Turgaviečių administratorius įpareigos pranešti apie nelegalią prekybą

Publikuota: 2014-07-16
Atnaujinta 2015-05-29 17:05
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Apie nelegalią prekybą tabako gaminiais ar svaigalais neinformavę turgaviečių administratoriai bus baudžiami tūkstantinėmis baudomis.

Tai numatoma trečiadienį Vyriausybės patvirtintame kelių įstatymo projektų pakete. Jis perduotas svarstyti ir priimti Seimui, įsigalios tuomet, kai parlamentarai rudens sesijoje, kaip tikimasi, jam pritars.Projektuose įrašyta, kad „turgaviečių administratoriai nedelsdami privalo pranešti policijai apie pastebėtus ar įtartus nelegalaus alkoholio ir tabako gaminių pardavimo faktus turguose“.Jeigu tai nebus padaryta, administratoriams grės nuo vieno iki trijų tūkstančių litų bauda.„Derinant parengtus projektus išsakyti nuogąstavimai dėl galimos administracinės naštos verslui didėjimo, papildomų sąnaudų kontrolės institucijoms. Bet šie nuogąstavimai pripažinti nepagrįstais“, – teigiama Vyriausybės išvadoje parengtiems projektams.„Derinant šiuos projektus tarp institucijų policija ne tik neišreiškė nuogąstavimu dėl šių pakeitimų ir galimo darbo krūvio padidėjimo, bet ir ne kartą atkreipė dėmesį į turgavietes valdančių asmenų atsakomybės nebuvimą ir būtinybę tokią atsakomybę nustatyti“, – rašoma išvadoje.Atkreiptas dėmesys, kad turgavietėse daugiausiai paplitusi nelegali prekyba tabako gaminiais, o ne alkoholio produktais.Seimui priimti siūlomi projektai yra vertinami kaip viena iš priemonių kovojant su kontrabanda ir prekyba kontrabandinėmis prekėmis Lietuvoje.Vyriausybės patvirtintais projektais taip pat numatoma nustatyti, kad tam tikrais nustatytais atvejais teismai turi teisę priimti sprendimą neatiminėti licencijų iš tabako gaminiais ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančių asmenų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku