„Devbridge Group“ – iš Amerikos atvežta darbo kultūra prigijo Kaune

Publikuota: 2014-09-14
JAV rinkoje dirbančios programavimo paslaugų įmonės "Devbridge Group" atstovybės Kaune biuras.
svg svg
JAV rinkoje dirbančios programavimo paslaugų įmonės "Devbridge Group" atstovybės Kaune biuras. Nuotrauka: Algimanto Barzdžiaus („Verslo žinios“)
 

JAV šešerius metus veikianti lietuvių kompanija „Devbridge Group“, 2011 m. įkūrusi padalinį Kaune, šiemet atidaro skyrių ir Vilniuje. Bendrovės vadovai sako, kad augant bendrovei atsiranda galimybės sukurti daugiau naudos ir klientams, ir darbuotojams. Todėl per ateinančius 3-4 metus darbuotojų skaičių planuojama išauginti iki 500, o galimybių steigti naujus skyrius dairomasi ir kitose Europos šalyse.

Pastaruosius dvejus metus iš eilės programavimo paslaugų bendrovė „Devbridge Group“ atsidūrė „Inc5000“ sparčiausiai JAV augusių kompanijų sąraše, kuriame - visų sričių įmonės.Su Aurimu Adomavičiumi, „Devbridge Group“ prezidentu, ir Tomu Gailiumi, kompanijos vykdomuoju viceprezidentu, VŽ susitiko ką tik atidarytame biure Vilniuje, kuriame iki šių metų galo jau turėtų darbuotis apie 20 žmonių. Ne vienerius metus Lietuvoje viešumo vengusios kompanijos vadovai papasakojo apie Kauno padalinyje veikiančią amerikietišką darbo kultūrą, 20 valandų darbo dieną ir ambicingus planus tapti viena didžiausių lietuvių pradėtų programinės įrangos kūrimo įmonių.

Apie Lietuvą negalvojo

Kompaniją 2008 m. Čikagoje įsteigė penki lietuviai, jau kurį laiką gyvenę JAV. Ponas Adomavičius, vienas iš kompanijos įkūrėjų, VŽ sakė, kad iš pradžių jie neturėjo jokių planų įkurti atskiro padalinio Lietuvoje, bet aplinkybės susiklostė taip, kad planus teko keisti.„Keli mūsų komandos nariai grįžo į Lietuvą, tada ir nusprendėme čia atidaryti padalinį, kad jie galėtų dirbti Tėvynėje. Tuo metu pasamdėme kelis aukštos specializacijos inžinierius Kaune ir supratome, kad samdyti juos Lietuvoje lengviau - paprasčiau juos pritraukti ir vėliau pristatyti Amerikos klientams“, - pasakoja p. Adomavičius. Pasak jo, JAV nedarbas IT srityje siekia vos 0,05%, todėl čia rasti specialistų gerokai sunkiau.„Mes visi esame kauniečiai. Buvo svarbus ir čia esantis Kauno technologijos universitetas. Atidaryti biurą Kaune nebuvo strateginis sprendimas, bet tai yra miestas, kurį mes žinome, - apsisprendimą atidaryti pirmą padalinį laikinojoje sostinėje aiškina „Devbridge Group“ vadovas. – Prie Kauno padalinio prisijungę specialistai pritraukė čia ir savo komandas“.Ponas Adomavičius pabrėžia, kad nuo pat pradžių specialistus Lietuvoje pavyko pritraukti pasikliaunant organizacijoje esančia darbo kultūra, garsiais klientų vardais ir įdomiais projektais.Šiuo metu darbuotojai yra pasiskirstę tarp JAV ir Lietuvos. Tačiau, kaip ne kartą pokalbio metu pabrėžė p. Adomavičius, „Devbridge Group“ yra JAV organizacija, o Kaune veikia tik jos inžinerinis padalinys. Lietuvos padaliniui vadovauja Viktoras Gurgždys. Visi kompanijos klientai yra tik JAV veikiančios kompanijos.„Mūsų visa rinkodara, kalba, paslaugų ypatumai yra nukreipti į JAV rinką ir specializuoti jai. Nors sulaukiame dėmesio ir iš Europos kompanijų, bet strategiškai esame nusitaikę tik į JAV - suprantame pačią rinką, jos poreikius, tendencijas, - sako p. Adomavičius. - Taip mums visą strategiją lengviau fokusuoti aiškia kryptimi ir gerai įgyvendinti.“

Kuria programinę įrangą „Microsoft“

Kompanija kuria programinę įrangą ir konsultuoja kitas įmones.„Mūsų darbas - skaitmeninių produktų kūrimas. Tai gali būti mobiliosios programėlės, interneto svetainės, portalai, e. komercija ir t.t. Kitaip tariant, visa programinė įranga, kuri yra telefonuose ir kompiuterių darbalaukiuose“, - sako p. Adomavičius.Jis išskiria šešias kompanijos veiklos kryptis – IT sprendimai finansų, sveikatos apsaugos ir pramonės sektoriuose, taip pat franšizių valdymo sistemos, programinės įrangos kūrimas ir pagalba pradedančiosioms įmonėms (angl. Startups).Amerikos rinkoje, šiuo metu, anot p. Adomavičiaus, daugiausia pelno atneša darbas su mobiliaisiais sprendimais, programinės įrangos paslaugos ir „debesų“ kompiuterija.Paprašytas išvardinti įgyvendintus išskirtinius projektus, p. Adomavičius pirmiausia pamini programinės įrangos kūrimą pasaulinei milžinei „Microsoft“, šriftų pardavimo sistemos sukūrimą „Monotype Imaging Holdings“ ir turinio valdymo sistemos sukūrimą „Mazak Corporation“, kuri gamina robotus metalo apdirbimui.Tuo metu p. Gailius pasidžiaugia, kad šią turinio valdymo sistemą („Better CMS“) „Microsoft“ pripažino kaip vieną pažangiausių pasaulyje iš visų laisvai prieinamų turinio valdymo sistemų.„Galvojome sukurti tam tikrą produktą, bet panaudoję šią sistemą su klientais, supratome, kad mums žymiai naudingiau, jei ji išpopuliarės ir taps visiems pažįstama. O mums, kaip sąlyginai nedidelei kompanijai, tai labai svarbu“, - sako p. Adomavičius.Šiuo metu, pasak jos vadovų, kompanija vykdo maždaug 6 didelius projektus ir dar 8 mažesnius.Paklausti apie nesėkmes, „Devbridge“ vadovai neslepia, kad jų būna. Bet pabrėžia, kad jie dar nėra niekada susipykę su klientais. „Būna atvejų, kai projektas gali būti nepelningas mums. Yra buvę, kai patys neapibrėžėme to, ko tikėjosi klientas, kažką praleidome, todėl užtrukome ilgiau ir tai mums kainavo daugiau.Bet mūsų kultūra organizacijoje yra tokia, kad ištesime tai, ką esame žadėję klientui, net jei projektas mums neatneštų pelno. Šiuo atveju augimas ir pelnas rodo, kad einame teisinga kryptimi“, - sako p. Adomavičius.2012 m. „Devbridge Group“ apyvarta siekė 2,4 mln. USD, 2013 m – 4,2 mln. USD, šiemet planuojama, jog ji ūgtelės iki 7,2 mln. USD. Kompanija pelno neatskleidžia. Remiantis Registrų centro duomenimis, „Devbridge LT“, kuri teikia paslaugas pagrindinei įmonei, pajamos pernai augo nuo 1,275 mln. Lt, iki 3,655 mln. Lt, t.y. beveik 3 kartus.  Ikimokestinis pelnas sumažėjo 2 kartus - nuo 48.868 Lt, iki 23.905.

Plėtros planuose – iki 500 darbuotojų

Šiuo metu „Devbridge Group“ dirba apie 100 darbuotojų – 20 JAV ir apie 80 Kaune. Kompanija planuoja per ateinančius trejus metus įdarbinti dar 150 darbuotojų. Jau per 2015 m. planuojama turėti 50 naujų darbuotojų, kurie pasiskirstys tarp Kauno ir Vilniaus. O per trejus metus darbuotojų skaičius turėtų išaugti tris kartus – iki 300, o gal net iki 500.„Per šešerius gyvavimo metus kasmet dvigubėja tiek mūsų apyvarta, tiek žmonių skaičius. Dabar investicijas esame suplanavę trejiems metams – planuojame investuoti 20 mln. Lt. Į šią sumą įeina biurų plėtra, algos, technologijų įsigijimas, mokymai, kelionės“, - vardija kompanijos prezidentas.Jis neslepia planų plėsti inžinerinių paslaugų padalinius ir į kitas Europos šalis. Šiuo metu analizuojamos Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos rinkos. Galvojama ir apie darbuotojų atsivežimą į Lietuvą iš kitų šalių.Tačiau konkrečių sprendimų dar nėra.„Sulaukiame specialistų gyvenimo aprašymų iš D. Britanijos, Lenkijos, Ispanijos, Ukrainos, Rusijos. Bet mums svarbu suprasti tą rinką, kurioje kurtume padalinį - to reikia kokybei užtikrinti. O ją privalome kontroliuoti prisitraukiant tik geriausius žmones“, - tvirtina p. Adomavičius.JAV organizacija kol kas veikia tik Čikagoje, bet jau yra planų kurti padalinius kituose miestuose, tik dėl konkrečių vietų dar nėra nuspręsta.„Norime plėsti į abi pakrantes, kad turėtume padalinius su dizaineriais ir projekto vadovais“, - sako p. Adomavičius.

Raktas į sėkmingą veiklą

„Devbridge“ teigia ieškanti aukščiausio lygio specialistų, turinčių nuo 5 iki 10 metų patirties. Kaip tikina p. Adomavičius, IT specialistus traukia siūloma galimybė dirbti su naujausiomis technologijomis ir tai, kad lietuvių kurti projektai atsiduria JAV rinkoje.„Konkurencija dėl darbuotojų Lietuvos rinkoje yra, bet mums pranašumą suteikia darbo kultūra, vadovavimo stilius, atvira komanda ir dalijimasis rezultatais, - tikina p. Adomavičius, pabrėždamas, jog už sėkmingą įmonės veiklą atsakingi tik jos darbuotojai. – O mes, kaip vadovai, tik sukuriame sąlygas ir surandame klientus, kuriems reikia mūsų inžinierių paslaugų. Tačiau originalumą ir produktus sukuria mūsų specialistai.“Tuo metu p. Gailius, atsakingas už kompanijos strateginę plėtrą, pasakoja, kad įmonės darbuotojai JAV nagrinėja klientų poreikius, atlieka rinkos analizę ir parodo inžinieriams problemas, kurioms reikia sprendimų.„Tada kūryba įgauna labai konkrečią kryptį. Mes įgyvendiname Amerikos korporacijų idėjas – jiems reikia kažko, o mes jiems pasiūlome sprendimą“, - aiškina p. Gailius.
Darbuotojų atlyginimus „Devbridge“ nustato pagal tendencijas rinkoje, tačiau be finansinio užmokesčio darbuotojai gauna ir kitus privalumus, pavyzdžiui, mokymus.„Kainas nusistatome pagal rinką ir tada siūlome bendrą paketą, kuris, tikimės, sudomins darbuotojus. Nežaidžiame kainų karų su kitomis įmonėmis. Bet stengiamės turėti daugiau ko pasiūlyti savo darbuotojams negu tipinė įmonė“, - kalba vadovas.Jis sutinka, kad Lietuvoje IT specialistų atlyginimų dydis yra mažesnis nei JAV, bet skuba pabrėžti, jog klientai pas juos ateina ne dėl kainų skirtumo, o dėl darbuotojų specializacijos ir profesionalumo.„Dirbame su tokiomis kompanijomis kaip „Microsoft“ ir „Monotype“ – jų kokybės standartai labai aukšti. Tad, kai kalbame apie Lietuvą, kalbame per specialistų, o ne per kainos prizmę“, - tvirtina p. Adomavičius.

Stiprioji verslo pusė

Jis pasakoja prieš tris savaites nuvykęs į Silicio slėnį pas gerai JAV žinomą programinės įrangos klientą, kurio pavadinimo kol kas negali atskleisti. Jiems p. Adomavičius pristatė organizaciją ir po savaitės sulaukė žinios, jog kompanijos atstovai nori apsilankyti Lietuvos biure.„Mes neslepiame, kad mūsų inžinieriai yra iš Lietuvos, ir tai, mano nuomone, viena stipriųjų mūsų verslo pusių. Į Lietuvą iš Kalifornijos ir Olandijos atskrido produkto komanda. Jie pabendravo su mūsų inžinieriais dvi dienas: pirmą dieną pasišnekėjo, ką reikia daryti, o mūsų inžinieriai per naktį sudėliojo platformos architektūrą, kaip jie norėtų tai daryti. Kitą dieną viską pristatėme.Jiems grįžus į JAV, gavau atsakymą, kad ši kompanija nori su mumis dirbti. Tai jau 3-4 klientas, kurį atsivežėme į Lietuvą“, - didžiuojasi p. Adomavičius.Kalbėdamas apie konkurenciją, „Devbridge“ prezidentas sako, jog rinkoje yra tūkstančiai įmonių, kurios daro tą patį, ką ir jie.„Bet šita rinka auga tokiu greičiu, kad su tais pačiais konkurentais retai kada susiduriame. Aišku, yra kelios didelės kompanijos, kurios JAV yra lyderės, pavyzdžiui, „Accenture digital” ir „Acquity Group“ –  jos mums yra pavyzdys“, - teigia p. Adomavičius. Ir priduria, kad jau esami „Debridge“ klientai yra ir partneriai. Pavyzdžiui, „Monotype“ kompanijoje veikia dalis „Devbridge“ komandos, kuri jau daugiau nei trejus metus čia dirba su skirtingais projektas. Kompanija yra sukūrusi ir specialią programėlę, per kurią klientas gali matyti, kaip vykdomas jo projektas.Tuo metu konkuruojant dėl naujų klientų, tenka gerokai pasistengti. „Devbridge“ privalumu tampa ir jos vidutinis dydis, nes įmonė gali greičiau sudėlioti savo idėjas. Be to, įmonė dar dalyvaudama konkurse skiria laiko ir sukuria prototipus, ką gali pasiūlyti potencialiam klientui.„Esame laimėję beveik 50% konkursų, kuriuose dalyvavome“, - džiaugiasi p. Adomavičius.

Amerikietiška darbo kultūra Kaune

„Mes neturime kada skųstis, kad nėra programuotojų – darbas yra labai įtemptas, nes atsiranda naujų poreikių, didėja klientų lūkesčiai. Todėl reikia rasti teisingus žmones“, - sako p. Gailius.Pasak jo, tai darbas 20 valandų per dieną.„Visi dirba labai daug – tai ir Amerikos bruožas. Jis kultūriškai persikėlė čia. Darbo ir poilsio balansas yra gerai, bet žmonės tikrai dirba daug. Kita vertus, mes jų nespaudžiame, nereikalaujame, jie patys nori tai padaryti“, - teigia p. Gailius.Jam antrina ir p. Adomavičius, kurio nuomone, patys darbuotojai jaučiasi atsakingi už galutinį rezultatą ir nori būti projekto dalimi.„Mes nesitikime, kad žmonės dirbs daugiau negu 40 valandų per savaitę, bet tikimės, kad jie padarys darbus. Kartais laikotarpiai būna labai užimti. Buvo periodų, kai žmonės dirbo sunkiau ir mes supratome, kad to negalima daryti ilgai – krenta efektyvumas, atsiranda klaidos. Tad stengiamės užtikrinti, kad visos komandos turi darbo, o jie patys nusprendžia, kiek jiems reikia dirbti“, - aiškina kompanijos vadovas.Ponas Gailius taip pat tikina, kad programuotojams būtinas socialinis ir profesinis bendravimas.„Programuotojas nori būti apsuptas kitų gerų programuotojų. JAV turėjome porą programuotojų, o tuo metu visa komanda buvo Lietuvoje. Jie jautėsi atskirti, tarsi netobulėjantys. Juk dirbdami kartu programuotojai, pavyzdžiui, gali dalintis problemų sprendimais“, - dėsto p. Gailius.Kuriant socialinę aplinką įmonėje, buvo sukurta „Devbridge TV“, kuri rodo, kaip žmonės dirba, pristato naujus darbuotojus, projektus. O Vilniaus biure įrengtame ekrane matyti, kaip dirba Kauno biuro darbuotojai, galima tiesiogiai su jais bendrauti.

Specialistų ieško jau universitete.

„Devbridge“ bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu. Jame paskaitas veda kompanijos specialistai, yra įrengta klasė su visa aparatūra.„Esame sukūrę „Sourcery“ akademiją, į kurią priimame pačius geriausius studentus. Vėliau iš priimtų 15-20 žmonių geriausiems 3-5 suteikiame galimybę pas mus įsidarbinti“, - sako p. Adomavičius.Jis taip pat pasakoja, kad kompanijos specialistai rengė specialius pristatymus mokyklose tėvams, įmonėje darė atvirų durų dieną – taip norima skleisti suvokimą, kad darbas IT srityje yra perspektyvus. Tokią veiklą kompanija vykdo ne tik Lietuvoje, bet ir Čikagoje, kur, pasak p. Adomavičiaus, trūksta gerų specialistų dizaino srityje.„Manau, kad dar dabar yra daug tėvų, kurie nesupranta šios srities reikšmės. Vaikams galime aiškinti, bet pastūmėjimas vis tiek ateis iš tėvų“, - sako p. Gailius, kurio teigimu, iš tokios veiklos „Devbridge“ negauna jokios tiesioginės naudos, nes reikia laukti, kol ta nauja karta užaugs.Visgi, p. Adomavičius nuomone, švietimo sistema turi suteikti tik bazinius įgūdžius, vėliau prie naujo specialisto lavinimo turi prisidėti pačios įmonės.

Faktai apie „Devbridge Group“

  • 2008 m. kompaniją JAV įkūrė penki lietuviai;
  • 2011 m. įkūrė padalinį Kaune, šiuo metu jame dirba daugiau nei 80 žmonių;
  • 2013 m. apyvarta pasiekė 4,2 mln. USD
  • 2014 m. įkūrė padalinį Vilniuje;
  • Kompanijos struktūra – JAV dirba visi dizaineriai, projektų vadybininkai, pardavimų ir rinkodaros, o Lietuvoje – technologinė skiltis, kur vyksta gamyba.
  • Didžiausi klientai – „Microsoft“, „Monotype Imaging Holdings“, „Mazak“ korporacija.
Straipsnis publikuotas VŽ rubrikoje "Premium" rugpjūčio 11 d.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Oro uoste užsidegusi „Vivo“ telefonų siunta gali koreguoti saugos reikalavimus 

Po savaitgalį Honkongo oro uoste užsidegusios Kinijos gamintojo telefonų siuntos vietinis krovinių vežėjas...

Logistika
2021.04.14
Lenkijoje atidaromas „Google“ debesijos centras, investicijos vertinamos 2 mlrd. USD

JAV technologijų milžinė „Google“ trečiadienį Varšuvoje atidarė naują regioninį debesijos centrą „Google...

Inovacijos
2021.04.14
Patvirtintas „fintech“ priemonių planas, žadamas paprastesnis reguliavimas

Vyriausybė patvirtino atnaujintą 2021 m. „fintech“ priemonių planą, kuriame numatytos 4 užduotys: plėtoti...

Inovacijos
2021.04.14
Lietuviai sukūrė unikalius vaistus nuo aklumą sukeliančios ligos, ieško investicijų Premium 4

Lietuvos biotechnologijų bendrovė „Baltymas“ sukūrė vaistus, kurie gydo nuo pagrindinės vyresnių žmonių...

Inovacijos
2021.04.14
Pirmąsias šių metų technologijų naujoves „Apple“ pristatys balandžio 20 d.

JAV technologijų milžinė „Apple“ antradienį pranešė balandžio 20 d. rengianti pirmąjį produktų pristatymo...

Inovacijos
2021.04.14
Finansų ministerija prognozuoja, kad „fintech“ šiemet augs 15%

Finansinių technologijų („fintech“) sektoriui Lietuvoje pernai augus 10%, šiemet tikimasi 15% augimo – tiek...

Inovacijos
2021.04.14
Inovacijos
2021.04.14
Kinija įspėjo šalies technologijų milžines laikytis reikalavimų

Kinijos reguliavimo institucijos įspėjo 34-ias technologijų milžines, įskaitant „Baidu“ ir „Tencent“,...

Inovacijos
2021.04.13
„Tesonet“ klientų aptarnavimo departamentą perkėlė į naują įmonę „CyberCare“

„Tesonet“ įmonių grupės klientų aptarnavimo departamentas taps atskira kibernetinio saugumo produktų...

Inovacijos
2021.04.13
Estijos „Elering“ siūlo Europoje įrengti vandenilio infrastruktūrą, prireiks iki 80 mlrd. Eur

Estijos perdavimo tinklų operatorė „Elering“ antradienį pristatė vandenilio transporto infrastruktūros...

Inovacijos
2021.04.13
Sveikatos ekspertai linkę pritarti siūlymui vėlinti revakcinaciją antrąja „Pfizer“ doze

Antrąją „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos dozę galima būtų leisti praėjus 6-12 savaičių po pirmojo skiepo, sako...

Verslo aplinka
2021.04.13
„Google Street View“ automobiliai – vėl Lietuvoje

Šį pavasarį Lietuvos keliuose po trejų metų pertraukos vėl pasirodys „Google Street View“ automobiliai.

Inovacijos
2021.04.13
Su mokslininkais kuriamo verslo pusmetis: 1 mln. Eur pajamų, didžiųjų lentynos ir investuotojų dėmesys Premium

Kuriant naują odos priežiūros prekės ženklą galima planuoti pritraukti stambų investuotoją, bet netrukus gali...

Gazelė
2021.04.13
„Microsoft“ patvirtino perkanti „Nuance“ už 19,7 mlrd. USD 5

„Microsoft“ įsigys dirbtinio intelekto ir debesų kompiuterijos bendrovę „Nuance Communications“ už 19,7 mlrd.

Inovacijos
2021.04.12
Vieni iš „Vinted“ investuotojų susidomėjo Estijos startuoliu „Veriff“ – jis pritraukė 69 mln. USD

Tapatybės nustatymo platformą internete sukūręs startuolis „Veriff“ pritraukė B etapo (angl. „Series B“) 69...

Inovacijos
2021.04.12
Puslaidininkių krizė palies ir maršrutizatorių gamintojus: tiekėjai įspėja apie trūkumą Premium

Per pandemiją įsisiūbavus puslaidininkių krizei, gamintojai juos stengiasi panaudoti brangesniuose...

Inovacijos
2021.04.12
Sukūrė bekontaktį alkotesterį mobilioms darbo vietoms

Jauna Lietuvos bendrovė „Serfy“ sukūrė mobilioms darbo vietoms skirtą išmanųjį alkotesterį. Prietaisas...

Inovacijos
2021.04.12
A. Anušauskas: nepatikimi tiekėjai bus eliminuojami iš elektroninių ryšių rinkos

Lietuvai ruošiantis diegti naujos kartos 5G mobilųjį ryšį, siūloma, kad nepatikimi gamintojai ir tiekėjai...

Inovacijos
2021.04.12
KPMG Vilniuje steigia IT kompetencijų centrą

KPMG, viena iš keturių didžiųjų pasaulinių profesinių paslaugų bendrovių (BIG 4), skelbia Vilniuje atidaranti...

Inovacijos
2021.04.12
„Alibaba“ akcijos pabrango įmonei pareiškus, kad bauda neturės įtakos veiklai

Kinijos „Alibaba“ akcijos pirmadienį pabrango 9%, kai elektroninės prekybos milžinė nuramino investuotojus,...

Rinkos
2021.04.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku