„Grigiškės“: pelnas augo daugiau nei dvigubai

Publikuota: 2014-07-29
Atnaujinta 2015-05-29 17:05
Gintautas Pangonis, AB
Gintautas Pangonis, AB "Grigiškės" prezidentas. Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Per pirmą šių metų pusmetį AB „Grigiškės“ įmonių grupė pasiekė 175,3 mln. Lt konsoliduotą pardavimo apyvartą. Tai yra 19 mln. Lt, arba 12,1% daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Per tą patį laikotarpį bendrovės pardavimai siekė 81,1 mln. Lt - 13,2 mln. Lt, arba 19,5% daugiau nei prieš metus.

„Plėsdami pardavimus aktyvius pardavimo padalinių veiksmus deriname su atsakingu rizikos vertinimu ir rizikos valdymo instrumentais. Pardavimus auginti leidžia gerai apgalvotos ankstesnių metų investicijos į naujus gamybos įrenginius ar turimų renovavimą. Pelningumas didinamas keliant darbo našumą bei investuojant į technologijas, leidžiančias mažinti kaštus“, - aiškina Gintautas Pangonis, AB „Grigiškės“ prezidentas ir valdybos pirmininkas.Ataskaitiniu laikotarpiu grupė uždirbo 10,9 mln. Lt pelno prieš mokesčius, ir tai yra 6,2 mln. Lt, arba 2,3 karto daugiau nei pernai pirmą pusmetį. Tuo metu bendrovė per šių metų šešis mėnesius uždirbo 4,8 mln. Lt pelno prieš apmokestinimą - 1,6 mln. Lt, arba 3 kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu.Pasak p. Pangonio, pastaruoju metu didžiausias dėmesys ir ištekliai įmonių grupėje buvo skiriami trims didžiausiems projektams.„Tai, pirmiausia, dviejų naujų biokatilinių statybų projektai Vilniuje ir Klaipėdoje. Naujoji AB „Klaipėdos kartonas“ biokatilinė sėkmingai pradėjo darbą, ir jau yra jaučiama šios investicijos nauda gamtines dujas pakeičiant biokuru. AB „Grigiškės“ biokatilinė taip pat jau „finišo tiesiojoje“ – ji jau gamina šilumos energiją. Trečiasis projektas – naujos popieriaus gamybos mašinos statybos. Prieš metus pasirašę sutartį su įrangos gamintoju, planuojame dar 2014 m. pabaigoje pradėti popieriaus gamybą naująja linija“, - sako p.Pangonis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku