Kinija išjudino įstrigusią pramonę

Publikuota: 2014-07-26
Atnaujinta 2015-05-29 16:44
svg svg
Nuotrauka: Ty Wright ( Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Antros didžiausios pasaulio ekonomikos pramonė grįžta į plėtros fazę. Ekonomistai svarsto, kad to pasiekti leido ūkio skatinimo priemonės, tačiau nerimauja dėl išaugusios rizikos nekilnojamojo turto sektoriuje.

Dėl informatyvesnio ekonominio aktyvumo kelrodžio vaidmens besivaržantys du indikatoriai parodė, kad Kinijos pramonė birželį pasiekė geriausių rezultatų per pastarąjį pusmetį. Oficialiųjų statistikų matuojamas pramonės sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) birželį augo nuo 50,8 iki 51 punkto, arba aukščiausio lygio per pusę metų.Priešingai nei oficialusis indeksas, kuriame valstybės kontroliuojamos kompanijos turi didesnį svorį, banko HSBC kartu su „Markit“ institutu matuojamas PMI rodiklis šoktelėjo nuo 49,4 punkto iki 50,7 punkto. Tai pirmas kartas šiemet, kai PMI kirto 50 punktų ribą, skiriančią sektoriaus susitraukimo fazę nuo plėtros.Pastaraisiais ketvirčiais ekonominiai duomenys iš Kinijos ekonomistams kėlė nerimą ir abejonių, ar Kinijos ekonomikai šiemet pavyks pasiekti ir taip lėtesnį nei įprastai 7,5% augimo tempą.„Ekonomika rodo vis daugiau atsigavimo ženklų, ir ši tendencija, tikėtina, išsilaikys artimiausius kelis mėnesius“, – banko pranešime cituojamas Hongbin Qu, HSBC Azijos ekonominių tyrimų padalinio vadovas. Bankas nurodė, kad Kinijos pramonės sektoriuje sparčiausiai nuo 2011 m. rudens mažėjo jau pagamintų prekių atsargos sandėliuose, fabrikuose apslopo etatų mažinimas.

Skatinimo priemonės

Ekonomistai svarsto, kad pramonėje galiausiai atsiliepė vyriausybės įgyvendintos tikslinės ūkio skatinimo priemonės. Pastaraisiais mėnesiais daugiau išlaidauta investiciniams infrastruktūros projektams – vyriausybė paskelbė apie planus tiesti naujus geležinkelius, kelius ir statyti oro uostus prie Jangdzės upės. Taip pat karpyti mokesčiai smulkiajam verslui. Praėjusį mėnesį centrinis bankas pareiškė sušvelninsiąs reikalavimus bankų kapitalo rezervams, kad pastarieji aktyviau skolintų smulkiajam verslui, eksportuotojams.„PMI augimas signalizuoja, kad dėl vėliausių skatinimo priemonių, tokių kaip didesnės biudžeto išlaidos ir investicijos į infrastruktūrą, augimo tempas atsigauna. Auganti paklausa JAV, Europoje ir Japonijoje ir prekybos srautai Azijoje taip pat prie to prisidėjo“, – banko ANZ ekonomistų atsakymą cituoja „The Wall Street Journal“.Bankas prognozuoja, kad antrąjį ketvirtį Kinijos ekonomika augo 7,5%, palyginti su 7,4% augimu pirmąjį ketvirtį.Tačiau ekonomistai taip pat pastebi, kad virš Kinijos nekilnojamojo turto sektoriaus vis labiau niaukiasi dangus, jis gali priversti Pekiną toliau švelninti biudžeto ir pinigų politiką, kad problemos nekilnojamojo turto rinkoje neišplistų į visą ekonomiką. Gegužę Kinijoje naujų namų kainos, palyginti su ankstesniu mėnesiu, krito pirmą kartą per 2 metus.Šis straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“, liepos 2 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku