Ušackas abejoja, ar dabar įmanomas ES ir Rusijos lyderių susitikimas

Publikuota: 2014-07-25
Atnaujinta 2015-05-29 18:10
„Verslo žinios“

Vygaudas Ušackas, Europos Sąjungos ambasadorius Maskvoje, sako, kad dabartinėmis santykių krizės sąlygomis sudėtinga kalbėti apie tai, jog rudenį įvyks tradicinis ES ir Rusijos vadovų susitikimas.

Interviu rusų naujienų agentūrai „RIA Novosti“ p. Ušackas, atsakydamas į klausimą apie galimybę surengti dvišalį aukščiausiojo lygio susitikimą, išsakė skeptišką nuomonę. „Paskutinis toks susitikimas įvyko šių metų sausio 28 d. Po to dar buvo pokalbių telefonu tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir ES Vadovų tarybos prezidento Hermano van Rompuy. Svarbu tęsti aukščiausiojo lygio dialogą krizės klausimais ir aš tikiuosi, kad tiek dabartiniai, tiek ir būsimieji Europos Komisijos bei ES Vadovų tarybos pirmininkai skirs pakankamai daug dėmesio santykiams su Rusija, taip pat ir sprendžiant konfliktą Ukrainoje“, – interviu cituoja „RIA Novosti“.„Bet nenorėčiau dabar spėlioti, kada ir kokiomis sąlygomis galėtų įvykti kitas aukščiausiojo lygio susitikimas, bet kaip ES ambasadorius Rusijoje esu nusivylęs tuo, kaip dvišaliai santykiai klostėsi per pastaruosius 4-5 mėnesius. Tuo pat metu tikiuosi, kad išeisime iš šios krizinės stadijos ir grįšime prie būsimo susitikimo parengimo proceso“, – tęsė ambasadorius.Paprastai aukščiausiojo lygio ES ir Rusijos susitikimai vyksta dukart per metus – sausį-vasarį ir rugsėjį-spalį. Apžvalgininkai ir diplomatai pastebi, kad sunku tikėtis, jog jau po kelių savaičių galėtų įvykti toks susitikimas, tvyrant dabartinei didelei įtampai santykiuose tarp brutalią agresiją prieš Ukrainą vykdančios Rusijos ir sankcijas prieš Maskvą griežtinančios ES.„Žinoma, tikiuosi, kad sugrįšime ir prie aukščiausiojo lygio susitikimų. Norint surengti ES ir Rusijos lyderių susitikimą ateityje būtina sukurti pozityvią dvišalių santykių atmosferą. Pokalbiai dėl tokio susitikimo vyko, tačiau manau, kad abi pusės realiai vertina esamą krizinę situaciją, kuri šiuo metu vargu ar leidžia priimti pozityvų sprendimą dėl aukščiausiojo lygio susitikimo“, – pareiškė p. Ušackas.Jis interviu taip pat paragino Rusiją netrukdyti tirti Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimą Rytų Ukrainoje, pateikti tyrėjams visą būtiną informaciją, pranešė, kad ES svarsto sankcijų Maskvai išplėtimą. Kartu ambasadorius pareiškė, kad ES valstybės supranta Rusiją kaip svarbią politinę ir ekonominę partnerę, su kuria būtina palaikyti santykius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku