Ieškoma būdų, kaip generaliniu miškų urėdu palikti Sakalauską

Publikuota: 2014-07-07
Benjaminas Sakalauskas, laikinasis generalinis miškų urėdas.
Benjaminas Sakalauskas, laikinasis generalinis miškų urėdas. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Konkurse generalinio miškų urėdo pareigoms užimti Benjaminas Sakalauskas kviečia dalyvauti visus pasirengusius vadovauti valstybinių miškų žinybai, nors miškininkai ragina jį patį dalyvauti konkurse. VŽ šaltinių teigimu, dabar bus dedamos visos pastangos, kad laimėtų konkursą ilgametis generalinis urėdas ar bent „sistemai draugiškas žmogus“.

Ponas Sakalauskas, kuris šiuo metu užima laikinojo Generalinio miškų urėdo pareigas, kolegas paragino dalyvauti konkurse per š.m. liepos 3 d. vykusį susitikimą su miškininkų bendruomene ir visuomeninių organizacijų atstovais, kurie, kaip teigiama Generalinės miškų urėdijos (GMU) tinklapyje pateiktame pranešime, aktyviai ragina jį dalyvauti konkurse generalinio miškų urėdo pareigoms užimti.

Rimtai svarsto pasiūlymą

Ponas Sakalauskas VŽ atsiųstame komentare teigia rimtai svarstantis siūlymą dalyvauti konkurse į generalinio miškų urėdo pareigas, atsižvelgdamas į šalies miškininkų ir visuomeninių organizacijų raginimus.„Turiu pakankami patirties ir ryžto toliau vadovauti Generalinei miškų urėdijai. Mano apsisprendimą dar labiau stiprina pastarosiomis dienomis suaktyvėjusi, dirbtinė, užsakomojo pobūdžio valstybinių miškų komandos veiklos diskreditacija.“, – teigia p. Sakalauskas.  Jis taip pat sako, kad buvęs aplinkos ministras pastabų dėl darbinės veiklos neturėjo ir vertino labai gerai.
Atsakydamas į klausimą ko imsis, kad urėdijų veikla taptų efektyvesnė, o valstybės miškų apskaitą – skaidresnė, jis teigia, kad miškų sektoriaus efektyvumui ir stabilumui būtinas darbų tęstinumas, stabilumas ir aiški strategija bei krizinių situacijų valdymas. 
Pasak jo, miškų sektoriaus veiklos efektyvumą įrodo jau tai, kad VĮ miškų urėdijos pelningai dirba mokėdamos didžiausius mokesčius Europoje (42% nuo urėdijų gaunamų pajamų).„Įdiegta elektroninė apvaliosios medienos prekybos sistema AMEPS yra viena skaidriausių bei tobuliausių sistemų Lietuvoje, tačiau ji reikalauja nuolatinio tobulinimo. Artimiausiu metu visose miškų urėdijose bus diegiama vieninga buhalterinė apskaitos sistema IMŪVIS, kuri irgi pasitarnaus miškų sistemos efektyvumu ir skaidrumui. Tačiau noriu pabrėžti, kad ne sukurtos sistemos lemia sėkmę, o sugebėjimas jas sėkmingai įgyvendinti“, – komentare rašo p. Sakalauskas.
17 metų GMU vadovavęs p. Sakalauskas minėtame susitikime paaiškino, kad iš buvusio aplinkos ministro Valentino Mazuronio nei gegužės, nei birželio mėnesį nėra gavęs jokių pasiūlymų nusišalinti nuo vadovavimo žinybai. Apie p. Mazuronio įsakymą nepratęsti kadencijos generalinis miškų urėdas birželio 18 dieną esą sužinojo iš žiniasklaidos.Ponas Mazuronis savo sprendimus motyvavo įstatymu įtvirtinta valstybės įstaigų vadovų rotacija ir būtinybe šioms įstaigoms atsinaujinti. „Alfa.lt“ teigimu, tuometis aplinkos ministras p. Mazuronis atsisakė jį perkelti į pavaduotojo pareigas ir vietoj to pasiūlė patarėjo pareigybes, tačiau p. Sakalauskas jų atsisakė.

Paskyrė laikinuoju vadovu

GMU tinklapyje pateikiama Lietuvos miškininkų sąjungos (LMS), kuri pirmoji kreipėsi į laikinai aplinkos ministro pareigas einantį susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių dėl ankstesniojo aplinkos ministro sprendimo nepratęsti p.Sakalausko kadencijos GMU vadovo poste. LMS prezidiumas teigia, kad generalinio miškų urėdo keitimas kitais asmenimis šalies miško sektoriui nebūtų naudingas.„Verslo žinias“ buvo pasiekusi informacija, kad iki paskiriant naują Aplinkos ministrą bus siekiama grąžinti p. Sakalauską į pareigas. Tada premjeras Algirdas Butkevičius atsakyme redakcijai teigė, kad p. Mazuronio sprendimų nepratęsti kadencijų devynių Aplinkos ministerijai (AM) pavaldžių institucijų, įskaitant GMU, vadovams neketinama atšaukti.Šaltiniai AM teigė, kad p. Sinkevičiui politiškai tai nebūtų paranku. Tuo tarpu VŽ šaltinių rinkoje teigimu, svarstomas kitas scenarijus, t.y. kaip p.Sakalauską sugrąžinti į pareigas konkurso būdu, ar siekti, kad jį laimėtų GMU dabartinei vadovybei artimas žmogus.„Dabar manau, bus dedamos visos pastangos, kad laimėtų konkursą ir pradėtų joti ant naujo žirgo, kad visi matytų, jog geresnių nėra“, – birželio 25 d. kalbėjo su valstybės miškų ūkio virtuve gerai susipažinęs šaltinis.Birželio 30 d. atsirado p. Sinkevičiaus įsakymas, kuriuo p.Sakalauskas ir dar kitų institucijų vadovai paskirti laikinam vadovavimui, kol bus konkurso būdu atrinkti įstaigų vadovai.Konkursas dar nepaskelbtas
Dalius Liaugminas, Aplinkos ministerijos Teisės ir personalo departamento Personalo skyriaus vedėjas, sako, kad kol kas nėra ministro nurodymo skelbti konkursą nei į generalinio miškų urėdo pareigas, nei į kitų aštuonių, kurių vadovams aplinkos ministro sprendimu nepratęsta kadencija.  Pasak p. Liaugmino, šiai dienai nėra nustatyta termino per kiek laiko turi būti paskelbtas konkursas į įstaigos vadovo vietą, tačiau kai paskelbiamas konkursas "ta procedūras trunka iki trijų mėnesių".
"Procedūra trunka ne mažiau, kaip du mėnesius, nes užtrunka priimti kandidatų dokumentus, vykdoma tarnautojų rezervo patikra.  Po to kandidatai į pareigas turi mėnesį laiko išsilaikyti Valstybės tarnybos departamento testą ir vadovavimo gebėjimų patikrinimą, o bendras atrankos terminas yra trys mėnesiai. Bet kuriuo atveju ta procedūra nėra greita ir niekas neskuba skelbti naujo konkurso jau kitą dieną netekus pareigų ankstesniajam vadovui", – sakė p. Liaugminas.
Po to viešose diskusijose išsakytas ne vienas nuogąstavimas, kad teisės aktai neaptaria laikinojo vadovavimo, todėl konkursų į neužimtas vietas galima nerengti neribotą laiką.  Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas nustatyti, per kiek laiko privaloma skelbti konkursą, kai institucija netenka nuolatinio vadovo, skelbia ELTA ir delfi.lt. Jo nuomone laikinieji vadovai įstaigai neturėtų vadovauti ilgiau nei 2-3 mėnesius. Tuo tarpu pagal nusistovėjusią praktiką valstybės tarnyboje laikinieji vadovai „užsisėdi“ apie metus.Savi ruožtu GMU pranešime nuogąstaujama, kad „tęsiama dar 2010 m. rudenį, kai buvo aktyviai pasipriešinta Europoje analogų neturinčio „projekto“ „VISUOMIS“ kūrimui (Andriaus Kubiliaus centro dešinės vyriausybė siekė visas valstybės valdomas įmones sutelkti po kontroliuojančiosios bendrovės stogu – VŽ), pradėta tendencingos informacijos skleidimo kampanija, siekiant bet kokiais būdais užkirsti kelią p. Sakalauskui vadovauti Generalinei miškų urėdijai“.

Miškų apskaitos tirti neskuba

„Verslo žinios“ taip pat rašė, kad kontrolieriams nustačius, kad miškų urėdijose iškertama miško mažiau, nei reikalaujama pagal normatyvus, valstybė šiemet negaus iki 50 mln. Lt pajamų.Po šio straipsnio p. Mazuronio pavedimu buvo pradėti vykdyti pakartotiniai urėdijų biržių matavimai bei miško apskaitos vertinimai. Tačiau AM teigimu, rezultatai, nors buvo pavesta tai atlikti iki birželio 20 d., paaiškės tik iki metų pabaigos. Po VŽ straipsnio urėdai LRT laidoje „Girių horizontai“, kurią finansuoja GMU, skyrė ištisą laidų ciklą miškų matavimų ir kirtimų metodikų trūkumams, dėl kurių buvo nustatytas reikšmingas stataus miško trūkumas, atskleisti (sekite šią nuorodą).Optimizuoti valstybinių urėdijų veiklos rezultatus trukdo ne tik miško matavimų trūkumai, bet ir paties miško neapskaitymas urėdijų balansuose, o tai ne tik valstybinių miškų ūkio skaidrumo problema, bet ir neišnaudota galimybė vietoj brangaus nuosavo kapitalo plėtrai ir reikalingoms investicijoms naudoti šiuo metu rekordiškai atpigusias skolintas lėšas.VŽ šaltinių teigimu, dėl nederamos apskaitos valstybės miškų ūkyje kasmet gali būti neapskaitoma medienos iki 400 mln. Lt. Palyginti urėdijų oficialios pajamos, Valdymo koordinavimo centro duomenimis, per metus paaugo 7,5 %, iki 532 mln. Lt, o normalizuotas grynasis pelnas, įskaitant žaliavos ir turto mokesčius, padidėjo 21%, iki 107 mln. Lt. Tam daugiausia įtakos turėjo 2013 m. 5,5% kilusi apvaliosios medienos kaina.Praėjusią savaitę Nacionalinė mokėjimo agentūra, atsižvelgdama į tyrimo metu surinktą informaciją, nustatė pažeidimų ir nusprendė siūlyti Žemės ūkio ministerijai taikyti 25%  sankciją miškų urėdijoms, įgyvendinusioms projektus antžeminei automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemai diegti. Pažeidimų tyrimo metu nustatyta, kad, vykdant viešojo pirkimo sutartis, buvo pažeistos Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimo įstatymo, kitų teisės aktų nuostatos. Iš viso projektams dėl antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos diegimo įgyvendinti buvo išmokėta 27 mln. Lt paramos lėšų.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„DB Schenker“ centralizavo įmonių valdymą Baltijos šalyse Premium

Vokietijos geležinkeliams priklausanti transporto ir logistikos grupė Baltijos šalyse įvykdė vadovybės...

Smulkios kalėdinės dovanos gali virsti interesų konfliktais Premium

Didesnės ar mažesnės dovanos viešojo ir privataus sektoriaus klientams, suinteresuotiems asmenims gali virsti...

Finansai
2019.12.05
„Euroapotheca“ turi naują vadovą ir valdybą

Šiaurės Europos ir Baltijos šalių regione veikiantis vaistinių tinklas „Euroapotheca“ suformavo naują...

Vadyba
2019.12.04
Pasikeitimai Civilinės aviacijos asociacijos valdyboje

Civilinės aviacijos asociacija (CAVIA), vienijanti aviacijos pramonės atstovus, išrinko naują valdybos...

Vadyba
2019.12.04
Pinigų talentų idėjoms visada bus, bet ar bus talentų Premium 1

Pastaraisiais metais verslas vis dažniau kalba apie socialinę atsakomybę, tvarias investicijas ir būtinybę iš...

Vadyba
2019.12.04
Vilniečius ir miesto svečius kviečia į mugę: po kalėdine egle – moksleivių kurtų verslų produkcija Verslo tribūna

Šį šeštadienį, gruodžio 7-ąją, Vilniaus rotušėje susirinks daugiau nei 250 dar mokyklose verslus kuriančių...

Vadyba
2019.12.03
Darbdavio įvaizdis: kaip galima matuoti investicijų grąžą

Kokią patirtį darbdaviai kuria esamiems, kaip apie tą patirtį geba papasakoti galimiems darbuotojams ir yra...

Vadyba
2019.12.03
Berlyno lietuviai perprato, kaip ten geriausiai ieškoti verslo partnerių Premium

Vis daugiau lietuvių verslą kuria Berlyne, nes šis miestas – vienas patraukliausių tiek startuoliams, tiek...

Gazelė
2019.12.03
Chaosas rimsta: kokių atlyginimo pokyčių tikėtis 2020-aisiais Premium 2

Šalies atlyginimų rinka išlieka chaotiška, bet pastebima ir teigiamų poslinkių. Įmonės vis profesionaliau...

Vadyba
2019.12.02
Turtingiausia pasaulyje šeima – „Walmart“ savininkai Premium

70.000 USD per minutę, 4 mln. USD per valandą, 100 mln. USD per dieną – tiek įkrenta į JAV prekybos tinklą...

Vadyba
2019.11.30
Po nesėkmingo ketvirčio „LG Electronics“ pakeitė bendrovės vadovus

Pietų Korėjos prietaisų milžinė „LG Electronics“ ketvirtadienį pakeitė generalinį direktorių ir daugybę kitų...

Technologijos
2019.11.29
Verslui reikia postūmio? Išleiskite vadovą atostogų Premium

Kai geriausius rezultatus demonstruojančius darbuotojus įmonė išleidžia atostogų, laimi ir kolegos, ir visa...

Vadyba
2019.11.29
„Gazelė 2019“ nugalėtoja: verslą pradėjau nuo nekompetencijos Premium

Sparčiausiai šalyje augusios įmonės „Mano linija“ vadovė neslepia, kad didmeninė prekyba, kuria bendrovė...

Gazelė
2019.11.27
Geidžiamiausių darbdavių mokamos algų medianos spalio mėnesį

Naujausi „Sodros“ duomenys skelbia, kokias algų medianas spalio mėnesį mokėjo geidžiamiausi šalies darbdaviai.

Vadyba
2019.11.27
Šlubuojanti darbuotojų psichinė sveikata kainuoja milijardus: įmonių sprendimai Premium

Nors perdegimui, stresui, depresijai gydyti išleidžiami milijardai, kalbėti apie emocinę sveikatą verslo...

Vadyba
2019.11.27
Vidutinė alga „į rankas“ trečiąjį ketvirtį – 834 Eur

Statistikos departamentas suskaičiavo, kad vidutinis atlyginimas „į rankas“ trečiąjį šių metų ketvirtį siekė...

Vadyba
2019.11.26
Vienas verslininkas – kelios įmonės: kodėl verta atskirti veiklas Premium 1

Sparčiausiai augančios įmonės susiduria su skirtingais iššūkiais, tačiau kai kurie sprendimai būdingi visoms...

Gazelė
2019.11.26
„Visma Lietuvos“ patirtis: kodėl įmonei naudinga atsisakyti vadovų Premium 3

Laikais, kai įmonės greitis ir lankstumas tampa pagrindiniu koziriu konkurencinėje kovoje, bendrovės iš...

Vadyba
2019.11.25
Didžiausios algų medianos spalio mėnesį 11

„Sodra“ suskaičiavo, kokios buvo didžiausios algų medianos šalies įmonėse spalio mėnesį.

Vadyba
2019.11.25
Atrasti milijoną: kai taupyti žalinga Premium

– Tai pats kvailiausias pasiūlymas, kurį man teko kada nors girdėti. Tu bent įsivaizduoji, kiek kainuoja...

Verslo klasė
2019.11.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau