Grybauskaitė: Europos politikos „mistralizacija“ privalo liautis

Publikuota: 2014-07-22
Atnaujinta 2015-05-29 17:45
„Verslo žinios“

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atkreipia dėmesį, kad Rusijos brutali agresija didėja, todėl Maskva turi sulaukti vieningo ir griežto euroatlantinių partnerių atsako.

Ponia Grybauskaitė antradienį dalyvauja Varšuvoje vyksiančiame Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Bulgarijos ir Rumunijos prezidentų susitikime, kuriame aptariama saugumo padėtis regione, toliau eskaluojamas konfliktas Rytų Ukrainoje ir pasirengimas rugsėjį Velse įvyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.Kalbėdama apie pastarųjų dienų įvykius Rytų Ukrainoje, kai raketa buvo numuštas keleivinis Malaizijos lėktuvas, Lietuvos vadovė pabrėžė, jog Rusijos brutali agresija didėja, o Vakarų valstybių negebėjimas priimti greitų sprendimų dėl sankcijų ir atgrasymo priemonių gali pasitarnauti kaip netiesioginis kvietimas ją tęsti toliau.„Agresija turi sulaukti griežto ir vieningo atsako. Geopolitinė situacija pasikeitė, todėl turime labai rimtai ir atsakingai vertinti iššūkius savo saugumui. Visų pirma – padaryti galą Europos politikos mistralizacijai, nutraukti visus sandorius su Rusija dėl karinių technologijų pardavimo. Negalime leisti, kad mūsų ginklus naudotų agresorius, o laivas „Mistralis“ atsidurtų Baltijos jūroje. Europa neturi pardavinėti savo vertybių“, – sakė prezidentė.Net ir Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje NATO priklausantys prancūzai bent kol kas neatsisako planų parduoti rusų pajėgoms modernius karinius transporto laivus „Mistral“, kurie gali vienu metu gabenti didelį kiekį karių ir karinės technikos.Pasak prezidentės, NATO privalo realiai įvertinti grėsmes saugumui ir atitinkamai koreguoti Baltijos valstybių bei Lenkijos gynybos planus, užtikrinti ilgalaikio saugumo priemones regione ir vykdyti konkrečias atgrasymo priemones, kurios kainuoja pigiau, nei tiesioginis dalyvavimas kariniame konflikte.Ponios Grybauskaitės teigimu, taip pat būtina didinti NATO sąjungininkų sausumos, oro ir jūrų pajėgų buvimą regione, vykdyti bendras karines pratybas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku