Kreipėsi į EP dėl Uspaskicho teisinio imuniteto panaikinimo

Publikuota: 2014-07-21
Atnaujinta 2015-05-29 17:42
Viktoras Uspaskichas, Darbo partijos įkūrėjas, EP narys.
Viktoras Uspaskichas, Darbo partijos įkūrėjas, EP narys. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Generalinė prokuratūra pirmadienį kreipėsi į Europos Parlamentą, prašydama panaikinti Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinį imunitetą.

„Šiandien generalinio prokuroro pavaduotojas, einantis generalinio prokuroro pareigas, Darius Raulušaitis išsiuntė prašymą EP pirmininkui Martinui Schulzui atšaukti EP nario Viktoro Uspaskicho teisinį imunitetą baudžiamojoje byloje, kuri šiuo metu nagrinėjama Lietuvos apeliaciniame teisme“, – teigiama prokuratūros pranešime.Ponas Uspaskichas vėl įgijo teisinį imunitetą, kai buvo išrinktas EP nariu šį pavasarį.Kaip nurodo prokuratūra, pagal procedūras EP pirmininkas, gavęs prašymą, apie tai paskelbia EP plenarinio posėdžio metu. Toliau prašymo nagrinėjimas perduodamas EP Teisės reikalų komitetui. Išnagrinėjęs prašyme nurodytas aplinkybes ir, esant reikalui, gavęs papildomus duomenis ir Lietuvos Respublikos ar paties EP nario, komitetas parengia pranešimą. Jame siūlo EP panaikinti arba nepanaikinti nario imunitetą. Pranešimą pristačius plenariniame posėdyje dėl jo balsuoja visi EP nariai.„Baudžiamojoje byloje jau buvo kartą kreiptasi į EP dėl p. Uspaskicho teisinio imuniteto panaikinimo, kai jis buvo išrinktas į 2009–2014 metų EP. 2009 m. vasarą generalinis prokuroras kreipėsi į EP su prašymu panaikinti imunitetą. 2010 m. rugsėjo 7 d. įvyko balsavimas ir teisinis imunitetas buvo panaikintas“, – teigiama pranešime.Baudžiamoji byla dėl Darbo partijos juodosios buhalterijos buvo pradėta 2006 m. 2008–2013 m ji buvo nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme, kuris prieš metus liepos mėnesį p. Uspaskichą ir kitus asmenis pripažino kaltais ir nuteisė. Pačiai Darbo partijai baudžiamoji byla buvo nutraukta ją reorganizavus į naują juridinį asmenį. 2014 m. spalio 10 d. Lietuvos apeliacinis teismas šioje byloje pradėjo nagrinėti prokuroro ir nuteistųjų apeliacinius skundus, tačiau apeliacinis procesas negali būti baigtas negavus EP sprendimo dėl p. Uspaskicho teisinio imuniteto atšaukimo, aiškina prokuratūra.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku