Viščiukai į Lenkiją keliaus iš inkubatorių Lietuvoje

Publikuota: 2014-07-06
Atnaujinta 2015-05-29 16:51
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Lazdijų rajone lietuviai kartu su Lenkijos investuotojais statys inkubatorių, kuriame per metus bus išperinama 15 mln. viščiukų. Šis objektas sukurs 40 darbo vietų ir duos užsakymų keliolikai vietinių ūkininkų.

Projektą vykdo Jono Jagmino vadovaujamas kooperatyvas „Agroaves group“ (jis vienija verslininko šeimai priklausančius mėsinius paukštynus) ir Lenkijos investuotojas. Lietuviams priklauso 30% akcijų ir projekto valdymas. Jei verslo modelis pasiteisins, apimtis bus didinama.„Prie pat Lenkijos sienos įsigijau 4 ha žemės, joje dabar stovi 400 kv. m ploto apleisti sandėliai. Šioje teritorijoje statysime modernų inkubatorių. Mūsų, lietuvių, investicija ir bus šis sklypas. Teritorija vertinga, nes čia 2 ha asfaltuoto ploto ir visa inkubatoriui reikalinga infrastruktūra“, – kodėl rinkosi šalies pakraštį, aiškina p. Jagminas.Kada realiai prasidės statybos, priklauso tik nuo mūsų valdininkų, kaip greitai bus išduoti šiai veiklai būtini leidimai. ES paramos nebus ieškoma, naujai įsteigta įmonė į ją pretenduoti negali. Ekspertai sako, kad tokio dydžio inkubatorių statyti verta tik turint pirkėjų Lenkijoje. Lietuvoje išparduoti tokį kiekį viščiukų būtų sunku.

Atkalbėjo nuo Balstogės

Statyboms ir darbo pradžiai reikės 2 mln. EUR.Verslininkas sako, kad jiems pavyko pritraukti ir potencialų užsakovą – Lenkijos mėsos perdirbėją „Animex“. Ši bendrovė planavo pati statyti inkubatorių Balstogėje, tačiau mūsų projektas jiems buvo patrauklesnis ir įmonė planų tokį objektą statyti tėvynėje atsisakė.„Vienadieniais viščiukais aprūpinsime ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos augintojus. Per metus perinsime apie 15 mln. paukštelių. Vien penkiems mano paties paukštynams reikia 10 mln.“, – pažymi p. Jagminas. Jis paaiškina ir kad darbo gaus vietiniai ūkininkai. Inkubatoriuje vištos nebus laikomos, tik perinami kiaušiniai. Veislines vištas laikyti ir surinkti kiaušinius turės 10–15 mūsų ūkininkų. Už vieną tokį kiaušinį bus mokama apie 60 ct. Dalį kiaušinių bendrovė įsiveš iš Čekijos ir Vokietijos. Vienadieniai viščiukai bus parduodami Lietuvos ir Lenkijos ūkininkams bei pavieniams žmonėms.

Moka už paslaugą

Partneriai iš „Animex“ neturi savo paukštynų, tačiau užsakinėja auginimo paslaugą pas ūkininkus ir turi partneriams patiekti viščiukų. Tam tikslui augintinių jie pirks iš inkubatoriaus. „Ūkininkai gali rinktis ir auginti ne tik veislines, bet ir mėsines vištas. Pagal šį modelį dirba 5 mano šeimai priklausantys paukštynai. Šią vasarą atidarysime dar vieną fermą“, – aiškina p. Jagminas. Šiemet jo įmonės užaugins 17.000 t paukštienos, ateinančiais metais kiekis didės iki 21.000 t. Pagrindinė užsakovė – AB „Kauno grūdai“. Ši bendrovė pateikia viščiukus, jų lesalą ir pasiima užaugintas vištas. Jagminų verslo pajamos – mokesčiai už vištų auginimą.Pasak p. Jagmino, pasirinkus tokį bendradarbiavimo modelį mažinama rinkos svyravimo rizika – augintojai nėra priklausomi nuo mėsos ir pašarų kainos. Tokiu pačiu keliu galėtų eiti ir kiti ūkininkai. Šis modelis bus taikomas ir pradėjus dirbti inkubatoriui.„Neplanuojame statyti skerdyklos ar verstis mėsos perdirbimu. Mūsų verslas – auginti mėsą kaip žaliavą. Po „Kauno grūdų“ esame antri pagal užauginamos paukštienos kiekį“, – dėsto p. Jagminas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Be lenkų nevertėtų

„Inkubatorius bus naudingas p. Jagminui ir jo verslui, nes dabar viščiukus jis perka ir pelną atiduoda parduodančiai pusei. Investavus į šį objektą paukšteliai sąlyginai pigs. Antra vertus, kitų didelių pirkėjų Lietuvoje nėra. „Kauno grūdai“ turi savo peryklas, o pavieniams ūkininkams išparduoti keliolikos milijonų paukštelių nepavyks“, – aiškina Vytautas Tėvelis, Lietuvos paukštininkystės asociacijos prezidentas. Jis sako, kad vienintelis būdas plėtoti inkubatorių – pardavimai Lenkijoje, nes ten verslo modelis, kai didieji perdirbėjai paukščius išdalija ūkininkams ir perka auginimo paslaugą, paplitęs plačiau nei Lietuvoje. Kaimyninėje valstybėje paukštienos užauginama 14 kartų daugiau nei Lietuvoje. Be to, ir rinka daug didesnė. „Prieš keletą metų gana daug viščiukų pavasarį išpirkdavo žmonės, kurie vištas augino sau. Dabar šie pardavimai mažėja, nes vištiena sąlyginai pigi“, – dėsto p. Tėvelis.Šis straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku