Andriukaitis dar kurį laiką pabus ministru

Publikuota: 2014-07-04
Atnaujinta 2015-05-29 18:28
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis turėtų būti paskirtas sveikatos apsaugos ministru net ir performuojant Vyriausybę po įgaliojimų grąžinimo liepos viduryje antrą penkerių metų kadenciją pradėjusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Liepos 12 d., šeštadienį, įvyks prezidentės inauguracija. Tą pačią dieną Algirdo Butkevičiaus vadovaujama koalicinė Vyriausybė grąžins prezidentei savo įgaliojimus. Nuo to momento prasidės maždaug savaitę ar dešimtį dienų truksiantis Vyriausybės atnaujinimo procesas.Pirmiausia valstybės vadovė turės Seimui pateikti p. Butkevičiaus kandidatūrą į ministrus pirmininkus. Kai parlamentarai ją patvirtins, naujai paskirtasis premjeras pateiks prezidentės tvirtinimui atnaujintą Vyriausybės narių sąrašą.Ponas Andriukaitis yra siūlomas paskirti Lietuvos deleguotu naujos kadencijos Europos Komisijos (EK) nariu. Tačiau, pasak jo paties, „šis paskyrimas dar kurį laiką formaliai užtruks“, todėl esą kai premjeras teiks prezidentei Vyriausybės narių sąrašą, jame bus ir p. Andriukaičio pavardė.„Aš dar kurį laiką padirbėsiu sveikatos apsaugos ministru. Tik po to, kai bus įvykdyti visi paskyrimo eurokomisaru formalumai, galima bus užleisti Lietuvoje užimamas pareigas“, – VŽ aiškino ministras.Jis priminė, kad tik liepos 16 d. Europos Parlamentas turėtų balsuoti dėl Liuksemburgo ekspremjero Jeano Claude‘o Junckerio paskyrimo naujuoju EK prezidentu. „Kai tai įvyks, nominuotasis Komisijos vadovas pradės konsultacijas dėl portfelių padalinimo eurokomisarams. Kita vertus, Lietuvos Seime dar turi įvykti balsavimas dėl mano kandidatūros delegavimo į EK, taip pat dar turi būti priimtas formalus galutinis Vyriausybės sprendimas šiuo klausimu. Tik tuomet, kai visa tai įvyks, tapsiu nominuotoju EK nariu. Bet dar kurį laiką užtruks, kol pradėsiu eiti šias pareigas“, – tvirtino p. Andriukaitis.Pasak jo, „gaunama labai prieštaringa informacija, kada naujasis EK prezidentas galėtų baigti savo darbą skirstydamas portfelius“. „Vieni sako, kad tai gali įvykti jau rugpjūčio antroje pusėje, kiti – kad ne anksčiau kaip rugsėjį. Taigi, iki to laiko dar tikrai esu nusiteikęs padirbėti ir sveikatos apsaugos ministru, ir Seimo nariu Lietuvoje“, – VŽ teigė p. Andriukaitis.Formaliai dabartinės sudėties EK, vadovaujama portugalo Jose Manuelio Barroso, kadenciją baigs š.m. spalio 31 d.Todėl, kai liepos viduryje bus sprendžiamas klausimas dėl Vyriausybės pertvarkymo po įgaliojimų grąžinimo prezidentei, joje greičiausiai bus pakeistas tik vienas ministras – aplinkos. Ligšiolinis šio portfelio turėtojas Valentinas Mazuronis tapo naujos sudėties Europos Parlamento nariu ir jau išvyko dirbti į Briuselį ir Strasbūrą.Vietoje p. Mazuronio aplinkos ministru gali būti paskirtas Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas, dabartinis ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas. Šiuo metu laikinai Aplinkos ministerijos vadovo pareigas eina Rimantas Sinkevičius, susisiekimo ministras.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku