„Staticus“ įleidžia šaknis Skandinavijoje – įgyvendins dar du didelius projektus

Publikuota: 2014-07-08
Atnaujinta 2015-05-29 17:31
svg svg
Nuotrauka: Bendrovės
 

Lietuviško kapitalo surenkamųjų fasadinių konstrukcijų projektavimo, gamybos ir montavimo bendrovė „Staticus“ pasirašė 23 mln. Lt vertės sutartis įgyvendinti du projektus Norvegijoje ir Švedijoje.

Pirmąjį didesnį projektą bendrovė Norvegijoje įgyvendino 2010 m. Iki dabar jau yra užbaigti aštuoni dideli projektai, kurių vertė viršija 100 mln. Lt. Šiuo metu tebevykdomi projektai arba jau pasirašytos sutartys, bet montavimo darbai dar nepradėti, penkiuose objektuose. Tuo metu Švedijoje bendrovė nuo 2009 iki 2013 m. jau yra įgyvendinusi 35 projektus. Per šiuos ir ateinančius metus dar turi būti baigta 11 projektų. Iš viso į Švediją eksportuota produktų ir paslaugų už daugiau nei 200 mln. Lt.

Pasak Vaido Vičiaus, „Staticus“ rinkodaros projektų vadovo, naujai pasirašytos milijoninės sutartys rodo, kad Skandinavijoje „Staticus“ yra pasitikima, o jos specialistai vertinami.
„Sutartys pasirašytos mums dalyvaujant šiuose projektuose itin ankstyvojoje stadijoje. Iš esmės mes atlikome ir fasadų dalies konsultantų vaidmenį, teikėme įvairius tiek konstrukcinius, tiek architektūrinius sprendimus ir jų įkainius, taip padėdami klientui išrinkti didžiausią pridėtinę vertę sukuriantį sprendimą“, - VŽ sakė p. Vičius.Vienas iš projektų bus įgyvendinamas Stavangeryje, naftos pramonės sostine vadinamame mieste Norvegijoje. Tai jau ne pirmas įmonės darbas šiame mieste – „Staticus“ Stavangeryje jau yra pastatęs „Apply Sørco“ centrinę būstinę.Bendrovė tikisi, kad įgyvendinę naująjį projektą „Gullfaks“ dar labiau padidins įmonės žinomumą šiame regione – tai padės pagrindus ir tolesniems projektams. Jis bus projektuojamas naudojant statinio informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling - BIM).„Ši sutartis yra labai svarbi dar vienu aspektu – pradedame bendradarbiavimą su nauju klientu, 6-ta pagal dydį Norvegijos statybų kompanija „Kruse Smith AS, kuri yra generalinis užsakymo rangovas“, - sako p. Vičius, pasak kurio, bendradarbiaujant su tokia didele kompanija tikimasi įgauti patirties ir netgi patobulinti įmonėje vykstančius procesus.„Gullfaks“ projektas bus sertifikuojamas pagal tarptautinį poveikio aplinkai vertinimo standartą BREAAM, planuojama, kad jis pasieks „Excellent“ klasę. Numatoma, kad pastate įsikurs didžiausia naftos ir gamtinių dujų gamintoja Vokietijoje „Wintershall“.Antrasis projektas „Ullevi Terrasser“ bus įgyvendinamas Geteborgo mieste Švedijoje, šalia „Ullevi“ stadiono.„Tai bus jau trečiasis mūsų projektas šiame rajone, prieš tai esame įgyvendinę Ullevi Park 1 ir šiuo metu vykdome Ullevi Park 4 (Växhusen). Šis projektas bus sertifikuojamas pagal kitą tarptautinį poveikio aplinkai vertinimo standartą LEED.Planuojama, kad jis pasieks aukščiausią „Platinium“  klasę“, - aiškina p. Vičius.Sieks tapti norvegų skandinavų partneriais
Lietuvoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje veikianti bendrovė pabrėžia, kad Skandinavijos šalys ir toliau liks vienomis pagrindinių rinkų, kuriose bus plečiamas klientų sąrašas.
„Sieksime tapti jų partneriais, kurie sugebėtų klientui sukurti didžiausią pridėtinę vertę rinkoje. Jau turime nemažą įgyvendintų projektų krepšelį, todėl dar labiau stiprinsime glaudų bendradarbiavimą ne tik su generaliniais rangovais, bet ir investuotojais, projektų plėtotojais bei architektais“, - teigia p. Vičius.
Jo teigimu, norint įsitvirtinti Švedijoje arba Norvegijoje, yra svarbiausia jau atlikti darbai ir vietinių rinkos dalyvių rekomendacijos. Taigi žengiant į šią rinką reikia nusiteikti pradėti nuo mažesnių projektų.
Ponas Vičius tikina, kad bent jau kol kas įmonė nėra priėmusi sprendimo žengti į naujas rinkas, nors potencialių naujų rinkų tyrimai yra atliekami.„Norėdami išlaikyti aukštą įmonės reputaciją ir aukščiausią produktų bei paslaugų kokybę, privalome koncentruotis – investuoti į naujos rinkos techninių, teisinių ir kitų reikalavimų detalų išsiaiškinimą, netgi kultūrinius verslo ypatumų išsiaiškinimą ir tik tada steigti įmonę bei pradėti veiklą naujoje rinkoje. Įmonės veiklos specifika neleidžia iš karto plėstis į visas kryptis“, - aiškina „Staticus“ atstovas.Paklaustas apie rinkų pelningumą, p. Vičius pabrėžia, jog šis rodiklis priklauso ne nuo rinkos, bet nuo konkretaus projekto sudėtingumo ir nuo to, kaip sėkmingai pavyksta jį suvaldyti.VŽ jau rašė, kad 2013 m. „Staticus“ gavo 88,6 mln. Lt pardavimo pajamų, 1% daugiau negu 2012 m., kai apyvarta sudarė 87,7 mln. Lt. Ikimokestinis pelnas lyginamuoju laikotarpiu padvigubėjo: nuo 2,2 mln. Lt užpernai iki 4,2 mln. Lt pernai.Birželio pradžioje „Staticus“ pranešė planuojanti savo 347 specialistų kolektyvą padidinti 25 darbuotojais: prie komandos kviečiami prisijungti aukštos kvalifikacijos projektų bei darbų vadovai ir inžinieriai-konstruktoriai.„Tikslą įgyvendiname - jau turime nemažai naujų darbuotojų, dabar vykdoma jų įvedimo programa, t.y. darbuotojai supažindinami su įvairiomis įmonės procedūromis, yra rengiamos individualios mokymų programos, kad darbuotojai įgautų reikalingas technines ir kitas žinias“, - VŽ pasakojo p. Vičius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku