė „Avangardco“, viena didžiausių kiaušinių tiekėjų pasaulyje, ruošiasi teistis su Krymo valdžia dėl prievartinio jai priklausančio paukštyno išpirkimo, rašo „The Financial Times“.

Pastaraisiais mėnesiais Kryme buvo nacionalizuojamos Ukrainos valstybinės naftos ir dujų kompanijos, į tai atsakydamas Kijevas teigė besiruošiąs kreiptis į teismą ir išsireikalauti iš pusiasalio valdančiųjų milijonus USD patirtų nuostolių.Penktadienį nacionalizacija pasuko nauja linkme – paskelbta apie prievartinį pirmos privačios įmonės paukštyno išpirkimą. Taikiniu tapo „Avangardco“. Ji nėra vienintelė Londono biržoje kotiruojama kompanija, veikianti Krymo žemės ūkio sektoriuje – taip pat kotiruojama ir MHP, viena stambiausių regiono žemės ūkio produkcijos gamintoja ir paukštynų savininkė.„Tokius necivilizuotus veiksmus skųsime teismui, – „The Financial Times“ pirmadienį sakė Olegas Bachmatiukas, „Avangardco“ įkūrėjas ir kontrolinio akcijų paketo savininkas. – Šis precedentas atskleidžia tikrąjį vadovybės veidą ir parodo, kad ši yra pasiruošusi sutrypti civilizuotas rinkos taisykles“.„Manome, kad nesenas „Jukos“ precedentas rodo, kad už tokius veiksmus, pažeidžiančius tarptautinę teisę, anksčiau ar vėliau tenka sumokėti“, – pridėjo jis.Krymo valdžia teigia taip siekianti užtikrinti stabilų maisto tiekimą nuo Rusijos jūra atkirstam pusiasaliui. Nikolajus Poliuškinas, pusiasalio žemės ūkio ministras, teigė, kad jei įmonės reakcija į planus bus „neadekvati“, jis bandysiąs prie įmonės prieiti „iš kitos pusės“.Tuo metu p. Bachmatiukas teigė negavęs iš kitos pusės jokio pasiūlymo ir neketinantis parduoti „Avangardco“ 200 mln. USD turto tarp kurio – ryžių laukai ir žemės ūkio technika. Jis taip pat pridėjo, kad nepaisant sunkumų Kryme, bendrai įmonės veiklai tai neturės įtakos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku