Neprieštaravo galimybei Vilniuje statyti metro

Publikuota: 2014-07-16
Atnaujinta 2015-05-29 16:56
„Verslo žinios“

Seimo priimtas Metropoliteno įstatymas leis Vyriausybei ir Vilniaus savivaldybei skelbti koncesijos konkursą siekti įgyvendinti Lietuvos sostinėje milijardinės vertės požeminio transporto projektą.

47 Seimo nariams balsavus už, 7 prieš ir susilaikius 24 parlamentarams patvirtintas Metropoliteno įstatymo projektas, kaip tikisi jo iniciatoriai, „leis įgyvendinti naujos šalyje transporto rūšies – metro projektą bei atvers kelią ilgalaikėms milijardinėms investicijoms į transporto infrastruktūrą Lietuvoje“.Jurgis Razma ir kiti opozicijos atstovai abejojo, ar yra reikalingas atskiras įstatymas, siekiant bandyti įgyvendinti Vilniuje metro projektą. Esą ieškant galimo strateginio investuotojo  būtų galima pasinaudoti galiojančių Koncesijų bei kitų įstatymų nuostatomis.„O jeigu kam nors kils idėja ieškoti investuotojo į erdvėlaivių paleidimo aikštelės statybą Lietuvoje, dėl to irgi turėsime priiminėti atskirą įstatymą“, – retoriškai klausė p. Razma.Jam pritarė ir valdančiųjų socialdemokratų atstovas Algimantas Salamakinas: „Nesuprantu, ką mes čia darome – ar čia kokie lobistai smarkiai padirbėjo, ar dar kažkokie dalykai. Manau, kad toks įstatymas visiškai nereikalingas. Kaip, beje, ir metro Vilniuje, nes yra ir kitų, daug efektyvesnių ir pigesnių būdų spręsti viešojo transporto problemas sostinėje.“Vyriausybė neprieštaravo Seime gimusiai ir pusšimčio parlamentarų paremtai idėjai priimti atskirą Metropoliteno koncepcijos įstatymą, tačiau pareiškė tam tikrų teisinio pobūdžio pastabų, į kurias parlamentarai svarstymo metu iš esmės atsižvelgė.Naujasis įstatymas neįpareigoja statyti metro Vilniuje, tik leidžia Vyriausybei bei sostinės savivaldybei ieškoti galimo strateginio investuotojo į tokį grandiozinį projektą, taip pat atlikti jo vertės skaičiavimus. Kol kas yra tik preliminariai paskaičiuota, kad norint Lietuvos sostinėje pastatyti vieną ar kelias metro linijas, reikėtų, kad atsirastų investuotojas, pasiryžęs tam skirti kelis milijardus litų.Įstatyme yra nuoroda į tai, kad valstybė ar miestas negali pažeisti galiojančio Koncesijų įstatymo ir prisiimti pernelyg didelius teisinius bei finansinius įsipareigojimus.Įstatymu nustatytas įpareigojimas strateginiam investuotojui skirti 20% metro statybai reikalingų lėšų.Įstatymas, jeigu jį pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, įsigalios 2015 m. vasario 1 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku