ES sprendžia dėl sankcijų Rusijai

Publikuota: 2014-07-16
Atnaujinta 2015-05-29 17:40
Nuotrauka: Andrey Rudakov („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

ES vadovai šįvakar susirinkę Briuselyje sprendžia dėl tolesnių sankcijų Rusijai.

Tuo metu JAV, nesulaukusios ES sprendimo, savo sankcijas paskelbė vienašališkai.ES vadovai taip pat gali nuspręsti nutraukti pinigų skolinimą investiciniams projektams Rusijoje, nutraukti dvišales bendradarbiavimo programas ir dar labiau apriboti prekybą su Krymu, kurį kovo mėnesį aneksavo Rusija.Nutekėjęs dokumentas „Europos Tarybos (ET) išvadų dėl Ukrainos juodraštis“, datuotas šių metų liepos 14 d., leidžia spręsti apie tai, kas galbūt bus aptariama šį vakarą ES vadovų susitikime.Nutekintame dokumente nurodyti šeši stambūs punktai.1. ET patikina siekianti taikios Ukrainos konflikto baigties. Tam reikia pasiekti paliaubas, kurių metu visos šalys galėtų įgyvendinti „prezidento Porošenkos taikos planą“.2. ET smerkia nelegalią, ginkluotų kovotojų vykdomą veiklą Rytų Ukrainoje.3. ET apgailestauja, kad keturi reikalingi žingsniai, nurodyti birželio 27 d. išvadose nebuvo įgyvendinti. Dėl to ET plės ribojančias priemones. Jos turi būti taikomos juridiniams ir fiziniams asmenims, materialiai ar finansiškai remiantiems Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei ar teritoriniam vientisumui kenkiančią veiklą. Europos investicinis bankas (EIB) įpareigojamas nutraukti finansavimą viešojo sektoriaus projektams Rusijos Federacijoje.ES šalys narės turi koordinuoti savo pozicijas su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB), kad būtų nutraukti finansuojami projektai Rusijos Federacijoje.Galiausiai, ET siūlo Europos Komisijai (EK) iš naujo svarstyti dvišalio bendradarbiavimo su Rusija sutartis, siekiant sustabdyti bendradarbiavimo programų vykdymą.ET primena nepripažįstanti Krymo aneksijos ir laukia siūlymų dėl tolesnio investicijų ribojimo.4. ET teigia esanti pasirengusi prisidėti prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos veiksmų Ukrainoje.5. ET pabrėžia siekianti trišalių derybų dėl dujų tiekimo iš Rusijos į Ukrainą.6. ET siekia trišalių derybų su Ukraina ir Rusija dėl birželio 27 d. pasirašytos Asociacijos sutarties įgyvendinimo.Visą dokumentą anglų kalba galite rasti čia.Vašingtone anksčiau vykusiame JAV ir ES atstovų susirinkime buvo pateikti faktai, kad nepaisant to, jog prezidentas Vladimiras Putinas teigia siekiąs taikos, Rusija ir toliau siunčia sunkiąją ginkluotę, įskaitant tankus ir raketas, Ukrainoje kovojantiems separatistams.„Neturime įrodymų, kad Rusija nustojo remti separatistus. – JAV atstovai teigė pranešime spaudai. – Rusija ir toliau tiekia jiems sunkiąją ginkluotę, kitus karinius reikmenis, bei pinigus, be to, toliau leidžia kovotojams laisvai įžengti į Ukrainą“.ES vadovai birželio 27 d. liepė Putinui imtis priemonių stabdant smurtą Ukrainoje. Pasak juodraščio, praneša „Bloomberg“, šių žingsnių Rusijos prezidentas „iki galo neįgyvendino“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku