Andriukaičiui atvėrė kelią į eurokomisaro kėdę

Publikuota: 2014-07-10
Atnaujinta 2015-05-29 17:50
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Seimas ketvirtadienį balsų dauguma pritarė sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio skyrimui naujuoju Europos Komisijos (EK) nariu nuo Lietuvos.

Už tokį nutarimą balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 16 parlamentarų.Opozicija prašė slapto balsavimo šiuo personaliniu klausimu, bet valdantieji su tuo nesutiko, todėl balsuota atvirai.Pono Andriukaičio kandidatūrą Seimui pateikė valdantieji socialdemokratai ir Vyriausybė. Sutikimą jį skirti eurokomisaru yra davusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.Valdantieji gyrė pasirinktą kandidatą. Socialdemokratas Benediktas Juodka vadino jį kompetetingu, sąžiningu ir doru politiku. O Juozas Olekas, krašto apsaugos ministras, priminė dabartinio Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo darbus europietiškoje srityje, kai jis buvo pakaitinis Europos Parlamento narys, buvo Europos konstitucinę sutartį rengusio Konvento dalyvis, vadovavo Seimo Europos reikalų komitetui. „Tad šio kandidato europietiška patirtis yra didelė ir tikrai tinkama užimti siūlomas eurokomisaro pareigas“, – kalbėjo p. Olekas.Opozicijos atstovai sakė esantys pasimetę, kaip balsuoti dėl p. Andriukaičio kandidatūros.„Viena vertus, jo charakterio savybės vargu ar gali būti tinkamos tokiam aukštam ir garbingam postui ES struktūroje. Kita vertus, turbūt gerai, kad Lietuvos sveikatos apsaugos sistema bus išgelbėta nuo tokio ministro dažnai neapgalvotų veiksmų. Geriausias būdas išgelbėti tą sistemą – išsiųsti šį žmogų dirbti į Briuselį. Čia ir yra mūsų neapsisprendimas, kaip reaguoti į šią kandidatūrą. Todėl balsuosime laisvai“, – tvirtino konservatorius Audronius Ažubalis.Pats p. Andriukaitis sakė dar nežinąs, kokį gaus EK nario portfelį, už kokias sritis bus atsakingas. Esą tai paaiškės rudeniop, kai baigsis naujos sudėties EK prezidento Jeano-Claude‘o Junckerio konsultacijos šiais klausimais su nacionalinėmis vyriausybėmis ir su Europos Parlamentu.Dabar p. Andriukaičio kandidatūrą į eurokomisarus dar turi galutinai patvirtinti Lietuvos Vyriausybė. Tikimasi, kad darbą Briuselyje jis pradės spalį arba lapkritį. Iki to laiko p. Andriukaitis tikisi toliau eiti sveikatos apsaugos ministro pareigas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku