DNB: rezultatus augino gerėjantys gyventojų ir verslo lūkesčiai

Publikuota: 2014-07-10
Atnaujinta 2015-05-29 16:39
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Norvegijos finansinių paslaugų grupei priklausantis AB DNB bankas per pirmuosius šešis šių metų mėnesius uždirbo 32,9 mln. Lt pelno prieš mokesčius, t.y. 29% daugiau, palyginti su 25,5 mln. Lt atitinkamu 2013 m. laikotarpiu.

Atskaičius mokesčius, per pirmąjį  2014 m. pusmetį AB DNB bankas uždirbo 27,7 mln. Lt grynojo pelno, palyginti su 25,5 mln. Lt atitinkamu laikotarpiu pernai. Rezultatas yra neaudituotas ir apskaičiuotas pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus.„Auganti ekonomika, kiek sumažėjusi geopolitinė įtampa ir itin palankios sąlygos skolintis teigiamai veikė gyventojų ir verslo ekonominius lūkesčius ir skatino finansinių paslaugų paklausą. Tai atvėrė mums galimybę padidinti finansavimo apimtis ir dar labiau sustiprinti savo poziciją  būsto ir vartojimo paskolų rinkose.Antrąjį metų ketvirtį didesnį pagyvėjimą pajutome ir verslo kreditų rinkoje, ypač energetikos, prekybos ir paslaugų bei žemės ūkio produkcijos supirkimo sektoriuose,“ – pranešime cituojamas Bjornaras Lundas, AB DNB banko prezidentas ir valdybos pirmininkas.

Palūkanų pajamos išaugo 5,8%

DNB banko grynosios palūkanų pajamos šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, išaugo 5,8%, iki 107,5 mln. Lt. Pajamos už banko suteiktas paslaugas klientams, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 2,8%, iki 46,7 mln. Lt. Augant verslo apimčiai, banko operacinės ir kitos sąnaudos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 8,1%, iki 134,5 mln. Lt.Pasak p. Lundo, nors dėl pasirengimo eurui augo banko išlaidos, tačiau skyrių tinklo darbo optimizavimas ir kasdienių paslaugų savitarnos infrastruktūros plėtra leido padidinti veiklos efektyvumą

Paskolų portfelį augino būsto kreditai ir vartojimo paskolos

Palyginti su tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, DNB banko paskolų portfelis išaugo 4%, iki 9,5 mlrd. Lt birželio pabaigoje. Tam, pasak banko, didžiausios įtakos turėjo išaugęs ūkio subjektų finansavimas, padidėjusi būsto kreditų ir vartojimo paskolų paklausa. Banko paskolų portfelis individualiems klientams, palyginti su tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, išaugo 4,8%, iki 4,18 mlrd. Lt, o paskolos juridiniams asmenims padidėjo 3,4%, iki 5,32 mlrd. Lt.Banko indėlių portfelis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 6,2%, iki 6,62 mlrd. Lt. Bankas pokytį aiškina per metus 27.000 padidėjusiu individualių ir verslo klientų skaičiumi. Birželio pabaigoje DNB banko finansinėmis paslaugomis naudojosi 837.000 klientų.Tuo metu banko valdomas turtas, palyginti su tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, padidėjo 4,2%, arba 493,8 mln. Lt, iki 12,39 mlrd. Lt 2014 metų birželio pabaigoje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku